Steuerklasse 3

Több
10 éve 1 hónapja #35664 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Kedves Riffox!

Az adóbevallásotokat ti készítitek, vagy megbíztátok a céget, ahol párod dolgozik? Ha az utóbbi, vonjátok vissza a megbízást és készítessétek el hivatalos úton (Steuerberater, Lohnsteuerhilfeverein) a bevallásotokat szakértő segítségével! (Tudom, ha ez ilyen egyszerűen kivitelezhető lenne)
A Nettolohnvereinbarung-nál nagyon oda kell figyelni, és ez a 400 Eurós utánfizetés nekem nagyon nem tetszik. Az alapelv adóosztály választásánál, hogy helyesen legyen belőve! Rendszeres utánfizetés esetleges helytelen adóosztály választását jelenti, vagy a kedvezmények (Freibetrag, Werbungskosten, Sonderausgaben) optimalizálásank hiányát. Tehát az adóbevallásnál nem veszik ezeket helyesen figyelembe. Tudom, kész tények állítanak titeket, és nehéz ilyen helyzetben bármit is lépni, de a papírjaitokat kötelességük kiadni számotokra (ezúttal nem idézek jogszabályt, de a StBerG és az EStG-nek is vannak ide ütős paragrafusai, nem is beszélve a BGB-ről). Szóval ez szintén alapot adhat(na) egy jó kis perlésre! Egy német már tutira az AG előtt ülne és verné az asztalt. Tudom, tudom, ne vegyük egy kalap alá! Annyira sajnálom! Tényleg. Nem csak mint könyvelő, hanem mint magán ember is:(

Gergő: Először bennem is ezek a kérdések merültek fel, de aztán megvilágosodtam, mikor Gejza felvázolta, hogyan is ültetik ezt át magyarék a gyakorlatba. Na erre két reakcióm volt aztán: ez már Kunst! Mert egy németnek ilyen eszébe sem jutna! (egy-két kivételtől eltekintve), illetve, hogy az Arbeitsgericht és a Finanzamt nem véletlenül van berágva, tele előítélettel és nem kooperatív! Komolyan sokszor a hajam égnek áll, milyen dolgok derülnek ki!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, riffox

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete #35713 Írta: riffox
riffox válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Athena1985 írta: Kedves Riffox!

Az adóbevallásotokat ti készítitek, vagy megbíztátok a céget, ahol párod dolgozik? Ha az utóbbi, vonjátok vissza a megbízást és készítessétek el hivatalos úton (Steuerberater, Lohnsteuerhilfeverein) a bevallásotokat szakértő segítségével! (Tudom, ha ez ilyen egyszerűen kivitelezhető lenne)
A Nettolohnvereinbarung-nál nagyon oda kell figyelni, és ez a 400 Eurós utánfizetés nekem nagyon nem tetszik. Az alapelv adóosztály választásánál, hogy helyesen legyen belőve! Rendszeres utánfizetés esetleges helytelen adóosztály választását jelenti, vagy a kedvezmények (Freibetrag, Werbungskosten, Sonderausgaben) optimalizálásank hiányát. Tehát az adóbevallásnál nem veszik ezeket helyesen figyelembe. Tudom, kész tények állítanak titeket, és nehéz ilyen helyzetben bármit is lépni, de a papírjaitokat kötelességük kiadni számotokra (ezúttal nem idézek jogszabályt, de a StBerG és az EStG-nek is vannak ide ütős paragrafusai, nem is beszélve a BGB-ről). Szóval ez szintén alapot adhat(na) egy jó kis perlésre! Egy német már tutira az AG előtt ülne és verné az asztalt. Tudom, tudom, ne vegyük egy kalap alá! Annyira sajnálom! Tényleg. Nem csak mint könyvelő, hanem mint magán ember is:(

Gergő: Először bennem is ezek a kérdések merültek fel, de aztán megvilágosodtam, mikor Gejza felvázolta, hogyan is ültetik ezt át magyarék a gyakorlatba. Na erre két reakcióm volt aztán: ez már Kunst! Mert egy németnek ilyen eszébe sem jutna! (egy-két kivételtől eltekintve), illetve, hogy az Arbeitsgericht és a Finanzamt nem véletlenül van berágva, tele előítélettel és nem kooperatív! Komolyan sokszor a hajam égnek áll, milyen dolgok derülnek ki!


Az adóbevallást egy magyarországi céggel csináltatom, épp megkaptam tőlük az "adócsomagot", mindenféle nyomtatványok vannak benne, amiket ki kell tölte(t)nem. 99€-ért vállalták el. Még nem csináltam ilyet, úgyhogy elég bizonytalan vagyok bizonyos dolgokban, de majd kialakul.
Az adóosztály helyesen van belőve, azzal nincs gond olyan értelemben hogy családos vagyok és így járna az adókedvezmény. A gond az, hogy ezt a kedvezményt nem én kapom meg. Ezek alapján persze jobb lenne, ha 1-esben maradnék, de mint mondtam, kötelezve vagyok, hogy vigyem az igazolásokat, amelyek alapján 3-asba kerülök. A munkáltatóm szerint ezt így kell és nem is lehet másként. Így aztán, a kedvezmény miatt kevesebb adó van utánam befizetve, és adóvisszatérítéskor majd valószínűleg nekem kell még befizetnem. Nekem ez lesz az első német adóvisszaigénylésem, nem tudom tapasztalatból mondani, de kollegáim, akik családosak, már régebb óta ott vanna,, túl vannak már pár visszaigénylésen, és minuszba jöttek ki.

