Steuerklasse 3

Több
10 éve 3 hete #35758 Írta: riffox
riffox válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Gergoo írta: Több verzió létezik. Besorolódsz illetve választasz de olyan, hogy a munkaadód besorol olyan biztos nem létezik! Különös tekintettel arra, hogy az adókategória az adózó felelőssége! Az, hogy engedsz a "zsarolásának" magánügy.
A fonákságot pedig végképp nem értem. Mint írtam tök mindegy, hogy melyik adókategóriáról van szó, vissza akkor kapsz ha több adóelőleget fizettél, fizetned pedig akkor kell ha kevesebb adóelőleget fizettél. Az pedig tuti nem vita tárgya (remélem), hogy a családos kevesebb adót fizet.
Tehát bazira nem kéne, hogy érdekeljen, hogy egy többet fizető egyes adókategóriás mennyit kap vissza abból amit kamatmentesen forgattak helyette, egy hármas adókategóriással szemben aki kevesebb adót fizetve nem ad egy centet sem az államnak kamatmentesen hanem Ő forgathatja azt.


Jó, én most azt mondom, teljesen részlet kérdés hogy minek nevezzük az eljárást, értem amit mondasz, hogy a munkaadó nem sorolhat be. A gyakorlatban az én munkaadóm minket besorol! Kierőszakolja a kettős háztartás igazolást tőlünk és ez alapján besorol minket a 3-asba. A munkaadóm besorol a 3-asba! Nem kérdez meg engem, hogy mit szeretnék, hanyasba szeretnék lenni, semmit! Viszi a papírt és besoroltat! Hogy engedek a zsarolásnak, magánügy - teljes mértékben igaz. De a jelenlegi helyzetben nem szeretnék munkanélküli lenni, ezen annyira nincs mit magyarázni.
A fonákság meg az, hogy mivel a cég fizeti mindegyikünk után az adóelőleget, a családosok után épp a kedvezmény miatt kevés van befizetve és mi családosok nem kapunk vissza semmit. Tuti nem vita tárgy hogy a családos kevesebb adót fizet, nálunk (épp ez a fonákság), nem élvezhetjük az adókedvezmény előnyeit. Bazira nem az érdekel. hogy az 1-esben levők mennyit kapnak, hanem sokkal inkább az, hogy mi 3-asok nem kapunk semmit, sőt még fizetünk is..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hete #35759 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Athena1985 írta: Örülök, hogy reklámot csinálsz a 3-as adóosztálynak, ami BIZONYOS esetekben valóban előnyös V-tel kombinálva, azonban a 3as 5ös variáció helyett többnyire előnyösebb a IV/IV Faktor!


Kedves Athena!
Ez a legritkább esetben akkor van, ha kb. egyformán keres mindkét adózó! Akkor valóban így van!
Az én esetemben is azonban úgy alakult, hogy a nejem nettója több (!!) mint az én bruttóm! Ezért neki van a hármas, nekem meg az ötös adócsoportom! S ehez csak annyit, hogy a nejem többet kap 3000 eurónál (nettó). Ezért jobb a nagy összegből keveset és a kis (én nettómból) sokat vonatni mert így a legkedvezőbb a helyzet! Egyébként soha nem csinálok reklámot egy adócsoportnaks sem. Ez egyszerű matematika!
:chuckle:

Ui: a 1990-es években nagyjából egyformán kerestünk akkor nekünk is 4-4 volt.
Ekkor kicsit magasabb mindkettőnek a havi elvonása, de mindig visszakpnak!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hete #35760 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

riffox írta: De! A munkáltató sorol be a 3-asba. Leírtam már párszor hogyan.Nem okoskodok én itt, csak kérdezek Ha nem érted a helyzetem, sajnálom. Mi, a családosok igenis megrövidítve érezzük magunkat, mert míg az egyedűlállók vivsszakapnak nem kevés pénzt, addig mi, családosok, akik a család miatt talán több is a kiadásunk, még be kell fizetnünk. Te nem érzed fonáknak a dolgot?? Ezen is lehetne kattogni.


