Steuerklasse 3

Több
10 éve 5 hónapja #34329 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Kedves Halihoooo!

Addig stimmel történet, hogy amíg egyedül vagy kinn, az 1es adóosztályba sorolnak. Az, hogy visszamenőleg mit kaphatsz vissza, nem lehet látatlanban megmondani, mert ha teljesíted a feltételeket, kapásból leírhatsz kettős háztartásvezetést...illetve igényelhetsz következő évben Freibetrag-ot.
Az adóosztályok csak a jéghegy csúcsa, annyi minden van még, ami szerepet játszik!!! Nem kedvezmények ezek, mint többször is írtam és linkeltem, hanem adóelőleglevonásának mértékét határozzák meg.
Az adóbevallás benyújtásával és a Steuerbescheid-dal lesz végleges az adó mértéke!
Nem kell tehát kétségbe esni, mert nem a 3as adóosztály szerint vonják az adóelőleget! Ami visszajár, vissza is fogjátok kapni, ha helyesen készítitek el és nyújtjátok be a bevallásotokat!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34332 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Én feltennék egy költői kérdést.
Mi akadálya van annak, hogy az adott házastársnak Németországban (is) legyen cime?
Nincs ugyanis az a hatóság aki kötelez bennünket arra, hgy a megadott címen kell állandóan tartózkodni!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34437 Írta: Belméné
Belméné válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Sziasztok!
Az EU/EGT Igazolással kapcsolatban lenne kérdésem. A nyomtatvány jobb felső sarkába milyen évet kell írni, merthogy mi 2012-t írtunk ezt le is igazolta Mo-on az APEH. Le is adta a férjem a német munkáltatójának és 1 hónapig ez alapján kapta a fizetését, majd visszadobták hogy mégsem jó így és adott a könyvelő egy másik nyomtatványt ami sarkába 2013 van írva hogy ezt kell leigazoltatni itthon. Igen ám de ez évi adóbevallást nem tudnak még leigazolni. Akkor most mit csináljunk? Nem értem ezt az egészet. Semmi ehhez hasonlót nem olvastam még itt a fórumon. A válaszokat előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34438 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Kedves Belméné!

Milyen célból kell az igazolás a könyvelőnek, ha megkérdezhetem? Mert ha tudjuk az okot, közelebb visz minket a megoldáshoz is.

Általánosságban írhatnám, hogy az EU/EGT igazolás kiadása a NAV részéről akkor történhet csak meg, ha bevallás is leadásra került, de lehet, hogy cask arra kell, hogy az adókötelesség illetékességét állapítsák meg:

"Ezennel igazoljuk, hogy
1. a megnevezett adóköteles személy(ek) évben országunkban lakóhellyel rendelkezett (rendelkeztek);
2. semmi nem ismeretes, amely ellentétben állna a személyes és jövedelmi viszonyokról fentebb közölt adatokkal."

Persze ez nem változtat azon a tényen, hogy az EU/EGT jövedelemadó-bevalláshoz szolgáló igazolás és a 2013-as év ugye még nem zárult le...

Ezért is lenne jó a pontos okot megtudni, mert lehet, hogy nem is ez az igazolás kell a könyvelőnek (adószakértőnek?) igazából.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Belméné

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34439 Írta: Belméné
Belméné válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

A 3-as adókategóriába átlépéshez kell a nyomtatvány a könyvelőnek.
És igen a 2013-as év még nem fejeződött be, ezért is nem értem miért írta a könyvelő a nyomtatvány jobb felső sarkába a 2013-at.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34441 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

A 3as adókategóriába történő besoroláshoz? Párod munkanélküli esetleg? Ő is itt él és dolgozik Németországban? Vagy otthon van és ott adózik? Mint már párszor kitárgyaltuk, én nem javasolnám a 3as adókategóriát (alapból, ha a partner külföldön él, az I. Steuerklasse-ba sorolnak be), mert esetleges adóutánfizetési kötelezettség keletkezik... Persze ha a könyvelőtök garantálja, hogy ki tudja hozni a bevallásnál (ugyanis a III-ast kéred, kötelező bevallást készíteni...), hogy ne legyen adófizetés, áldás rá...
Vissza a kérdéshez: Erre az évre már sok értelme nincs az adókategória váltásának, mert törvény szerint csak a kérvényezést követő hónaptól lehet alkalmazni és aszerint levonni az adóelőleget...
Egyébként az egész lényege, így a leírtakból következtetve az, hogy a házastársat "unbeschränkt steuerpflichtig"-ként lehessen fiktíven kezelni és így az Unterhaltsleistungen, kettős háztartásvezetést ne aussergewöhnliche Belastungen-ként (amit csak korlátozottan lehet leírni), hanem Sonderausgabe-ként lehessen leírni...és a III adókategória, kérelemre már úgymond tartalmazza ezt a "kedvezményt".
Feltétele, hogy a jövedelmek 90%a németországi legyen, vagy a külföldön szerzett jövedelmek ne haladják meg együttesen a 16.008 Euro-t. Na gondolom, ezért kell a könyvelőnek a tárgyévre igazolás... Viszont mint írtam, így November közepén sok értelme ennek már nincsen, mert a 2013-as bevallásnál ugyanúgy lehet majd kérelmezni (EU/EGT igazolás csatolásával) az unbesch. Steuerpflicht-et (azaz a Zusammenveranlagung-ot), ha az I adókategóriában vagy, akkor adóvisszatérítés is keletkezik...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Belméné

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!