Steuerklasse 3

Több
10 éve 1 napja #35734 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Gergoo írta:

riffox írta: Az adóosztály helyesen van belőve, azzal nincs gond olyan értelemben hogy családos vagyok és így járna az adókedvezmény. A gond az, hogy ezt a kedvezményt nem én kapom meg.

Én már a kezdetektől nem értem az esetedet. Mi az, hogy nem Te kapod meg? Ki más kapná meg az adózó kedvezményét mint az adózó? :thinking:


Gergoo, "lapozz" vissza az általam vázolt esetre. Az adóelöleget a munkáltató fizeti be helyette is (mivel nettó szerzödés). Így azt nem kis fondorlattal, enyhe zsarolással, akármivel minimalizálja. Majd az adóbevallás után visszajáró/befizetendö összeg viszont a polgár sk. ügye, azt a (cégek legnagyobb sajnálatára, mivel azért jellemzöen még így is túlfizetés lesz) a cég már nem intézheti helyette, így inkább úgy csüri/csavarja a kategóriákat meg miegyebet, hogy lehetöleg adótartozás legyen a végére, ö meg mossa a kezeit, hogy sorry, ez a Te ügyed, én azt nem fizethetem be helyetted. Itt van a kutya elásva és ezért van az, hogy a kedvezményt tulajdonképpen a cég nyeli el.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 napja #35737 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Még egy klasszikus trükk jutott eszembe. Építöipari/szerelöipari cégek klasszikusan változó munkahelyeken dolgoznak. Év elején a legtávolabbi munkahely távolságára megkéri a privát autóval rendelkezö dolgozóinak (a pofátlanabbja azoknak is, akiknek nincs is autójuk) a Km-Geld Pauschalfreibetragot (vagy hogy a túróba hívják) az egész évre. Ennyivel is kevesebb adóelöleget kell fizetnie havonta. Persze az év végén "kiderül", hogy az az építkezés csak pl. márciusig tartott, az árbevételböl meg az is, hogy nem dolgozhatott ott 30 ember csak max. 5. A "jogtalanul" igénybe vett Freibetrag idöarányosan ugye ugrik, a dolgozónak meg adótartozása keletkezik. Folytatás: ld. az elöbb leírtakban. Van még új a nap alatt, ha magyar cégek otthonról importált és a helyi adottságokra adaptált "trükkjeiröl" beszélünk.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 napja #35739 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

gejza írta: Gergoo, "lapozz" vissza az általam vázolt esetre. Az adóelöleget a munkáltató fizeti be helyette is (mivel nettó szerzödés). Így azt nem kis fondorlattal, enyhe zsarolással, akármivel minimalizálja.

Ha bruttó a szerződés akkor amúgy más fizeti az adóelőleget? Ki az? :chuckle:
Ha pedig már a "zsarolásnál" tartunk, íme az én javaslatom), úgy az első teljes adóév 11 hónapjában csak megeresztenék egy "ajánlatot" a naon okos, trükkös cégvezetőségnek, hogy holnap reggel még munkakezdés előtt nyomjon valaki a kezembe egy bruttó szerződést vagy erősen elgondolkozom, hogy a feleségemmel átmegyünk 5-3-ba! :D Jó, nem? :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 napja #35740 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Gergoo írta:

gejza írta: Gergoo, "lapozz" vissza az általam vázolt esetre. Az adóelöleget a munkáltató fizeti be helyette is (mivel nettó szerzödés). Így azt nem kis fondorlattal, enyhe zsarolással, akármivel minimalizálja.

Ha bruttó a szerződés akkor amúgy más fizeti az adóelőleget? Ki az? :chuckle:
Ha pedig már a "zsarolásnál" tartunk, íme az én javaslatom), úgy az első teljes adóév 11 hónapjában csak megeresztenék egy "ajánlatot" a naon okos, trükkös cégvezetőségnek, hogy holnap reggel még munkakezdés előtt nyomjon valaki a kezembe egy bruttó szerződést vagy erősen elgondolkozom, hogy a feleségemmel átmegyünk 5-3-ba! :D Jó, nem? :laugh:


Jó, jó, persze, hogy nem a befizetés pusztán technikai részére gondoltam.... :laugh: Naná, hogy ö fizeti be...
A második felére meg: persze, erre is igaz, mint általában: van, akivel ezt (is) meg lehet csinálni, meg van, akivel nem. Azért öszintén: Kovács XVI Béla okl. sm., egy szó némettudás nélkül mit kap el ebböl az egészböl ? Örül, hogy nettó a lóvé, nem olyan bonyolult kiszámolni, hogy mennyi is az annyi. De még, ha több gógyid is van, mire ezekre a "finomságokra" rájössz (ha...), már ott dolgoztál rossz esetben több, mint egy évet.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 napja #35741 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Beszéltem időközben Athena-val, sajna a javaslatom nem műxik. :evil:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 napja #35743 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Sziasztok,

ahogy irjak, nem a munkaado hatarozza meg a besorolasodat hanem a törveny. Hazasoknak harom lehetösegük van:

1., IV/IV itt a felesegednek es neked hasonlo nagysagu berrel kell, hogy rendelkezzetek
2., III/V itt a magasabb keresetünek ajanlott a harmasba menni, mert több nettoja marad, mig az ötösbe besorolt magasabb adot fizet ezert kevesebb a nettoja, ezert ide az a partner megy aki kevesebbet keres.
A besorolast neked kell megtenni az adohivatalnal. Ha veletlenül alacsonyabb vagy magasabb adokategoriaba soroltad magad, akkor sincs baj, mert amikor az SZJA adodat csinaltatod, akkor ugyis kibukik es akkor vagy kapsz vissza penzt, vagy akkor utolag meg fizetsz. A következö evben akkor mar ujra besorolhatod magad a jo ado kategoriaba, viszont evközben nem tudsz valtani.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!