Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 10 hónapja #4716 Írta: vandorlas
vandorlas válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

hali szerintem vágj bele ott sokkal jobban keresel a pedikürözéssel és gyakorlatilag már van is vendégköröd

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #4717 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Julianna írta: 2. Nem akarok rosszmájú lenni, de Te komolyan el tudsz képzelni egy olyan munkaadót, aki ezer eurót költ arra havonta, hogy az alkalmazottait valaki masszírozza??? Hallottam már ilyet, de az mondjuk a Goldmann-Sachs dúsgazag amerikai bank volt, aki a munkába belefáradt szegény menedzsereknek a londoni luxusirodában uszodát és fitness-centert alakított ki. Te is ilyen kaliberü helyen dolgozol?


Szerintem rossz helyeken dolgoztal eddig. Jo par eve dolgozom multiknal, Magyarorszag es par helyen kulfoldon.. Eddig mindenhol volt kialakitott fitness terem v. legalabbis fizettek fitness berlet hozzajarulast. Mindenkinek, a portasnak is ha alkalmazott volt. Emelett tobb helyen is volt ceges masszazs (mobil masszazs), ingyen fel ora. Portasnak is, barkinek, aki alkalmazott. Emellett meselhetnek a kialakitott pihenoszobarol, ha akartal lementel "csocsozni" vagy videojatekozni, esetleg csak szimplan beszelgetni. Es ez Magyarország. Igaz multicegek, de szimpla atlagembereknek. Emellett a kis cegeknel se veletlenul talaltak ki a cafeteria szolgaltatasokat. Kevesebb adojarulekkal lehet szolgaltatast, juttatast adni.
Na most itt ahol dolgozom Nemetorszagban, a helyzet ugyanaz. A ceg epuleteben van ovoda, kedvezmenyes fodrasz, edzoterem. Emellett egy rakas szolgaltatas is nagy kedvezmenyekkel.

Amit kisnenek ajanlottak, mint ceges masszornek, az valami hasonlo szolgaltatas lehet a ceges dolgozok fele. Az ezer euro egy cegnek akinek van mondjuk 50alkalmazottja, ez epp egy "semmi" osszeg.
Kisnenek: Aminek meg utana kellene szerintem jarni a vallalkozoi koltsegeken es szabalyokon felul.
-A ceg azon kivul, hogy fizet havi ezer eurot, mit vallal es mit ir le szerzodesben!?
-Hany orat kell massziroznod ezert a penzert 1 honapban?
-Milyen konstrukcioban ajanlja a ceg tovabb a szolgaltatast a dolgozoknak. Teljesen dijmentesen vagy nemi onreszert amit a ceg fele kell megfizetni. Mert ha a dolgozoknak nem dijmentes, akkor erdeklodes hianyaban esetleg a "fonok" megszunteti a szolgaltatast 2-3 honap mulva.
-Azt meg, hogy megeri e, azt neked kell eldonteni, nemi merlegeles utan. A parod nemet, biztos tud segiteni ebben.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: kisne

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4718 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Bocsánat, én ott ragadtam le, hogy kedves fórumtársunk egy kis panzióban dolgozik. Ezért gondoltam, hogy ez, nem "az" a hely, ahol az alkalmazottakat a munkaadó költségére masszíroztatják.
Ha tévedtem volna, elnézést és minden jót kivánok!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 10 hónapja #4720 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia!

A férjem géplakatos és egy olyan céghez jelentkezett, akiknek a világon több országban van leányvállalata, többek között Magyarországon is. Először itt kell betanulni, amire 1200 Ft-os órabért fog kapni, utána megy Németországba, a német leányvállalat dolgozója lesz, 13-14 eurós órabérrel. Nem hiszem, hogy a német átvágna, mert konkrétan a cég tulajdonosa mondta.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #4722 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Hello disel,
En a nyugati tarifakat emlitettem, mert kelettel nem foglalkozunk.
Senki nem mondta, hogy nincs 12,95 -ös oraber, de annak kivalo WIG / E hegesztönek kelle lennie, Certifikatokkal es SCC igazolvannyal. Ilyen szakmaja van a kerdezö kolleganak is?
Ö egy atlagot kerdezett es nem pedig olyan szakmunkaset akik a vilag minden tajan keresnek.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #4723 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

kema82 írta: Németországba, a német leányvállalat dolgozója lesz, 13-14 eurós órabérrel. Nem hiszem, hogy a német átvágna, mert konkrétan a cég tulajdonosa mondta.

Csak azt elfelejtette mondani szerintem a főnök, hogy bruttó.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!