Steuerklasse 3

Több
10 éve 4 hete #35746 Írta: riffox
riffox válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Gergoo, lehet, hogy nem vázolom a helyzetemet teljesen érthetően, de attól tartok jobban nem tudom. Gejza írásai is hűen tükrözik a helyzetet.
Tehát nettóban vagyunk fizetve, amit meg is kapunk. A munkáltató fizeti utánunk az adóelőleget. Akit lehet (a családosokat) a munkáltató besorolja 3-asba. Eddig rendben is van.
Adóvisszatérítéskor az 1-esben levők kapnak vissza pénzt, mert van miből visszaigényelni, a családosok pedig még be kell fizessenek, mert a kedvezmény miatt kevés lett befizetve.
Végső soron arra vagyok kíváncsi, hogy mit tehetek én ebben az esetben, a direkt konfliktus a munkáltatóval nem pálya, kirúgás lehet a vége.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hete #35747 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

:wait: Nem értem mit akarsz tenni.
1. Nem a munkáltató sorol be adókategóriába.
2. Azt is tisztáztuk, hogy az a jobbik verzió ha nem az állam gazdálkodik kamatmentesen a pénzeddel hanem az adózó.
Szóval, mit akarsz tenni?
Én azon kattogok, hogy miként lehetne saját kardjába dönteni a nettó szerződéses okoskodókat! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hete #35750 Írta: riffox
riffox válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

De! A munkáltató sorol be a 3-asba. Leírtam már párszor hogyan.

Nem okoskodok én itt, csak kérdezek Ha nem érted a helyzetem, sajnálom. Mi, a családosok igenis megrövidítve érezzük magunkat, mert míg az egyedűlállók vivsszakapnak nem kevés pénzt, addig mi, családosok, akik a család miatt talán több is a kiadásunk, még be kell fizetnünk. Te nem érzed fonáknak a dolgot?? Ezen is lehetne kattogni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hete #35751 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

riffox írta: Tehát nettóban vagyunk fizetve, amit meg is kapunk. A munkáltató fizeti utánunk az adóelőleget. Akit lehet (a családosokat) a munkáltató besorolja 3-asba.

Ahogy előttem is írták, attól, hogy családos vagy, még nem feltétlenül kell a 3-as adókategóriában lenned, a 4-esben is lehetsz, és akkor kb. úgy adózol, mint az egyedülállók az 1-esben.
Egyébként amellett, hogy a 3-asba sorol a munkáltatód, adókedvezményeket (pl. kettős háztartás vagy munkábajárás) is figyelembe vesz az adóelőleged levonásánál?
A feleségednek van jövedelme (pl. Magyarországon)? Ez azért fontos, mert az adóalapodat ez megnöveli az adóbevalláskor, és ez biztos, hogy nincs figyelembe véve az adóelőlegednél.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hete - 10 éve 4 hete #35753 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Több verzió létezik. Besorolódsz illetve választasz de olyan, hogy a munkaadód besorol olyan biztos nem létezik! Különös tekintettel arra, hogy az adókategória az adózó felelőssége! Az, hogy engedsz a "zsarolásának" magánügy.
A fonákságot pedig végképp nem értem. Mint írtam tök mindegy, hogy melyik adókategóriáról van szó, vissza akkor kapsz ha több adóelőleget fizettél, fizetned pedig akkor kell ha kevesebb adóelőleget fizettél. Az pedig tuti nem vita tárgya (remélem), hogy a családos kevesebb adót fizet.
Tehát bazira nem kéne, hogy érdekeljen, hogy egy többet fizető egyes adókategóriás mennyit kap vissza abból amit kamatmentesen forgattak helyette, egy hármas adókategóriással szemben aki kevesebb adót fizetve nem ad egy centet sem az államnak kamatmentesen hanem Ő forgathatja azt.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigglo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hete #35757 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Gergoo írta: Tehát bazira nem kéne, hogy érdekeljen, hogy egy többet fizető egyes adókategóriás mennyit kap vissza abból amit kamatmentesen forgattak helyette, egy hármas adókategóriással szemben aki kevesebb adót fizetve nem ad egy centet sem az államnak kamatmentesen hanem Ő forgathatja azt.


Gondolom, azért érdekli mégis, mert ugyanannyi a nettója, mint az egyedülállóaknak, miközben azok az adóbevallásnál visszakapnak valamennyit, ő meg majd befizet, vagyis éves szinten rosszabbul jár, mintha egyedülálló lenne, "a munkáltató jóvoltából".

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!