Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #14075 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

DECOTEXT írta: Szerintem valamilyen falusi ovoda lehet az ahol 100/hó euróért adnak helyet a gyereknek vagy 10-től délig vigyáznak rá!;)

Tehát, még egyszer, utoljára: A kérdezö Pforzheimbe költözik. Pforzheim egy város, nem falu.
Az 56 és 100 euro közötti havidíj a napi 6 órás ellátásra vonatkozik, nem napi 2 órára.
Mindez persze a korábbi válaszból is egyértelmüen kiderült.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14078 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Julianna írta:

DECOTEXT írta: Szerintem valamilyen falusi ovoda lehet az ahol 100/hó euróért adnak helyet a gyereknek vagy 10-től délig vigyáznak rá!;)

Tehát, még egyszer, utoljára: A kérdezö Pforzheimbe költözik. Pforzheim egy város, nem falu.
Az 56 és 100 euro közötti havidíj a napi 6 órás ellátásra vonatkozik, nem napi 2 órára.
Mindez persze a korábbi válaszból is egyértelmüen kiderült.

6 ora a klasszikus 07 - 13 idököz. Ebben csak a "megörzés" van.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14091 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Mindenkinek akit érint.
DECOTEXT sajnos megint hajtogatja a magáét. Az információi félrevezetőek és ijesztőek. Julianna nagyon pontos választ adott a konkrét kérdésre. Itt pedig információ az egész Németországi helyzetre, árakra vonatkozóan.
http://www.stern.de/wirtschaft/familie/gebuehren-monitor-2010-das-kosten-kindergaerten-in-deutschland-1566937.html
Néhány idézet, ha valaki nem akarná a teljes cikket elolvasni:

Für die Studie wurden die Kindergarten-Gebühren in den 100 größten deutschen Städten untersucht. Im Schnitt zahlen danach Normalverdiener mit einem Jahreseinkommen von 45.000 Euro brutto für ein vierjähriges Kind pro Jahr 814 Euro und für zwei Kinder (im Alter von 3,5 und 5,5 Jahre) 935 Euro pro Jahr.

Szabad fordításban:
Az óvodai díjak a 100 legnagyobb német városban kerültek összehasonlításra (nem faluban :P ). Egy átlagos kerestű (45 000 EUR Br /év), egy 4 éves gyermek után Évente 814 EUR-t fizet, két gyermek után 3,5 és 5,5 évesek 935 EUR/év.

Familien mit gehobenem Einkommen (80.000 Euro) müssen jährlich 1280 Euro beziehungsweise 1468 Euro aufbringen

,

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”
A következő felhasználók mondtak köszönetet: astarta

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #14121 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Attila_BRD írta: Az 56 és 100 euro közötti havidíj a napi 6 órás ellátásra vonatkozik, nem napi 2 órára. Mindez persze a korábbi válaszból is egyértelmüen kiderült.
6 ora a klasszikus 07 - 13 idököz. Ebben csak a "megörzés" van.

Oké! Ez így már másképpen hangzik! Én az egésznapos, és teljes ellátásos dolgok után kérdeztem, s mint ahogy írtam, a koleganőm irta tényként! (Az eredeti szövegét idéztem is németül) Aki tehát mondjuk 20-30 kilóméterre dolgozik az ha leadja a porontyot szuper olcsón 60€-ért, az nem tud egész nap dolgozni, mert 13:00-kor már ismét az otthoni ovodánál kell lennie.... vagy fizet sokkal többet! SOKKAL többet!

Mit csinál az olyan, aki, min én, 6:15-kor kezdek és rendszerint 16:00-ig vagyok. Igaz én csak 8 km-re dolgozom..... Sokan messzitől járnak be. Az adott hölgyemény 63 km-ről! Neki hol és hogyan , s főleg mennyiért lenne mondjuk ovoda?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14150 Írta: laszloarnold
laszloarnold válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

1. Csak a páromnak lesz egyelőre munkaviszonya, így nekem mindenképpen külön kell kötni biztosítást, ha jól tudom ez kb. 200 €. Ha nekem megkötjük, akkor már biztosítva van a gyerek is?
2. A bruttó fizetésből hány százalék megy adókra?
3. A legtöbb albérletben, amit a neten találtunk nincs konyha. Arra mennyit számoljak?
4. Kb. mennyibe kerül havonta egy hároméves gyerek bölcsődei/óvodai ellátása?



