Fizetések, megélhetési költségek

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3552 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok!

Elég zűrzavarosnak tűnik ez a téma ami engem is eléggé meglep. Leginkább az élelemre költött számok döbbentenek meg néha. Az én tapasztalataim szerint az élelmet ugyan annyiból ki lehet hozni, mint Magyarországon. Ugyanis a legtöbb dolog ugyan annyiba kerül, egy pár dolog olcsóbb is, de egy pár meg drágább.
Szóval ez alapján mindenki tudja hogy otthon mennyit eszik. Mi 4-en vagyunk, 2 felnőtt és 2 gyerek, de 300 eurónál többet nem költök kajára egy hónapban. Persze természetesen főzök, ami sokkal olcsóbb, mintha valaki készételeket főz. De emelett a sört és narancslevet is megveszem ebből.
A lakhatás nálunk havi 550 euró (3 szoba, 80 nm) rezsivel és internettel együtt. Egész egyszerűen az interneten mindenki meg tudja nézni az árakat, amiből látszik, hogy kisvárosban vagy falvakban kell keresgélni, nem a nagyvárosok főutcáin.
Ezen kívül mindenki arra költ, amire tetszik.
Egyébként az albérlethet pedig lehet támogatást igényelni jövedelemtől függően.
Hát én ennyit tudtam segíteni.
Szép napot mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • temi1989
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3599 Írta: temi1989
temi1989 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok!

Fiatal frissen iskolázott ember vagyok, a szakmám számítástechnikai gépipari technikus és arról szeretnék információkat kapni, hogy a bérek illetve az árak milyenek Németországban.
Mennyire könnyű/nehéz munkát találni?
Átlag bérek?
Lakás bérlés illetve ingatlan árak?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja #3604 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Kedves Temi!

Ha végigolvasod a témát és az egyébb fórumtémákat, nagyon sokmindenre megtalálod a választ.
A mi lakhatási és étkezési költségeinket egyel feljebb leírtam.
Kb. 300 euro étkezés (4 fő), 550 euro 80 nm-es lakás rezsivel, internettel együt.
De a többieket összefoglalva a lakás téma elég zűrös. 2 hónap kaukció + 3 hónap jutalék az ingatlanosnak, amit neked kell fizetni, ha rajtuk keresztül keresel lakást. A lakások 80 %-a viszont ingatlanosnál van. Ezen kívül a lakások 60 %-ban kb. nincs konyhabútor, neked kell csináltatni, ami szintén elég húzós. Ezek után jön még az, hogy mennyire sok szempontot néznek, van aki nem adja ki külföldinek, van aki egyedülállónak, van aki gyerekesnek nem, stb., szóval roppant rigolyásak tudnak lenni. Összességében nehéz, de nem lehetetlen, csak kitartás kell.
A többi kérdésedre elég nehéz válaszolni, főleg mivel nem írtad le, hogy milyen nyelvtudással rendelkezel. Ugyanis egyrészt minden országban egyéntől függ, hogy milyen könnyen talál magának munkát, mindenki másképp tudja eladni magát. Ha ehhez még hozzáadjuk, hogy egy idegen országban számit a nyelvtudásod szintje is, akkor mi így ismeretlenül nem nagyon tudjuk megmondani, hogy milyen könnyen fogsz munkát találni.
Általánosságban azt lehet elmondani, hogy munka van, rajtad múlik eladod-e magad nekik vagy nem. Valamint azt tudom pozitívumként elmondani, hogy ha egyszer találtál teljes munkaidős munkát, később ha azt elveszíted, akkor az itteni munkaügyi központ az közel sem hasonlít a magyarhoz. Itt számíthatsz utána normális segítségre, pártfogásra és legfőképpen pénzre.
Átlag bérek megint jó kérdés. Én annyit mondnék teljes munkaidőben netto 1400-tól fölfelé. De ehhez tudnod kell, hogy itt másképp adóznak a házasok és egyedülállók, tehát megint csak relatív.
Vannak ezen kívül esetleg támogatások, pl. lakbértámogatás, ilyesmi, ami megint csak kérdés, hogy kapod vagy nem.
Én ennyit tudtam összefoglalni neked, de javaslom olvasd el a témákat és okosabb leszel.
Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • temi1989
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3607 Írta: temi1989
temi1989 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

köszi Szilvi a válaszodat. Igen elég sokmindent megtudtam bár az adorendszer nem teljesen tiszta.
Valaki belinkelt egy weboldalt ahol a munkával kapcsolatos fizetéseket lehet meglesni, nekem ezt dobta ki a szakmámra.
Lohn- und Gehaltscheck [ 4 - 6 ] - Ergebnis : Maschinenbautechniker/in
Ihre Kolleginnen und Kollegen verdienen Brutto im Durchschnitt
In der Stunde:		€		18,05
Im Monat:		€		3126
Im Jahr :		€		37536
Zusammenfassung

Geschlecht:		Mann
West - Ost:		West
Berufserfahrung:		5 oder weniger Jahre
Leitungsposition:		Nein
Beschäftigte:		100 - 500 Beschäftigte
nos,nem tudom h ez mennyire valós összeg. Ráadásul a Beschäftigte-t nem értem. valaki legyen oly szíves és magyarázza el.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
13 éve 1 hónapja #3609 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

szoval, amit itt leadsz az egy gyanus hirdetes.
A "kollegak keresnek brutto 18,05 Euro/ Std."
Ami azt jelenti, hogy senki nem garantalja, hogy te is ennyit kapsz.
Ha 160 orat dolgoznal egy honapban az nalam 2.888,00 Euro-ra es nem 3.126 Euro-ra jön ki.
Beschäftigte = / Munkavallalo/ Foglalkoztatott.
Ez valami ügynöki ajanlat, ha nem, akkor tevedtem.
Ha meg van a cegnek a neve, nezd meg a google-n.
Ha nincs megadva a cegnek a neve akkor el a kezekkel.
A Papa tanacsa aki 40 eve itt el;-)))

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • temi1989
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja #3612 Írta: temi1989
temi1989 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

ezt a linket dízel adta a2. oldalon. Csak kíváncsiságból néztem, nem szálok el ettől mert szerintem eleinte nem fogok tudni elhelyezkedni a szakmámban. Jelenleg marseilleben lakok de ez a francia életstílus nem nagyon tetszik ráadásul a sok arab miatt marseille még budapestnél is koszosabb:S
Azért gondoltam németországra mert europában a gépészet ott a legjobb. Tiszta városok, tiszta emberek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!