Fizetések, megélhetési költségek

Több
13 éve 1 hónapja #3340 Írta: salzk74
salzk74 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

beatrix0623 írta: Meg van még kaukcio ami legalább 3 honap kaltmitetét veszik alapul. Warmmite a rezsivel együtt az ár.

Max 3 honap netto berleti dij a kaucio, többet a törveny sem enged. De altalaban 2 honappal megelegszenek.
Üdv
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mhszilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3341 Írta: zoli7114
zoli7114 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Goppingen nem Bajorországban van hanem Baden-Württemberg-ben.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mhszilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3345 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

mhszilvia írta: Mi konkrétan Göppingenbe mennénk,ott lenne nekem munkahely.

Ha mar van lehetseges munkahely, akkor csak tudod mennyit fizetnek nem? Atlag fizukat itt is tudsz nezni.
http://www.lohnspiegel.de/main/LohnundGehaltsCheck
Ha van konkret varos, akkor keres ra a neten a kiado lakasokra es legalabb kapsz egy kepet a lehetosegekrol. Ha Göppingen akkor pl.:
http://goo.gl/mn7fr
Nem tudom milyen a lakaspiac arrafele, de sok nagyobb varosban, fiatal parnak nem biztos, hogy szivesen kiadnak 2 szobas kecot. Merthogy a tulajok szeretnek hosszu tavra kiadni, gondolkodni, megbizhato berloknek. Fiatal par, pedig valoszinuleg majd gyereket akar. Es akkor koltozni:)

A megelhetesrol, roviden. Kaja hasonlo, ha biztosra tervezel akkor szamolj ra esetleg +15-20%-ot az otthonira. A szolgaltatasok dragabbak. Itt lehet egy duplaval szamolni. De a minoseget sokszor nem emlitenem 1 lapon a Magyarországival. Tartos fogyasztasi cikkek, sokszor olcsobbak pl. elektronikai termekek, hasznalt auto. De ha nem is szvsz. tobb a megbizhato forras. Ruhazat, ha nem a kinai piac a referencia, akkor olcsobb. Van egy csomo outlet es valodi learazasok. Ha ezeket figyeled, akkor itt sokat lehet sporolni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mhszilvia, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3346 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Vagy elmész a Diakoniba..igaz használtruha de nem rosszak és olcso.Szerintem érdemesebb a kőrnyéken kissebb városban bérelni lakást mert olcsobb..én nem tapasztaltam ,hogy fiatal párnak nem szivesen adnak ki lakást..inkább a háziállat az ami sokszor probléma.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mhszilvia, evipul

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3347 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia!
Nagyon igaz!
En a volt keleti reszen elek, itt olcsobb az elet, es a berek is aranyosan kevesebbek.
A lakas, es a szolgaltatas dragabb, minden mas olcsobb. Itt pl az elelmiszer olcsobb, mint otthon. Kezdve a magyar teliszalamival. Viszont gondolom, az egesz orszagban ervenyes, hogy igen jol lehet akciosan vasarolni. Akar ruhat, akar elelmiszert, müszaki cikket. Vannak üzletek.ahol sosem tevednekj, da van olyan is, ahiol ajanlatos megnezni, m8it blokkolnak,mert elöfordul, hogy az akcio a penztargepbnh nincs benne. De ilyenkor ha szolsz, es megmutatod nekik, hogy igazad van, visszaadjak a penzt, legalabbis nekem visszaadtak. Ez azert ritkan fordul elö.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3349 Írta: dizel
dizel válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

tomi1974 írta: én nem tapasztaltam ,hogy fiatal párnak nem szivesen adnak ki lakást.

Nem azt irtam, hogy nem adnak ki, hanem, hogy 2 szobasat nem szeretik kiadni. Mert ha jon a gyerek,akkor elmennek 1+2-esbe. Az eredeti hozzaszolasban 2 szobas lakas koltseget kerdeztek. Csak irtam amit hallottam, igazabol nem az en tapasztalatom. Csak a nemet kollegak meseltek akik szinten adnak ki lakast. De ez nyilvan lakaspiac fuggo. Kisebb varosokban, nem hiszem, hogy ez jellemzo lenne. Ha a berbeadok nem tudnak valogatni, akkor ez nem szempont. Ha tudnak, akkor csak a jo eg tudja, mi lesz az egyeni szempontjuk :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mhszilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!