Fizetések, megélhetési költségek

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4633 Írta: hausengel
hausengel válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Sziasztok!
Hamarosan indulok ki dolgozni. Lakást, autót kapok. Konkrét kérdésem az lenne, hogy az első hónapban 500 Euro elég-e élelmiszerre egy személynek?
Válaszotok előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4635 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

:) Az élelmiszer árak kb ugyanazok mint magyarországon, van ami olcsobb is. :) igy kitudod számitani, hogy mennyire elég ,de szerintem bőven marad is;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hausengel

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szoszi74
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4638 Írta: szoszi74
szoszi74 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

temi1989 írta: Jelenleg marseilleben lakok de ez a francia életstílus nem nagyon tetszik ráadásul a sok arab miatt marseille még budapestnél is koszosabb :S
Azért gondoltam németországra mert europában a gépészet ott a legjobb. Tiszta városok, tiszta emberek.

Szia!
Nagyot nevettem a hozzászólásodon! A franciákat azért nem bírod, mert tele vannak arabokkal. Na, akkor gyere csak Németországba! Ahol mi lakunk (Hessen, Darmstadt), itt a lakosság szerintem 70%-a török! A párom 1,5 hónapig Freiburgban (Baden) dolgozott, ott meg tele vannak oroszokkal. Igaz, azokhoz egy kicsit közelebb állunk, hiszen valamikor a testvéreink voltak.:) Voltunk mi is Franciaországban kirándulni, mikor lent dolgozott. Hát érdekes dolgok történnek ott. Egy várat néztünk meg, az úton, míg felértünk a várhoz (500m) kb. 3 autót láttunk feltörve. Itt azért ilyenek nem történnek. Nem egyszer nyitva felejtettem az autót a ház előtt, de még soha nem nyúlt hozzá senki. A munkáról annyit, ha nem vagy kényes, mert tényleg szakmábavágó munkát nehéz találni, csak rajta! Az nem dolgozik szerintem, aki nem is akar. Ha más nem is, de 400 eurobasissal el lehet helyezkedni. Abból pedig lehet akár 2 is. Az adózás tényleg kacifántos, de az adóhivatalban ennek is utána lehet érdeklődni. Több adósáv van, mint otthon, nem mindegy van-e gyereked, hol laksz, hányan kerestek, egyedülálló vagy-e. Szóval ez is személyreszabott. De semmi sem lehetetlen. Én is úgy jöttem ki, hogy munkám sem volt (a párom hozott magával), egy ideig az ő szállásán laktunk hatod magunkkal, de most is azt mondom, megérte. Egy éve vagyok itt, de csak pozitív tapasztalataim vannak. Most pedig már ugye könnyebb a munkavállalás is. Egy tipp: ha bírod a munkát próbálkozz meg a McDonald's-szal. Ott szinte mindig van munka, bármelyik városban. A nyelvet is lehet tanulni, gyakorolni és még a ranglétrán is feljebb lehet jutni. Elég vegyes népség dolgozik ott, de legalább megértenek, ha gondod van a nyelvvel. És mindenki idegen, senki sem német. A tapasztalataim alapján ez sem mindegy.
Sok sikert!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4656 Írta: balu132
balu132 válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia!
A párom már hónapok óta kint él, és mi is tervezzük, hogy megyünk utána. Pont a következő melója Darmstadtba lesz. van 1 lányunk 11 éves gimnazista. Próbálok neki majd iskolát nézni, albérlet is kell majd, habár a munkásszálláson is lenne lehetőség. Melót nekem még nem sikerült keresni, de nem adom fel. Nagyon nehezen indulok útnak, de bízom benne, hogy jobb lesz. Esetleg, ha valamilyen tapasztalatod van még írd le nekem, megköszönném.
Üdv:Szelena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4691 Írta: Juditka
Juditka válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szia Kisne!:)
El lehet árulni, hogy 1-1 helyen hány órát dolgozol, és mennyit kapsz meg tisztán? Nekem van két magyar ismerősöm akik takarítanak: az egyik heti 2 napot dolgozik x órát, a másik heti 3 napot, naponta 2 órát, és mindketten 400 Eurót kapnak tisztán. :) Az egyiknek plusz a villamos bérletet is fizetik. Egyik keleti, másik nyugati részen dolgozik.
Jó munkát és örülök, hogy végre Neked sikerült, és nem utolsó sorban, hogy jól is érzed magad! :kiss:

Judit :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4701 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Fizetések, megélhetési költségek

Szioka Juditka
Nem titok ahány orát dolgozom annyiszor 7 euro, ez változo egyik nap 4 ora másik nap 6, volt már 2 ora is.
Reggelit szervirozok, aztán a szobákat teszem rendben.Ez egy kis település és ez az egyetlen panzio 21 szobával, ugy hogy 3-5 szobát takaritok ki egy nap. Főnők aranyos a kolléganő már a magyar lángos recept után érdeklődőt :):laugh:
Minden nap kézbe adják a fizetést, be vagyok jelentve, hivatalosan.
A mosodába még nem tudom mennyit fogok keresni de szerintem 400 euros minijobbos leszek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!