Steuerklasse 3

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27524 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

koelle írta: Kedves Maya,amennyiben az én kérdésemre válaszoltál, úgy nem igazán világos, hogy mit is kellene leszűrnöm ebből...kaphatok Steuerklasse III.-at vagy sem?

Kedves Koelle!
Maya listájából pontosan választ kapsz a kérdésedre, csak be kell helyettesitened a pontos családi helyzetedet! Pontosabban senki nem fogja megirni. Ezek az információk az egy háztartásban élö házasokra vonatkoznak..Akkor most mit nem értesz?

:wasntme:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 3 hónapja #27528 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Kedves Koelle, ha neked szántam volna az irományomat, pontosan névvel ellátottan írtam volna. Sajnos nem tudom kérdésedre a választ. De megpróbáltam segíteni. Azt értékeld! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27540 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Nos, ehhez csak annyit, itt a freisingi Finanzamtnál ezek szerint másképp működik. 2012 01. 08.-án bejelentkeztem a Meldeamtnál. Ezzel a "Meldebestätigunggal" 01. 13.-án beballagtam a freisingi Finanzamtba. Természetesen a Házassági Anyakönyvi Kivonattal, de még ID Nummer és Arbeitsvertrag nélkül. Mondom az ügyintézőnek, nekem 3-as Lohnsteuerklasszéra van szükségem. Adott egy nyomtatványt, kitöltöttem, lemásolta az okmányokat majd nyomott egy nagy pöcsétet a "Bescheinigung für den Lohnsteuerabzug für den Jahr 2012" című papirocskára és kész. Nem tartott tovább az egész fél óránál. Jelzem ekkor a család még nagyban magyarban vigyorgott, majd csak Augusztusban jöttek utánnam, tehát KÜLÖN háztartásba, sőt külön országban is éltünk.
Egy pici szépséghibája van a dolognak, mivel akkor még a Kindergeldantragot még nem adtam le, így a "Kinderfreibetragot" majd csak most az adóbevallásban tudom érvényesíteni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: koelle

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #27550 Írta: koelle
koelle válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

DECOTEXT írta:

koelle írta: Kedves Maya,amennyiben az én kérdésemre válaszoltál, úgy nem igazán világos, hogy mit is kellene leszűrnöm ebből...kaphatok Steuerklasse III.-at vagy sem?

Kedves Koelle!
Maya listájából pontosan választ kapsz a kérdésedre, csak be kell helyettesitened a pontos családi helyzetedet! Pontosabban senki nem fogja megirni. Ezek az információk az egy háztartásban élö házasokra vonatkoznak..Akkor most mit nem értesz?

:wasntme:


Köszönöm az okos válaszodat!
Maya válaszából számomra semmi új nem derül ki, főleg nem az, hogy kaphatok e Steuerkalsse III.-at. Ahogy "zigeuner" példája is mutatja, nem lehetetlen, nem egy háztartásban élők esetében ezt kivitelezni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #27552 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

koelle írta: Ahogy "zigeuner" példája is mutatja, nem lehetetlen, nem egy háztartásban élők esetében ezt kivitelezni.

Valóban nem lehetetlen. Ha olyan a fellépésed (pl. jól beszéled a nyelvet), hogy fel sem merül az ügyintézőben, hogy rákérdezzen, még neked is lehet szerencséd. Egyéb esetben a Maya által beirtakban ott a válasz: NEM, NEM KAPHATSZ! Maradsz egyesben!
Ez már elég világos és okos válasz azt hiszem, nem kell leszűrni belőle semmit!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 3 hónapja #27555 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

NEM NEM NEM NEM NEM!!!!
Mire fel, ha egyedülallo vagy?? :angry:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!