Semmiképpen nem a munkaadó sorol be! Ehez semmi köze a munkaadónak!
A családi állapotodtól függően a TÖRVÉNY irja elő hogy melyik adócsoport jár!!!

Egyszer egy évben Te magad változtathatsz is pl. 3-5-ről 4-4-re. Vagy ha valaki
pl. megházasodik.... Ehez a munkaadónak semmi köze! A munkaadó csak arra
kötelezett, hogy a megfelelő magasságú adóelőleget utalja a fizudból a fiszkusznak!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hete #35762 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

riffox írta: A fonákság meg az, hogy mivel a cég fizeti mindegyikünk után az adóelőleget, a családosok után épp a kedvezmény miatt kevés van befizetve és mi családosok nem kapunk vissza semmit. Tuti nem vita tárgy hogy a családos kevesebb adót fizet, nálunk (épp ez a fonákság), nem élvezhetjük az adókedvezmény előnyeit. Bazira nem az érdekel. hogy az 1-esben levők mennyit kapnak, hanem sokkal inkább az, hogy mi 3-asok nem kapunk semmit, sőt még fizetünk is..


Kedves Riffox! Én garantálom neked, hogy az ügy nem tiszta! Mindenhol a munkaadó fizeti be az adóelőleget a munkavállalók után! Ez nem csak nálatok van így s nem fonákség!!! Az adócsoportot magad választhatod egy évben 1x (s munkaadónak semmi köze hozzá!!) s esetedben két lehetőséged van vagy a 4-es az az (4-4 a nejeddel együtt aki nem itt él) vagy a 3-5 ahol neked a 3-as jut! 1-es neked nem jár és nem is lehet, mint házas! Az is tény, hogy a 3-as adócsoportban marad a legtöbb nettód havonta ezért nem nagyon kapsz vissza évvégén!! Aki az egyesben van az sokat fizet havonta és valószínű, hogy túlfizetésben van! Ha nem igy van akkkor a munkaadód valamit illegálisan lenyúl!

Hogy hogy nem élvezed az "adókedvezmény" előnyeit?? Több a havi nettód!!!!
Valamit Te nagyon nem értesz!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigglo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete #35763 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

:woohoo:
Egyrészt ezt köszönheti az okosságos nettós szerződésének, másrészt, túlnyomó részt pedig annak, hogy nem foglalkozik az adót vagy adóalapot csökkentő dolgokkal.
Feltételezem (és 99%), hogy nem tévedek, akár egyes akár hármas kategóriában vannak, a bruttó bérük hasonló (igen, igen minden nettóhoz TUTI, hogy tartozik bruttó bér) ;)
Mivel Németországban progresszív adózás, van matekozzunk egyet az egyik, a legkisebb azt hiszem 15% adósávval. Az egyes adókategóriában legyen 20% az adóelőleg, a hármasban pedig 10%. És természetesen matekozzunk a nettó bérrel.
Az éves nettó bér pedig legyen 24 000 ;)
Adókategória 1
30000 bruttó az 24000 nettó
6000 adóelőleg
Fizetendő adó 4500
Élből visszajár+1500 + olvastunk itt már olyat aki bútorok árával is csökkentette az adóját, szóval tegyük fel fizet agy adótanácsadónak egy százast
aki még összekapar neki 2000 kedvezményt
:wait: +3400

Adókategória 3
26670 bruttó az 24003 nettó
2667 adóelőleg
Fizetendő adó 4000
Élből fizetni kell 1333 jurót
Ha viszont itt is befeccölünk 100 jurót egy tanácsadóra és a családnak illetve gyerekeknek köszönhetően tuti nagyobb jóváírást érhetünk el, legyen 3000 ;) akkor visszajár 1567 juró és még mindig jobban jár az egyes adókategóriás!