Sziasztok!

Mi itt lakunk 10km-re Pforzheim-tól.Talán segíthetek picit.

1. Ha össze vagytok házasodva, akkor mivel a párod biztosított, így ti is azok lesztek Familienversicherung által.Ha nem, akkor a gyerek mindenképpen biztosítva lesz.Persze mindkettő esetben fel kell venni a kapcsolatot a párod biztosítójával és leadni a ti adataitokat is.
Mi nem vagyunk összeházasodva,most intézzük a párom biztosítását.Mivel a fiam biztosítva van rajtam keresztül, azt javasolták, hogy próbáljuk meg a páromat a fiamon keresztül biztosítani.Kicsit bonyolult,de elvileg kivitelezhető.
2.Ha nem vagytok összeházasodva, akkor a párod az egyes adóosztályba lesz sorolva, ami után a bruttó bére kb. 73%-át kapja meg.Ha össze vagytok, akkor a hármas adóosztályba van sorolva és a fizetése kb. 81%-át kapja meg.De ez azért még függ pár dologtól...
www.akademie.de/wissen/steuerliche-freig...tbetraege-uebersicht
3.Sok albérletben viszont van beépített konyhabútor:-)
Az interneten található albérlet hirdetések legtöbbje után kell közvetítői díjat fizetni(Maklerprovision), ami általában a lakbér 2,38szorosa.Erre jön még a kaució, a havi albérleti díj valamint a rezsi.
A rezsinél jó tisztázni, hogy mi az, amit a főbérlőnek adtok és mi az amit magatoknak kell bejelenteni.
Itt van kettő link,segítségnek:
www.ebay.de/sch/Immobilien-/60089/i.html...rksid=p3286.c0.m1539
www.local24.de/suche/-/pforzheim/zu-vermieten/
Valamint vannak a hetente megjelenő ingyenes újságok.
Bútort pedig a legegyszerűbb az ebay.de-n vásárolni.Nagy a kínálat, sok a jó állapotban levő áru és olcsón is ki lehet fogni őket.Mi szinte az egész lakást így rendeztük be a bolti ár töredékéért, de senki nem mondaná meg...
4.Itt pedig megtalálod és letöltheted a táblázatot, amiből kiderül, mennyit is kell fizetni az óvodában, Pforzheim-ban.
www.pforzheim.de/kultur-bildung/vorschul...elternbeitraege.html
De ha esetleg a környéken levő kisebb települések egyikén találnátok albérletet, akkor kb.ugyanezek az árak vannak érvényben.

Remélem,valamit tudtam segíteni nektek.Üdv.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: peteratde

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14172 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

DECOTEXT írta:

Attila_BRD írta: Az 56 és 100 euro közötti havidíj a napi 6 órás ellátásra vonatkozik, nem napi 2 órára. Mindez persze a korábbi válaszból is egyértelmüen kiderült.
6 ora a klasszikus 07 - 13 idököz. Ebben csak a "megörzés" van.

Oké! Ez így már másképpen hangzik! Én az egésznapos, és teljes ellátásos dolgok után kérdeztem, s mint ahogy írtam, a koleganőm irta tényként! (Az eredeti szövegét idéztem is németül) Aki tehát mondjuk 20-30 kilóméterre dolgozik az ha leadja a porontyot szuper olcsón 60€-ért, az nem tud egész nap dolgozni, mert 13:00-kor már ismét az otthoni ovodánál kell lennie.... vagy fizet sokkal többet! SOKKAL többet!

A gyerek az luxus. BNem értem miért hiszik egyesek másnak.
60 Euronért csak akkor adod le ha a családi brutto jövedelem 1300 alatt van. Ilyemnkor ugyanis a papa pénze is számit, függetlenül attol hogy férj-e vagy csak barát.

Mit csinál az olyan, aki, min én, 6:15-kor kezdek és rendszerint 16:00-ig vagyok. Igaz én csak 8 km-re dolgozom..... Sokan messzitől járnak be. Az adott hölgyemény 63 km-ről! Neki hol és hogyan , s főleg mennyiért lenne mondjuk ovoda?

Tagesmuttert keres és kifizeti a gatyáját.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!