Steuerklasse 3

Több
10 éve 4 hete #35771 Írta: riffox
riffox válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

DECOTEXT írta:

riffox írta: A fonákság meg az, hogy mivel a cég fizeti mindegyikünk után az adóelőleget, a családosok után épp a kedvezmény miatt kevés van befizetve és mi családosok nem kapunk vissza semmit. Tuti nem vita tárgy hogy a családos kevesebb adót fizet, nálunk (épp ez a fonákság), nem élvezhetjük az adókedvezmény előnyeit. Bazira nem az érdekel. hogy az 1-esben levők mennyit kapnak, hanem sokkal inkább az, hogy mi 3-asok nem kapunk semmit, sőt még fizetünk is..


Kedves Riffox! Én garantálom neked, hogy az ügy nem tiszta! Mindenhol a munkaadó fizeti be az adóelőleget a munkavállalók után! Ez nem csak nálatok van így s nem fonákség!!! Az adócsoportot magad választhatod egy évben 1x (s munkaadónak semmi köze hozzá!!) s esetedben két lehetőséged van vagy a 4-es az az (4-4 a nejeddel együtt aki nem itt él) vagy a 3-5 ahol neked a 3-as jut! 1-es neked nem jár és nem is lehet, mint házas! Az is tény, hogy a 3-as adócsoportban marad a legtöbb nettód havonta ezért nem nagyon kapsz vissza évvégén!! Aki az egyesben van az sokat fizet havonta és valószínű, hogy túlfizetésben van! Ha nem igy van akkkor a munkaadód valamit illegálisan lenyúl!

Hogy hogy nem élvezed az "adókedvezmény" előnyeit?? Több a havi nettód!!!!
Valamit Te nagyon nem értesz!


Valószínüleg igazad van, ez az ügy nem tiszta.
Egyszerűen nincs befolyásom az adókategória ügyben, bármennyire furcsának tűnhet, a munkaadóm intézi az egészet, besorol 3-asba és kész.
Nem több a havi nettóm!

A fonákságot nem arra mondtam, hogy a munkaadó fizeti be az adóelőleget, ahogy mondod ez mindenhol így van. A fonákságot arra mondtam, hogy pont a családosok vannak megrövíditve, mert az adókedvezmény miatt kevesebb adóelőleg van befizetve, a nettó bér nem növekszik egyetlen centtel sem és év végén nincs mibő visszaigényelni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hete #35775 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

riffox írta: A fonákságot arra mondtam, hogy pont a családosok vannak megrövíditve, mert az adókedvezmény miatt kevesebb adóelőleg van befizetve, a nettó bér nem növekszik egyetlen centtel sem és év végén nincs mibő visszaigényelni.

Ti rövidítitek meg gyakorlatilag magatokat! Gondold csak végig!
Nekem az utolsó ötletem: beszélj az "illetékessel", hogy (nem tudom mi a jelenlegi számokhoz kapcsolódó bruttó béred) cseréljétek le a nettós szerződésedet bruttósra. Ő ugyanott lesz, Te pedig eljátszogatsz az adókategóriákkal, esetleg befeccölsz egy adótanácsadóba.
Amúgy egy kérdés ennyi hsz. után. Mennyi pénzről beszélünk egyáltalán? Egy ezresről, többről vagy csak néhány százasról?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hete #35777 Írta: vava
vava válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

riffox írta: A fonákságot arra mondtam, hogy pont a családosok vannak megrövíditve, mert az adókedvezmény miatt kevesebb adóelőleg van befizetve, a nettó bér nem növekszik egyetlen centtel sem és év végén nincs mibő visszaigényelni.


Ha az egyedülálló az 1-es kategóriában van, és nem él az adókedvezményekkel, akkor ugyanúgy helyesen vonják az adóját, mint a családosnak a 3-asban, ha a feleségének nincs semmilyen jövedelme. Vagyis ha nem élnek az adókedvezményekkel, akkor sem a családosnak, sem az egyedülállónak nem keletkezik adóbevalláskor sem fizetendő, sem visszaigényelhető adókülönbözete. Nem véletlenül nem kötelező adóbevallást készíteni ezekben az esetekben.

Ami itt lényeges, azt már leírtam korábban:
1. Ha a családos feleségének van Magyarországon jövedelme, akkor azt itt is leadózzák adóbevalláskor valamilyen szinten, mert megnöveli az adóalapot. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a családos férfi egy magasabb adókulccsal adózik az adóbevalláskor, mint az adóelőleg levonásakor.

2. Adókedvezményeket ugyanúgy igénybe tud venni a családos is, mint az egyedülálló az adóbevalláskor, ezért ugyanúgy visszajár neki is a pénz.
Kivéve ha az ő esetében a cég már az adóelőleg levonásakor figyelembe vette ezeket, míg az egyedülálló esetében nem, vagy ha a 3-as adókategória miatt egyáltalán nem vagy csak nagyon alacsony adóelőleget fizetett, mert akkor tényleg nincs miből visszaigényelni.

Azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy a családosoknak adóbevalláskor be kelljen fizetniük, akkor vagy nagyon magas a feleségük jövedelme otthon, vagy nem élnek az adókedvezményekkel (mert nem értenek hozzá vagy mert a munkáltató már figyelembe vette ezeket is az adóelőleg levonásakor).

Sajnos helyetted nem tudunk cselekedni, neked kell kérni a 4-es adókategóriába való átsorolásodat, hogy hasonló helyzetben legyél év végén az adóbevalláskor, mint az egyedülállóak.
Athena biztos meg tudja mondani, hogy hol és mikor (pl. csak év végén, vagy év közben is lehet) tudod ezt megtenni. Mert ha a Finanzamtnál kell kérni, akkor bemész, megmódosíttatod, és odanyomod a papírt a munkáltató orra alá, hogy mostantól a 4-esben adózol.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985, riffox

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hete #35780 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Kedves Riffox!

Persze, hogy nem több a nettód. Fix nettó bérben egyezetetek meg a szerződésben. Ezért ha cigánygyerekek potyognak az égből, te akkor is ennyit kapsz! A nagy buktató a bruttó béredben van. A III-as adóosztály által lényegesen kevesebb a bruttó béred (kevesebb járulékok alapja is!!!), mintha I vagy IV-es lenne. Ezt már többször ki is fejtettem. Tudom, hogy tudod te is, éppen ezért próbáld meg azt, hogy átmész IV-esbe. Ne hagyd, hogy a munkáltatód intézze! Akit megbíztatok a bevalláskészítéssel, igényelje meg nektek az adóosztály váltást is. Bár a nettód így sem fog változni, de a Bruttód viszont több lesz!!! Persze a zsarolás a munkáltató részéről abszolút jogellenes. ha összefogtok azonban, talán el is értek majd valamit. Sok sikert!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 4 hete - 10 éve 4 hete #35781 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

A biztonság kedvéért belinkelem az adóosztály váltáshoz szükséges nyomtatványt. Alapvetőleg egyszer egy évben kerülhet sor az adóosztály váltásra (persze bizonyos esetekben lehet kivételt tenni ez alól)
Nos ezt a nyomtatványt kitöltve eljuttatni az adóhivatalnak és ez alapján módosítják az ELStAM-ban az adóosztályt:
Antrag Steuerklassenwechsel
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, riffox

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hete #35894 Írta: riffox
riffox válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Köszi mindenkinek, aki próbált segíteni az ügyben. Elnézést, hogy nem reagáltam hamarabb a válaszokra, de egyéb dolgok jöttek közbe és nem nagyon kerültem gép közelbe az elmúlt napokban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!