Szóval mint látható akár így is kinézhet a dolog. Ami viszont egyértelműen látszódik a 2 példából, hogy nem véletlenül nyom a munkaadó a hármasba. cca. 10%-al olcsóbb a házas munkaadó neki.
Kerestem a magyarázatot, hogy miért ilyen (korábban úgy fogalmaztam értelmi fogyatékos ez a munkaadó) :D és egyetlen logikus magyarázatot találtam:
A nettó bérmániákus (magyar) alkalmazottak "kényszerítették" ki belőlük mert ahogy nem lehet amellett elmenni, hogy mennyit kap valaki vissza miközben én fizetek :D addig azt sem lehet ugye lenyelni, hogy családi állapotának, esetleg közös adózásnak köszönhetően (ami ugye egy egyedülélőnél szóba sem jöhet) több pénzt visz haza ugyanannyi munkáért!
Borítékolom, hogy néhány évvel korábban kavarták ezt a kakit ott a "volt" kollégák. Nekik köszönhető.
Javaslat! 3-5 adókategória, közös adózás. Neked az ötös (óriási levonás!) és attól függően, hogy feleséged mennyit keres, év végén óriás kasza :D és óriás dőzsölés
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete #35766 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Igen, Gergő példája szuper! A Nettolohnvereinbarung fix nettóval és adóosztálynak/Freibetrag-oknak megfelelően váltakozó bruttóval lehet variálni. Ha a munkavállaló tisztában van a jogaival, illetve jó az adótanácsadója akkor egy jól kalkulált adóosztállyal helyesen be tudja lőni az adóelőlegeit, hogy utána ne kelletkezzen túlzott adóvisszafizetési kötelezettsége. Természetesen közrejátszanak a szempontok, hogy úgymond kamatmentes hitelt vesz fel az adózó az államtól, vagy átmenetileg hitelt nyújt és az év végén visszaveszi adóbevallás formájában.
Még egy "Anmerkung": Többször elhangzott a 3as adóosztály, mint adókedvezmény.
Ez nem teljesen igaz ebben a formában, mert az adóosztályok az adóelőlegek mértékét határozzák meg! Az adókedvezményeket természetesen figyelembe lehet venni az adóbevallásoknál, illetve ún. Freibetrag-ok formájában szintén csökkenteni lehet velük az adóelőlegek mértékét, amik Nettolohnvereinbarung-oknál a munkáltató javára szolgálnak, mivel a munkavállaló minden esetben fix nettót kap, és csak a bruttója változik, adott esetben csökken. A megoldás tehát Nettolohnvereinbarung (nettó kereset megállapodása) esetén, házasoknál: IV-es adóosztály, év végén pedig bevalláskészítés szakértő! segítségével, aki a maximumot kihozza és igénybe vesz mindenféle adókedvezményt, adóalap csökkentő kiadást, stb. Bruttó bér megállapodása esetén viszont érdemes az ún. Freibetrag-okat már az adóelőlegeknél figyelembe vetetni, valamint az adóosztályokat optimálni.

DECO: Én nem a sima IV/IV kombinációról írtam, hanem a IV/IV FAKTOR-ról, ami szuper alternatívája a III/V-nek.

Itt a link: www.vlh.de/familie-leben/heirat/steuerkl...nd-die-vorteile.html

Idézet:

"Verdient ein Ehepartner ungefähr 60 Prozent des Familienverdienstes, lohnt sich ein Wechsel in Steuerklasse III (3) und V (5). Der Besserverdienende hat damit in Steuerklasse III (3) deutlich weniger Abzüge. Der Nachteil: Je größer die Schere zwischen den beiden Gehältern ist, desto höher ist am Ende des Jahres meist auch die Steuernachzahlung. Denn in Steuerklasse V (5) wird dann über das Jahr hinweg zu wenig Lohnsteuer einbehalten, die dann am Ende des Jahres nachgefordert wird."
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!