Steuerklasse 3

Több
10 éve 5 hónapja #34476 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Szia! Nagyon szépen köszönöm, így most már tisztán látok. Nagyon sok papírmunka és intézni való van a kiköltözés miatt is, igyekszem mindent észben tartani.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34516 Írta: bosi
bosi válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Januártól szeretnék Németországban dolgozni, az új munkáltatómnak le kellett adnom egy jelentkezési lapot, amelyen be kellett jelölni a családi állapotot.
Sajnos olyan lehetőség nem volt, hogy "élettársi kapcsolatban", ezért azt jelöltem be, hogy elvált, vagy más. Ezenkívül kellett csatolni a gyermekek születési anyakönyvi kivonatát és a házassági anyakönyvi kivonatot-de ez utóbbi nincs.
Én jelenleg két gyermekemmel és gyermekeim anyjával élek (élettárs) egy magyarországi lakcímen - ami meg is marad állandó lakhelyként- majd a munkaviszonyom kezdetén lesz tartózkodási helyként bejelentve a Németországi lakcím.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek így lehetek Steuerklasse 3-ban?
Válaszaitokat köszönöm.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #34517 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

bosi írta: Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. Januártól szeretnék Németországban dolgozni, az új munkáltatómnak le kellett adnom egy jelentkezési lapot, amelyen be kellett jelölni a családi állapotot. Sajnos olyan lehetőség nem volt, hogy "élettársi kapcsolatban", ezért azt jelöltem be, hogy elvált, vagy más. Ezenkívül kellett csatolni a gyermekek születési anyakönyvi kivonatát és a házassági anyakönyvi kivonatot-de ez utóbbi nincs.Én jelenleg két gyermekemmel és gyermekeim anyjával élek (élettárs) egy magyarországi lakcímen - ami meg is marad állandó lakhelyként- majd a munkaviszonyom kezdetén lesz tartózkodási helyként bejelentve a Németországi lakcím. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek így lehetek Steuerklasse 3-ban? Válaszaitokat köszönöm.


Kedves Dosi!
Németországban az "élettársi kapcsolat" nem számít semminek! Ha nem váltál el és mégis ezt írtad, akkor az nagy ciki lesz, s ezzel akár a munkahelyedet is elvesztheted, ha kiderül, mert ez a munkaadó tudatos félrevezetése! Ha van gyereked (vagy több is) akkor ezek anyakönyviét csatolni kell (jobb ha mindjárt hivatalos fordítással.). A kérdésedre a válasz az, hogy ha két gyerked Mo.-on marad, akkor itt csak az 1-es adócsoportot kaphatod, mert nem vagy házas és nem is élnek veled a gyerekeid! Ha a két gyerek kijön veled, akkor a 2-es jár. (Egyedül nevelő szülő kategória.) Csak akkor kaphatsz 3-as besorolást ha házas vagy!

Ui: Ha rám hallgatsz akkor kijavitod az "elvált" információt, ha még nem küldted el a cuccot!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bosi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34518 Írta: bosi
bosi válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Kedves Decotex!
Köszönöm válaszodat, igazából arra voltam kíváncsi, hogy számítanak-e az élettársi kapcsolatból született gyermekek az adókategóriáknál.
Nem hiszem, hogy olyan nagy bűnt követtem volna el ezzel, hogy mást jelöltem be, mivel ezzel jogtalan előnyre nem tettem szert, főleg nem szándékosan, de mindegy, mert vissza tudom csinálni, és bejelölöm a "házast". Jövő héten belépünk a mamival a Polgármesteri hivatalba, aztán legalább lesz papírunk a közös életünkről. Csak még egy bibi: Ha házas vagyok, és családom Magyarországon marad, akkor is lehetek 3-as adókategóriában? Köszi a válaszokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34519 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Ne aggódj, a Deco mindig mindent csak félig olvas el aztán már veri is böszen a billentyüket... :chuckle:
Ha úgy szólt a kategória, ahogy Te írtad: "elvált, vagy más", akkor ott abszolút rendben van az élettársi jogviszonyod.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34520 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

bosi írta: Köszönöm válaszodat, igazából arra voltam kíváncsi, hogy számítanak-e az élettársi kapcsolatból született gyermekek az adókategóriáknál.

Az adókategóriánál nem a gyerek számít, hanem a szülők helyzete. Egyedeül élő egyedül nevelő, házas, stb.
***

Nem hiszem, hogy olyan nagy bűnt követtem volna el ezzel, hogy mást jelöltem be, mivel ezzel jogtalan előnyre nem tettem szert, főleg nem szándékosan, de mindegy, mert vissza tudom csinálni, és bejelölöm a "házast". Jövő héten belépünk a mamival a Polgármesteri hivatalba, aztán legalább lesz papírunk a közös életünkről.

Nos, ebben tévedsz! Nagyon is nagy "bűn" ha férevezeted a munkaadódat! Ritkán bocsájtják meg, aki egyszer füllent (,omdják) az mindig teszi.... Azt meg senki nem fogja elhinni neked, hogy "véletlenül" eltévesztetted ezt az információt! Ez ezért nem olyan, hogy "nem emléxem".... Ha viszont összeházasodtok (akkor sem stimmel az infó az "elvált" állapotról) akkor ezt minél előbb közöld velük.
***

Csak még egy bibi: Ha házas vagyok, és családom Magyarországon marad, akkor is lehetek 3-as adókategóriában? Köszi a válaszokat.

Mivel itt is sok dolog változik folyamatosan a szélhémosok miatt is, igy nem tudom a mostani pontos információt, de azt hallottam, hogy ha valaki házas akkor csak akkor fogadják a 3-as adóketegóriához, újabban, ha a házastárs itt No.-ban be van jelentve! (Ez nem gond egyébként, s nem jelent költséggel mert -eltartott- és a magyar cím is megmaradhat!) A családipotlék különbözetre is akkor jogosult leszel! Mindez azonban csak akkor ha házas vagy!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bosi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!