Köszönöm a válaszaitokat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 3 hete #35723 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

riffox írta: A munkáltatóm szerint ezt így kell és nem is lehet másként. Így aztán, a kedvezmény miatt kevesebb adó van utánam befizetve, és adóvisszatérítéskor majd valószínűleg nekem kell még befizetnem. Nekem ez lesz az első német adóvisszaigénylésem, nem tudom tapasztalatból mondani, de kollegáim, akik családosak, már régebb óta ott vanna,, túl vannak már pár visszaigénylésen, és minuszba jöttek ki..


Kedves Riffox!
A munkáltatód helyes járt el. Nem is tehet mást! (Vagy a 3.-ban vagy az 5-ben lehetsz mint házas.) Az lehet, hogy az adóbevalláskor valamilyen kisebb összeget vissza kell fizetned, de hidd el, hogy éves viszonylatban a LEKEDVEZÖBB adócsort a 3.! Ebben az adócsoprtban fogsz a legkevesebb adót fizetni! Ebben az adócsoportban kapod a legtöbb kedvezményt! Bármelyik másik adócsortban a havi elvonásod több lesz és az éves befizetésed magasabb lesz, akkor is ha esetleg kapnál vissza a tulfizetés miatt!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete #35728 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Kedves DECO!

Örülök, hogy reklámot csinálsz a 3-as adóosztálynak, ami BIZONYOS esetekben valóban előnyös V-tel kombinálva, azonban a 3as 5ös variáció helyett többnyire előnyösebb a IV/IV Faktor!

Kedves Riffox!

Látatlanban nem lehet megmondani, hogy tényleg utánfizetésetek fog-e keletkezni, de tapasztalatból mondom, azaz írom, hogy a III-as sok esetben bizony nem a legoptimálisabb választás. Inkább legyen IV-es Faktorral és Freibetrag-ok (pl. kettős háztartásvezetés figyelembe vétele már az adóelőlegek (Lohnsteuer) levonásakor). Ezzel a kombinécióval a lehető legjobban be lehet lőni az adóelőlegeket, úgy, hogy ne keletkezzen év végén több száz Eurós utánfizetés.
Ezt külön lehet igényelni az adóhivatalnál (Finanzamt). Szerintem mindenképpen kérdezz rá, hogy mit javasol a magyar könyvelő, illetve jó-e a kombináció! Az, hogy a munkáltató mond valamit, nem szentírás.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete #35729 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Athena1985 írta: Kedves DECO!

Örülök, hogy reklámot csinálsz a 3-as adóosztálynak, ami BIZONYOS esetekben valóban előnyös V-tel kombinálva, azonban a 3as 5ös variáció helyett többnyire előnyösebb a IV/IV Faktor!


Nehéz eset ugye....?
1. a III-as adóosztály önmagában nem értékelhetö, mert ugye mindig az V-össel van összekötve. Tehát csakis globálisan (családi szinten) lehet róla bármit is nyilatkozni.
2. A havonta levont adóelöleg belövése szempontjából a IV/IV faktor a legjobb (elvileg), mert az követi le legjobban az összességében ténylegesen befizetendö adót. Ezért is találták ki...
3. Az "elvileg" meg azért volt ott zárójelben, mert az igazán fifikás adózó inkább fizet kevesebb havi elöleget, majd a bevallásnál fizeti be a "hiányt", mivel így végülis átlag fél évig kamatmentesen használta az adóhivatal pénzét... A fordított esetben (magasabb havi levonás, majd a következö évben visszatérítés) mindenki örül az "extra pénznek", pedig gyakorlatilag ekkor ö adott az államnak kamatmentes kölcsönt.
Hangsúlyozom, itt csak az adóelöleg kontra ténylegesen fizetendö adó témáról van szó, a bevalláskor érvényesíthetö kismillió adócsökkentö kedvezmény más tészta !!
4.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hete - 10 éve 3 hete #35730 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

riffox írta: Az adóosztály helyesen van belőve, azzal nincs gond olyan értelemben hogy családos vagyok és így járna az adókedvezmény. A gond az, hogy ezt a kedvezményt nem én kapom meg.

Én már a kezdetektől nem értem az esetedet. Mi az, hogy nem Te kapod meg? Ki más kapná meg az adózó kedvezményét mint az adózó? :thinking:
Az pedig tömény zagyvaság, hogy az egyes osztályban lévők mindig visszaigényelnek a hármasban lévők pedig rá kell, hogy fizessenek. Az igényelhet vissza aki az adóosztályának, annak változásának illetve az érvényesített kedvezményeknek köszönhetően többet fizetett be az adóév során a szükségesnél legyen az bármelyik osztály. :woohoo:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zigglo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!