Fizetések, megélhetési költségek

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4702 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Juditka írta: Nekem van két magyar ismerősöm akik takarítanak: az egyik heti 2 napot dolgozik x órát, a másik heti 3 napot, naponta 2 órát, és mindketten 400 Eurót kapnak tisztán. :) Az egyiknek plusz a villamos bérletet is fizetik. Egyik keleti, másik nyugati részen dolgozik.

Juditka,
Nem akarom senkinek a sztorijat ketsegbe vonni, de ha a magyar hölgy heti 3 napot es naponta 2 orat dolgozik, akkor dolgozik egy honapban pontosan 24 orat. Ha ezert Ő kap 400 Eurót kezbe akkor Ő keres orankent 16 Eurót amit egy profi szakmunkas AWI hegesztö, epitesvezetö, kömüvesmester keres orankent.

Valami nem franko, mert egy török, marokkoi, tuneziai vagy afrikai takarito keres 7 Eurot netto, barhol a nemet allamban!

Szeretnenk mi is oda menni, ahol 130 % -al többet fizetnek a nemet atlagnal! Hol kell jelentkezni?

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • kema82
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4705 Írta: kema82
kema82 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy vajon mennyi lehet a nettója egy 13-14 eurós órabérnek Németországban. Házas, 34 éves férfi, gyermek még nincs. Feleség nem dolgozik. Köszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4708 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

kema82!
Ha neked valaki 13-14 euros brutto orabert iger, akkor igen jo szakmaval kell, hogy rendelkezzel.
A nemet Tarifa szerint csak egy ket pelda:
Kömüves: (szakkepzet) 10,90 Euro brutto
Tetöfedö: 10,80 Euro brutto
Villanyszerelö: 9,70 Euro brutto
Security: 6,94 -töl 8,46 Euro brutto

Es ezek a dolgozok meg ebböl 39 % -ot leadnak a masik 39 % a munkaltato.
Tehat ha te 13-14 Euro bruttot kapsz akkor 8,54 Eurot keresel netto!

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4710 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szio Juditka

Most vagyok bajba képzeld el, voltam ma a első cégnél ahol proba munkát csináltam 3 napig, ugy bejőttem a főnőknek, hogy ma 5 kor behivott és azt mondta ,hogy átnézte az őnéletrajzomat és látta, hogy én masszőr, pedikürős vagyok, és ő azt gondolja ha nekem megfelelne, akkor ő fizetne nekem havi 1000 eurot és én masszirozzam le a kollegákat.
Hát most bajban vagyok, mert ajánlotta, hogy legyek vállalkozo, és ugye itt nálam a lakáson csináljam.
Most nem tudom mit csináljak, most van jo két munkám, egyiket nagyon szeretem, másik is jo. Előtte sirtam ,hogy itt soha nem lessz munkám most meg 3 is ??????
Mi a fenét csináljak most teljesen tanácstalan vagyok.
Ugye az egyiket fel kell adjam mert hármat együtt nem lehet csinálni.
De ha meg válalkozo leszek és meggondolja magát a cég ??? utánna megint mit csinálok
na most adjatok tanácsot. Vágjak bele? én otthon 13 évig szalonban dolgoztam, imádom a masszázst pedikürt csinálni.de itt idegenben huuuuuuuuu aztán meg azt sem tudom itt milyen anyagi vonzata van ha nem ugy megy a vállalkozás.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: vandorlas

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4714 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

prosperus írta: kema82!
Ha neked valaki 13-14 euros brutto orabert iger, akkor igen jo szakmaval kell, hogy rendelkezzel.
A nemet Tarifa szerint csak egy ket pelda:
Kömüves: (szakkepzet) 10,90 Euro brutto
Tetöfedö: 10,80 Euro brutto
Villanyszerelö: 9,70 Euro brutto
Security: 6,94 -töl 8,46 Euro brutto

Es ezek a dolgozok meg ebböl 39 % -ot leadnak a masik 39 % a munkaltato.
Tehat ha te 13-14 Euro bruttot kapsz akkor 8,54 Eurot keresel netto!


Azert ez szór erősen kelet és nyugat között. A minimál órabér néhány szakmában akár 12,95 euró is lehet.
www.destatis.de/jetspeed/portal/cms/Site...eId=renderPrint.psml

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4715 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

kisne írta: ....ha nekem megfelelne, akkor ő fizetne nekem havi 1000 eurot és én masszirozzam le a kollegákat.
Hát most bajban vagyok, mert ajánlotta, hogy legyek vállalkozo, és ugye itt nálam a lakáson csináljam.


Jaj, kedves Kisne, ugye azért ez Neked is nagyon-nagyon fucsa???

Abból, amit itt leírtál, nem biztos, hogy mindent értek, de néhány dolog azért sejthetö.

1. A munkaadódnak baromi jó, ha Te az alkalmazotti jogviszony helyett vállalkozó vagy. Nem kell neki utánad mindenféle nyügös járulékokat fizetni, így ö pénzt és faradságot spórol meg. Te meg elintézel és fizetsz minden járulékot magad után. Kényelmes, nem? Arról nem is beszélve, hogy a német adóhivatal nagyon nem szereti az ilyen "látszat"-önálló vállalkozásokat. Mond neked valamit a "Scheinselbständigkeit" szó?

2. Nem akarok rosszmájú lenni, de Te komolyan el tudsz képzelni egy olyan munkaadót, aki ezer eurót költ arra havonta, hogy az alkalmazottait valaki masszírozza??? Hallottam már ilyet, de az mondjuk a Goldmann-Sachs dúsgazag amerikai bank volt, aki a munkába belefáradt szegény menedzsereknek a londoni luxusirodában uszodát és fitness-centert alakított ki. Te is ilyen kaliberü helyen dolgozol?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!