Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 9 hónapja #5878 Írta: beatrix0623
beatrix0623 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia,

Hát a munkáltatónak kellett volna csak olyan "rendes és segítőkész" a főnöke.De szerencsénkre van egy jó barátnőm aki segített elintézni és felvilágosított arról,hogy nekünk nem ebbe az osztályba kéne tartozni,mert én sajnos ennek nem néztem utána.Mi személyesen intéztük el a Finanzamt-nál elkértük a főnökétől Lohnsteuer kartont(pontos nevét nem tudom)ja és akkor közölte,hogy ja igen mi a III.osztályba tartozunk.A Finanzamt pedig ott rögtön átírták és a következő hónaptól volt érvényes,de igazolni kellett,hogy tényleg mi is ott lakunk(Anmeldebestätigung papírt vittük amit a Rathaus kaptunk bejelentkezéskor).
Üdv.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • feco100
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 9 hónapja #5885 Írta: feco100
feco100 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia beatrix0623!Csak annyit füznék ehhez az egész adokategoriához,hogy nem értem hogy miért csak márciustol kaptátok meg a 3.osztályt?!Ha te kinnt voltál már a gyermekkel és gondolom tudtad is igazolni akkor elvileg onnantol járna ill járt volna!Szerintem menjetek be mégegyszer a Finanzamtba és tisztázzátok az egészet!Ezt csak azért mondom mert én is igy jártam(Igaz én egyedülállo vagyok)De amig nem adtam le a Lohnsteuer kártyát a cégnél hogy nekem 1 kategoria addig szinte a legrosszabb osztályba tettek automatikusan(6)!Májustol vagyok egy uj cégnél(elcsesztem mert nem adtam le ill nem is tudtam rola h minden uj cégnél le kell adni)utána irány a Finanzamt és 2perc alatt kezemben volt az uj igazolás január 1-töl(érvényesség kezdete)!Ott azt mondták semmi gond,amit többet vontak le a cégnél januártol elvileg a cégnek visszakellene fizetni a következö honapban,ha nem akkor a következö évben az adobevallás után visszakapom az adohatoságtol!Ezt az egészet május 3-ik hetében intéztem és visszamenöleg majdnem fél évre kiadták az uj igazolást!Csak ajánlani tudom menjetek vissza és tisztázzátok ujra a dolgokat!Megéri...!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 9 hónapja #5892 Írta: beatrix0623
beatrix0623 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia Feco,

Nagyon szépen köszönöm az információt megpróbáljuk elintézni mindenképpen.De ha esetleg nem sikerül megértetni magamat velük akkor a könyvelő szerint akinél nem rég voltunk azt mondta,hogy akkor jövőre júliustól-márciusig számolják el nekem az adót,mert akkor léptünk át III.Steuerklasse-ba.Egy próbát meg ér így legalább nem kéne 1évet várni a pénzre,mert szerintem a férjem főnöke biztos nem fizeti ki.
Beatrix

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja - 12 éve 8 hónapja #6566 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Lehet, hogy egyéb hozzászólásban már véleményt formáltatok, de ha kicsit nagyobb teret szentelnének. Ahogy mondani szokás egy újszülöttnek minden vicc új.Érdekelne az, hogy mindenki a fogyasztás után fizet vagy pedig jó magyar szokásnak megfelelően szorzók alapján.
Mennyi az ára: 1m3 gáznak? 1kwh áramnak? 1m3ivóvíznek?1m3 szennyvíznek? szemét díj? Távfűtés díja?A gépkocsit mi alapján adóztatják?Ház adó mi alapján adózik?Egyház adó( mit kapsz érte)? Ezek az árak változnak-e tartományonként?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 8 hónapja #6569 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

btgyrgytms írta: Lehet, hogy egyéb hozzászólásban már véleményt formáltatok, de ha kicsit nagyobb teret szentelnének. Ahogy mondani szokás egy újszülöttnek minden vicc új.Érdekelne az, hogy mindenki a fogyasztás után fizet vagy pedig jó magyar szokásnak megfelelően szorzók alapján.
Mennyi az ára: 1m3 gáznak? 1kwh áramnak? 1m3ivóvíznek?1m3 szennyvíznek? szemét díj? Távfűtés díja?A gépkocsit mi alapján adóztatják?Ház adó mi alapján adózik?Egyház adó( mit kapsz érte)? Ezek az árak változnak-e tartományonként?


Itt minden a szolgáltatódtól függ kivéve a gépkocsi. Ott a cc számít és a C02 kibocsájtás illetve az, hogy dizel e vagy benzines! Igy lehet hogy olyan helyen laksz ahol minden olcsóbb (pl észak keleten) vagy olyan helyen ahol nem elég az átlag fizud sem egy közepes lakbérre sem: Hamburg, München!
Egy fontos, nem biztos, hogy a kisebb bére kevesebb ugyan azon a településen, mert úgy gondolkoznak, hogy a kisebbnek kevesebb úgy is a rezsije....tehát fizethetsz!

Németországban mindennél van konkurencia és több szolgáltató: fütés, elekrtomosság, szemételhordás, benzinkut, kábel TV, sőt még a betegbiztositásoknál is, így nem lehet átlagolni vagy megmondani mi mennyi!! Az én II. emeleti, városszéli, tömbben levő bérlakásom 730€/hó úgy hogy ebben benne a rezsi előleg ami év végén elszámolásra kerül s 1-2 százast mindig kell fizetnem! Ez amolyan alsó középár, de ha nagyvársoba költözöl ez rezsi nélkül sem lenne elég! Kisebb falukban, távol mindentől ennyiért kaphat azonban már kisebb kertes házat is bérleményként.(Ismrőseim kisebbért fizetnek ennyit, de van olyan aki 350-ért lakik rezsi nélkül!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 8 hónapja #6718 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Érdeklődnék, hogy egyházi fenntartású intézményben kevesebbet fizetést adnak, mennyivel? Ha magán , állami vagy egyházi intézmény között milyen fizetési különbségek vannak?
Ha valaki kiköltözik akkor milyen azonnal fizetendő díjak, illetékeket kell azonnal kifizetni( lakcím bejelentés, folyószámla nyitás,egyéb)Köszönöm a válaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!