Fizetések, megélhetési költségek

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6744 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

btgyrgytms írta: Érdeklődnék, hogy egyházi fenntartású intézményben kevesebbet fizetést adnak, mennyivel? Ha magán , állami vagy egyházi intézmény között milyen fizetési különbségek vannak?
Ha valaki kiköltözik akkor milyen azonnal fizetendő díjak, illetékeket kell azonnal kifizetni( lakcím bejelentés, folyószámla nyitás,egyéb)Köszönöm a válaszokat.


Konkrétan milyen intézményekre gondolsz? Tudtommal itt kint az állam, nem tart fenn semmilyen egyházi dolgokat csak támogat!

Ha valaki ide kijön akkor kell egy bejelentő, betegbizositás, egy adószám és hát egy munkahely. Ha ingatlant veszel, akkor csak rezsi van, ha lakást bérelsz, akkor lakbér is. Nem árt egy jogi és egy felelősség biztositás sem. Ha kocsid van 1 év múlva német rendszám kell rá és biztsoitások. Úgy tudom hogy a bejelentkezés ingyenes, a többi ára attól függ, hogy hol és kinél csinálod!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: btgyrgytms

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13959 Írta: monamis
monamis válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok!

A közeljövőben tervezzük, hogy családostul kiköltözünk Pforzheimbe, a párom munkája miatt. Nincs ismerősünk, aki Németországban lakik, így nagyon sok kérdésünk megválaszolatlan. Ezzel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. Előre szeretnék egy körülbelüli költségvetést tervezni.

1. Csak a páromnak lesz egyelőre munkaviszonya, így nekem mindenképpen külön kell kötni biztosítást, ha jól tudom ez kb. 200 €. Ha nekem megkötjük, akkor már biztosítva van a gyerek is?
2. A bruttó fizetésből hány százalék megy adókra?
3. A legtöbb albérletben, amit a neten találtunk nincs konyha. Arra mennyit számoljak?
4. Kb. mennyibe kerül havonta egy hároméves gyerek bölcsődei/óvodai ellátása?

Minden egyes választ nagyon nagyon szépen köszönök előre is!!!!! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #13972 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

monamis írta: 1. Csak a páromnak lesz egyelőre munkaviszonya, így nekem mindenképpen külön kell kötni biztosítást, ha jól tudom ez kb. 200 €. Ha nekem megkötjük, akkor már biztosítva van a gyerek is?
2. A bruttó fizetésből hány százalék megy adókra?
3. A legtöbb albérletben, amit a neten találtunk nincs konyha. Arra mennyit számoljak?
4. Kb. mennyibe kerül havonta egy hároméves gyerek bölcsődei/óvodai ellátása?

Itt már sokszor leírtuk ezért csak röviden:
1./ Ha a párod férjed, akkor Te is és a gyermeked is biztosított. Ha nem akkor valóban külön kell megkötni. Az ára a biztosítótól és a juttatásoktól függ.
2./ Mint az 1-es pont! Ha apárod férjed és a gyermek apja akkor más az elvonás (kevesebb) mintha csak élettársad.
3./ 400-1800€----> a csillagos ég. A Quelle vagy IKEA katalógusból vehettek olcsó (standart) konyhabutort legtöbbször kütyükkel: tűzhely, micro, hütő. Az ára attól függ, hogy mi van benne és milyen anyag. KONYHA
4./ Ha egyáltalán kaptok helyet akkor sokba és csak korlátozottan ügyelnek a porontyra. Általában reggel 8-tól délig vagy 14-15-ig de ez már maximum! Az ára a várostol függ, hogy hol laktok! 300-400 euró is lehet havonta.
Itt nincs olyan ellátás mint Mo.-on, s az is sokkal drágább!

UI: sok helyen van konyhabutoros lakás kiadó. Az enyém is ilyen BÉRLAKÁS. Nagyobb cégeknél érdeklődjetek. Sok az olyan cég akik azzal foglalkoznak hogy bérbe adnak s van ezrével lakásuk: NEULAND < < < pl ilyenek! Itt minden lakás konyhával van, s keresni kell olyat amiben nincs! Igaz nem szép a butor, de praktikus és használható! (A lakások az butorozatlanok.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14039 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

DECOTEXT írta: 4./ Ha egyáltalán kaptok helyet akkor sokba és csak korlátozottan ügyelnek a porontyra. Általában reggel 8-tól délig vagy 14-15-ig de ez már maximum! Az ára a várostol függ, hogy hol laktok! 300-400 euró is lehet havonta.[/color][/i]Itt nincs olyan ellátás mint Mo.-on, s az is sokkal drágább!


Miután kellöen megrémültünk a spártai óvodai helyzetet illetöen, talán nézzük a tényeket.
Az állami óvodák nem 8-kor nyitnak (hanem korábban), nem maximum 14-15-kor zárnak (hanem van mód rá, hogy a gyerek késö délutánig maradjon) és nem kerülnek havonta 300-400 euróba (hanem 100 euró körüli összegböl a dolog kijön). De nézzük a pforzheimi helyzetet, mert a kérdés arra vonatkozott:

www.pforzheim.de/kultur-bildung/vorschul...elternbeitraege.html
és
www.pforzheim.de/uploads/media/Beitragsr...-J%C3%A4hrige_01.pdf

Tehát Monamis akár napi tíz órára is beirathatja a gyereké az oviba. Mivel viszont most még nem dolgozik, valószinübb, hogy a napi 6 órás ellátás mellett dönt, ami 56 és 113 euró közötti összegbe kerül havonta, a család keresetétöl függöen. Ebböl jogosultság esetén még lehet kedvezményt is kérni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, astarta, Juditka, magyaranyuka, peteratde, nico1980

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14041 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

2. A bruttó fizetésből hány százalék megy adókra?

Ha felteszik a keresztkérdést, hogy mi a vallásotok eszetekbe ne jusson keresztény egyházat megadni, mert az eleve csökkenti a netto fizetéseteket. Simán DDR-esen "nem vagytok tagok" és kész. Egyébként ösmagyar sámánizmust vagy buddhista szektát megadni sem rosszabb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #14067 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Julianna írta: Miután kellöen megrémültünk a spártai óvodai helyzetet illetöen, talán nézzük a tényeket.
Az állami óvodák nem 8-kor nyitnak (hanem korábban), nem maximum 14-15-kor zárnak (hanem van mód rá, hogy a gyerek késö délutánig maradjon) és nem kerülnek havonta 300-400 euróba (hanem 100 euró körüli összegböl a dolog kijön). De nézzük a pforzheimi helyzetet, mert a kérdés arra vonatkozott.

Nagyon szerencsés helyzetben vagytok!Kolegáim nem ilyen szerencsések. Ezt az előbb írta a kérdésemre az egyik német koleganőm Hannoverből:

Habe mich gerade für einen Kindergartenplatz ab Sommer dieses Jahres interessiert und mehrere Kindergärten abtelefoniert. Obwohl die Eltern putzen und handwerkliche Arbeiten durchführen sollen, bis zu 462 Euro im Monat zahlen und dann ist man gerade das Mittagessen mit drin.


Az áraknak valóban nem néztem utána, csak rákérdeztem olyan kolegáknál, akiknek ilyen korú gyermekük van! Az infó tőlük van! Lányom Münchenben lakik, s kolegája sem tud jobb helyzetről beszámolni: OVODÁK < << Itt bármikor érdeklődhetsz! Szerintem valamilyen falusi ovoda lehet az ahol 100/hó euróért adnak helyet a gyereknek vagy 10-től délig vigyáznak rá!
;)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!