Fizetések, megélhetési költségek

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3321 Írta: mhszilvia
Fizetések, megélhetési költségek téma létrehozva mhszilvia által

Szeretném megkérdezni,hogy Bajorországban egy 2 szobás összkonfortos lakás bérlése kb. mennyibe kerül?
Mennyibe kerül 2 személynek a havi magélhetése,ha nem szórja a pénzt,de nem is garasoskodik? ( kb.)
Mennyi lehet a fizetés,ha nem beteggondozó,nem szociálismunkás,hanam kórházi , osztályos dolgozó vagy? (dializáló nővér).
Azt tudom,hogy angol nyelvterületen (Amerika,Anglia) nagyon jól keresnek. Többszöröse a sima nővérnek.
Ha tud valaki bármelyik kérdéshez, bármilyen információt, kérem segítsen. Előre is köszönöm.
Szilvia

Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3322 Írta: beatrix0623
beatrix0623 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia Szilvia,
Én csak a megélhetési költséghez tudnák hozzá szolni egy pár szót.
Hát pontosan kellene tudni,hogy Bajorország mely részére szeretnétek menni mert nagy különbségek vannak. Münchenben egy kislakás ami egyszobás kb.400Eu-tol(rezsi nélkül) mennek ahol mi lakunk igaz 110km re Münchentől és egy kisfalu 3szobás lakás 299Eu (plusz 120Eu rezsivel). Ugy, hogy van különbség meg jobb ha az ember ingatlan ügynöknél bérel mert annak a dija legalább még plusz annyi amennyi a rezsi nélküli ár (Kaltmite). Meg van még kaukcio ami legalább 3 honap kaltmitetét veszik alapul. Warmmite a rezsivel együtt az ár.
Az itt található linkeken utána tudsz pontosan nézni,hogy hol milyen árba vannak a lakások. Meg talán a városon kivül kicsit olcsobbak a lakások.
sok sikert Beatrix
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mhszilvia, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3327 Írta: mhszilvia
mhszilvia válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia Beatrix
Köszönöm a válaszodat. Mi konkrétan Göppingenbe mennénk,ott lenne nekem munkahely.
Üdv
Szilvia

Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3328 Írta: mhszilvia
mhszilvia válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Kedves Mindenki!
Valaki magyarázza már nekem el légyszíves,hogy hogyan kell értelmeznem a német fizetési tájékoztatókat. Amikor utána érdeklődtünk(tegnap), hogy mennyi a fizetése a dializáló nővérnek Bajor területen,ezt kaptuk:
Bajern:Brutto (min.) Einkommen (max.) Brutto Lohn(0)Gehalter)
1.307€ 4.365€ 2.399€
Persze ez minden tartományban változik.
Előre is köszönöm.
Szilvia

Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 5 éve 9 hónapja #3331 Írta: trosztg12345
trosztg12345 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok !
Saját tapasztalatom 2010 nyaráról: Megélhetési költség (élelmiszer, benzin, szórakozás, ruhák) átlagban azonosak a magyar árakkal. 2010 nyarán Frankfurtban laktam, München után állítólag a második legdrágább város németországban. (Vagy talán még Berlin megelőzi.) Ehhez képest Aldi, Lidl ugyanabban az árban volt, mint otthon. Én úgy vettem észre, hogy a minőség többségében jobb (persze lehet, hogy csak bemagyaráztam magamnak B) ) és sokszor olcsóbb is. Pl.: kisütni való zsemlék csomagban, szeletelt sajtok 20 dkg-os kiszerelésben, sokszor az üdítők. Ja igen, és a sör is sokszor akciósan olcsóbb volt !!! :laugh:
Benzin drágább (40 Ft.-al drágább, mint nálunk), c i g i dupla ár, pezsgő háromszoros ár, éttermek dupla árban, rendezvényeken sör - ennivalók duplaárban. Direkt raktam ezeket külön bekezdésbe, mert ezek mind luxuskiadások - a benzint leszámítva.
Ruhák H&M-ben akciósan voltak 3-4 €-ért gyerekeknek és nőknek, cipőt vettem (echte Leder !! ) 12€-ért, utcán kolbászárusnál 1,75 €-ért zsemlét kolbásszal chilivel. Ezek speciel olcsóbbak voltak.
Ami tényleg drága az otthoni árakhoz képest az a lakásbérlés (bár helye válogatja). A rezsi kb. ugyanannyi. Panellakás: 150-200 €, azaz 40-55.000 Ft.
Szóval ha nem iszol túl sok pezsgőt, nem dohányzol és csak annyiszor mész fizetős rendezvényre, mint otthon, akkor ugyanannyiba fog kerülni a megélhetésed, mint otthon. Leszámítva a lakásbérlést.
Ja és a cukrot, mert az ott félárban van... :)))))
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mhszilvia, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3337 Írta: idy
idy válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Mindennek ellenére az itteni fizetésből vidáman megvagyunk,mert az árak majdnem azonosak a magyarországival,csak a fizetésem 3x annyi.Jól lehet itt élni!!!:) :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mhszilvia, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!