Steuerklasse 3

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 4 hónapja #34521 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

gejza írta: Ne aggódj, a Deco mindig mindent csak félig olvas el aztán már veri is böszen a billentyüket...Ha úgy szólt a kategória, ahogy Te írtad: "elvált, vagy más", akkor ott abszolút rendben van az élettársi jogviszonyod.


Látom Te nem értetted! Neki a 3. adókategória kell. Ehez sem az elvált, sem a más nem jó! Ezt magyaráztam neki! A "vagy más" az korrekt, de ezzel nem kap 3-as adócsoportot! Ha meg összeházasodnak akkor semmiképpen nem stimmel az infó. Próbálj érteni is, ne csak olavss!
:chuckle:

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bosi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34522 Írta: bosi
bosi válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Nos, ebben tévedsz! Nagyon is nagy "bűn" ha férevezeted a munkaadódat! Ritkán bocsájtják meg, aki egyszer füllent (,omdják) az mindig teszi.... Azt meg senki nem fogja elhinni neked, hogy "véletlenül" eltévesztetted ezt az információt! Ez ezért nem olyan, hogy "nem emléxem".... Ha viszont összeházasodtok (akkor sem stimmel az infó az "elvált" állapotról) akkor ezt minél előbb közöld velük.
***
Kedves Decotex!
Még egyszer leírom, mert úgy látszik félreértettél. A négyzetben amit ki kellett pipálni az szerepelt, hogy elvált vagy más ( Gecchieden oder anderer). Ha csak elvált szerepelt volna természetesen nem azt jelölöm. Én a más kategóriába soroltam magam.
Azért köszönöm a segítséget! Sokat segítettél válaszaiddal.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #34523 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

DECOTEXT írta:

gejza írta: Ne aggódj, a Deco mindig mindent csak félig olvas el aztán már veri is böszen a billentyüket...Ha úgy szólt a kategória, ahogy Te írtad: "elvált, vagy más", akkor ott abszolút rendben van az élettársi jogviszonyod.


Látom Te nem értetted! Neki a 3. adókategória kell. Ehez sem az elvált, sem a más nem jó! Ezt magyaráztam neki! A "vagy más" az korrekt, de ezzel nem kap 3-as adócsoportot! Ha meg összeházasodnak akkor semmiképpen nem stimmel az infó. Próbálj érteni is, ne csak olavss!
:chuckle:

Kedvesem, én nem csak "olavs"-ok, hanem értek is, ellentétben veled! A válaszomnak köze nem volt semmiféle adókategóriához, ha lassan olvasod, láthatod, csakis arra reagáltam, hogy megfelelö rubrika híján a jelenlegi élettársi viszony odavaló az "elvált, vagy más" rovatba, ahol a hangsúly bizony nem az "elvált"-on van. Majd ha megházasodnak, akkor más lesz a szitu. Nem azt kérdezték töle, hogy mi lesz a családi állapota a jövö hónapban.... Ennyi volt a mondandóm és nem több.
Az adókategória meg nem kívánságmüsor teljesen: vagy teljesíted az adott feltételeket, vagy nem. Nem az a feladat, hogy úgy töltsd ki a papírt, hogy "jó" legyen...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bosi, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hónapja #34524 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Szia bosi!

Sajnos a Steuerklasse I-be kell, hogy soroljanak, mivel nem vagy házas...A közös gyermeketek révén viszont jogosult vagy Kinderfreibetrag-ra (mivel a Kindergeld-re, azaz a különbözetre is, ha otthon egy háztartásban éltek), valószínűleg ezért is kellett a gyermek születési anyakönyvi kivonata. Amennyiben vígasztal, a doppelte Haushaltsführung szóba jöhet, ezt a bevallásnál vehető figyelembe.
Ha a gyermeked nálad él tartósan (gondolom nem ez a szitu, mert írtad volna), akkor kérheted alternatívaként a Steuerklasse 2-t (alleinerziehend). Ebben az esetben is kevés adóelőleget vonnak, hasonlóan a Steuerklasse 3-hoz.
Mint gejza is írta, es ist kein Wunschkonzert. (sajnos) Lehet trükközni persze a törvényesség keretein belül (akár kívül is, ha valaki szereti a rulettet:)), de a te esetedben csak egyetlen megoldás jöhet szóba: összeházasodsz gyermeked édesanyjával. Akkor grünes Licht Steuerklasse 3:)

