Fizetések, megélhetési költségek

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5739 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia!

Ez tényleg nagyon soknak tűnik. Mi Aalen-ben fogunk lakást bérelni, a város oldalán néztem utána és ca. 12 Euro-t ír. Én még ezt is sokallom, nem ám 54-et!?

Merre felé laksz?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5743 Írta: beatrix0623
beatrix0623 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok,

Én ugy tudom,hogy az 53,94Euro az 3honapra szol(1honap 17,98eu).
A Jobcenterbe azt a tájékoztatást kaptam ha Wohngeld,vagy Kinderzuschlag megillett annak nem kell fizetnie.De aki többet tud rola vagy rosszul tudom javítson ki.

Üdv.Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5747 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok,
En nem tudom pontosan mennyit fizetek, mert annyi hasonlo van, hogy nem tartom a fejemben. Itt csak 1x kell tv-t fizetni, ha több tv-d van, akkor is. De kell az autoradio utan is, es a munkahelyemen is a radio utan fizetni. Söt, valaki kitalalt nekem egy masik keresztnevet, azt is feltettek a netre, most kapok leveleket mindket nevre. Es jött, hogy fizessen az uj - aki nem letezik ugye - a radio utan a munkahelyen. Jött mar felszolitas is. Mi erre nem reagaltunk, majd rajönnek ha keresik, hogy nem letezik.

sziasztok:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5752 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok!

Felmerült egy kérdés a fizetéssel kapcsolatban. A férjem jelenleg egyedül dolgozik kint Németországban, én még itthon vagyok. Igaz, hogy ha majd kint leszek én is akkor kevesebbet kell majd adóznia? Másik adókategóriába fog tartozni?

Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5843 Írta: bgeren
bgeren válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok!
Megköszönném ha valaki tudna nekem segíteni. A párom 1 hete kint dolgozik Nürnbergben. A munkaideje 7-17 óráig tart, ezért túl még nem tudott a szállásuk környékén szétnézni. Vasárnap pedig semmi nincs nyitva a közelükben. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van-e Nürnbergben a Tescohoz hasonló hipermarket. A hasonlót úgy értem, hogy szinte mindenféle dolgot meglehet venni, amire az embernek szüksége van. Eddig csak Lidl-t találtak a környéken, de annak elég korlátozott a kínálata pl: edények, poharak nincsenek. Ha tudnátok segíteni, hogy egyáltalán hogy hívnak ott hasonló boltot már nem kellene "vakon" keresgélnie.
Előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5847 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia!

Rengeteg helyen van kint Németben Kaufland. Mi nagyon szeretjük, minden van egy helyen.

www.kaufland.de itt a Kundenservice-nél találsz egy olyant, hogy Filialsuche, ide beírod, hogy Nürnberg a városhoz és máris ki fog adni egy csomó címet, hogy hol van pontosan.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!