Egyébként logikus a Geschieden oder Andere, ha a Verwitvet és a Verheiratet is kapott rubrikát:)
Ja és az elvált meg az egyedülálló, még ha füllentésről is lett volna szó, nincs kihatással a Steuerklasse-ra, hacsak nem él egy háztartásban a gyermek a munkavállalóval, stb. stb.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, bosi, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35646 Írta: riffox
riffox válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

laszlo888 írta: Amennyiben a kiküldö céggel kötött munkaszerzödésben nettó órabér szerepel, akkor nagyon nem éri meg átlépni a 3-asba. Ilyenkor a nettó fizetés az adókategóriától függetlenül változatlan marad.
A kiküldö cég mégis jól jár, mivel dolgozónként havonta kb. 200 EUR-ral kevesebb német szja-t kell befizetnie.
A dolgozók viszont sokkal rosszabbul járnak, mert ha 1-es adókategória szerint lenne az adó befizetve, akkor jóval többet tudnának az év lejártával visszaigényelni.
Amennyiben a házastárs is ugyanarra a németországi lakcímre van bejelenetve, akkor könnyen megteheti a Kft, hogy a dolgozókat átsoroltatja a 3-as adókategóriába.
Ha viszont a házastárs kizárólag a magyarországi lakcímre van bejelente, akkor a munkaadó elsödlegesen kénytelen az adóvisszaigénylés szempontából kedvezö 1-es adókategória szerint befizetni az adót.

Ilyenkor a munkaadó csak a munkavállaló aktiv közremüködése segítségével tudja a munkavállaló számára kedvezötlen kategória-átsorolást elérni.


Mivel a munkaadó és a munkavállaló érdekei ezen esetben ellentétesek, a munkaadó gyakran trükkel, hatalmi szóval, vagy valótlan dolgok állításával éri el a dolgozó közremüködését az adókategória megváltoztatásához.

Ha a munkadóadóval a munkaszerzödés szerint bruttó és nem nettó fizetés megállapodás történt, akkor nincs anyagi jelentösége az adókategóriának.
Jelen esetben nem tartom valószínünek a bruttó megállapodást, mert akkor nem lenne fontos a munkaadónak, hova vannak besorolva a dolgozók.


Nálam is hasonló a helyzet. Nettó bérben vagyunk megállapodva és a munkaadó rákényszerít néhányunkat, akik házasok vagyunk a 3-as besorolásba. Megköveteli hogy villantsuk a kettős háztartás és a családi állapot igazolást, ellenkező esetben kirúg. Ezen igazolások alapján aztán szépen átsoroltat minket 3-asba. És míg az egyedülállók vissztérítenek átlagban 2000 eurót, mi családosok még be is kell fizetnünk ~400 eurót. :confused:

Persze feltesszük mi is a kérdéseinket a munkaadónak, mikor alkalmunk van vele találkozni. Azt mondja hogy ezt törvény írja elő és teljesen legálisan jár el és ő nem is tehet mást... :blink:

A kérdésem az lenne, hogy szerinntetek ez menyire legális? Értem én hogy erre a törvénny lehetőséget ad, de én azt gondolom, hogy ezt nem írja elő a törvény, tehát ettől (a 3-as kategóriába helyzéstől) "el lehetne tekinteni".
És egyáltalá ez a bruttó/nettó bérezés sem teljesen világos nekem. Én úgy tudtam hogy csakis bruttó jövedelem megállapodások lehetnek törvényesek. Vagy nem?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 1 hónapja #35652 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

riffox írta: A kérdésem az lenne, hogy szerinntetek ez menyire legális? Értem én hogy erre a törvénny lehetőséget ad, de én azt gondolom, hogy ezt nem írja elő a törvény, tehát ettől (a 3-as kategóriába helyzéstől) "el lehetne tekinteni".És egyáltalá ez a bruttó/nettó bérezés sem teljesen világos nekem. Én úgy tudtam hogy csakis bruttó jövedelem megállapodások lehetnek törvényesek. Vagy nem?

Az adócsoportodat nem a munkaadó szabja meg! Ehez SEMMI KÖZE! Nettó bérszezödés sehol nem lehet legalis, nálad valami trükközés folyik! A 3. adócsoport ha házas avagy akkor az a legjobb és ez a szabályos. Ha neked az adóbevalasnál vissza kell fizetned akkor valószinü hogy a nejed is sokat keres és nincs semmi lehetöségetek az adóból valamit leirni! Ha nem igy van akkor az illegális, mert nem a munkaadó dolga az adód rendezese! A munkaadó csak adóelöleget fizet utánad, ha legálisan dolgozol! Ha egyedüaló de alkalmazott nem tud 2000 eurót visszaigényelni! Ez ki van zárva mert az egyedüállók az 1-es adócsoportba tartoznak! ha ez mégis megy ott megint csak trükközés van......

Nézz ennek utána!
Mint házas, alkalmazott a legobb (3.) adócsoportba vagy! Itt a legkevesebb a havi elvonás de semmilyen nettós szerzödés nem lehet legális! Itt a munkaadód valamit kesziroz a háttérben..... Amunkaadód nélükled (aláirás) nem is tud "átsoroltatni" másik adókategóriába.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!