Steuerklasse 3

Több
10 éve 5 hónapja #34442 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Lemaradt a vége:)
Szóval ha mindenképpen kell az igazolás, akkor szerintem kérdezd meg a könyvelőt, hogy elég-e neki egy üres EU/EGT NAV által aláírva és lepecsételve, mert azzal igazolhatod a lakhely és az adózási illetékesség meglétét (szerintem elsőre ez lesz a megoldás), következő körben pedig beszélj szerintem a NAV-val, hogy le tudják-e igazolni az eddigi jövedelmet (mondjuk bevallás nélkül nem is tudom...). Persze otthon is kötelező lejelenteni az munkaviszonyból származó jövedelmeket az adóelőlegek befizetése során...de ugye a jövedelem is akkor less végleges, ha a bevallás leadásra került...szóval az EU/EGT igazolást semmiképpen nem fogod megúszni jövőre!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34443 Írta: Belméné
Belméné válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Tehát a férjem június óta dolgozik Németországban, én és a gyerekek itthon Mo-on (jövő áprilisban tervezzük a kiköltözést) én gyesen vagyok ill. 2012 végén és 2013 elején volt egy kiegészítő munkám (nagyon minimális összeg). Azt mondták ismerősök érdemes átlépnie a férjemnek a 3-as kategóriába. Le is igazoltattuk az EU/EGT Igazolást a 2012-es évről, de azt mondta a könyvelő a 2013-t is igazoljuk le, de ugyebár ezt nem lehet majd csak jövőre.
Tehát akkor majd jövőre igazoltassuk le a fent említett nyomtatványt és akkor menni fog a 3-as adókategória. Egyébként a jövedelmünk együttesen tuti nem haladja meg a 16.008 Euro-t és a jövedelem 90%-a Németországból származik.
Köszönöm a tanácsaidat, sokat segítettél.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34446 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Értem. Idénre 1 hónap miatt már ne törjétek magatokat. Ha a bevallást elkészít(tet)itek és benyújtjátok az EU/EGT-t (a bevalláson egy x tulajdonképpen a kérelem:
"Ich beantrage, für die Anwendung personen- und familienbezogener Steuervergünstigungen als unbeschränkt steuerpflichtig
behandelt zu werden.
Die „Bescheinigung EU / EWR“ ist beigefügt."
és akkor téged is unbeschr. ESt-pflichtig-nek tekint a FA. Áprilisig akkor, ha szeretnétek, kérelmezhetitek a III adókategóriát, de április után mindenképpen el kell döntenetek, hogy maradtok-e továbbra is ott, mert ugye te te is lakhelyet létesítesz No-ban, az EStG szerint itt leszel adóköteles, tehát átállhattok pl. IV/IV mit Faktor-ra. Ha kijöttök és továbbra is GYES-en leszel, akkor maradhattok a III-asban, de amint munkát találsz, te kapod az V-öst. Szóval érdemes átgonolni az adóosztályokkal történő variálást, mert csak egyszer egy évben van lehetőségetek váltani...Gondoljátok át mindenképpen!!! A befizetett adó nem veszik el semmiképpen sem, max. az év végén igénylitek vissza bevallás benyújtásával...

Ez szerintem egy igen jó cikk a házastársak esetében:

www.n-tv.de/ratgeber/Ehepaare-koennen-tr...-article3321361.html

A Bundesministerium für Finanzen is kiadta az aktuális Merkblatt-ját az adókategória váltással kapcsolatban:

www.bundesfinanzministerium.de/Content/D...=publicationFile&v=1

Így összegezve van pár lehetőségetek, de mindenképpen fontoljátok meg, hogy mit hogyan szeretnétek jövőre:

1. Ha te nem fogsz még egy ideig munkába állni (továbbra is GYES), akkor jövő évre igényeljétek meg a Steuerklasse III-at.

2. Ha nem tudjátok, akkor November 30-ig igényeljétek a Steuerklasse III-at, mivel ugye csak egyszer válthattok, akkor a jövő évre marad egy kis Spielraum...

3. Ha pedig dolgozni fogsz, akkor vagy a 2es pont és 2014-ben váltotok, ha úgy adódik, vagy Finger weg a III Steuerklasse-tól és férjed maradjon az I-ben, illetve a költöztök és munkád lesz, III/V, IV/IV mit Faktor, de ezt úgyis tudjátok kalkulálni a keresetek alapján...

Tudom, hogy hülyén jön most ki, hogy mégis felvázolom lehetőségként az idei váltást, de így, hogy leírtad a részleteket, konkrétabban is lehet kalkulálni...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza, Belméné

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34450 Írta: Belméné
Belméné válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Hú nagyon köszönöm a segítséget. Szerintem a 3-as pontot fogjuk választani, tehát marad a férjem az 1-es adókategóriában, merthogy nekem jövő áprilisban lejár a gyesem és utána dolgozni mennék Németországban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34453 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Örülök, hogy tudtam segíteni!
Jövő év elején mindenképpen adjátok le a bevallást, hogy vissza tudjátok igényelni a többletadót és elszámolhassátok a kettős háztartást, stb. Szóval az EU/EGT-t is érdemes előtte rögtön beszerezni majd, hogy pörögjenek a dolgok! Sok sikert!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Belméné

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34456 Írta: star70
star70 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Kedves Athena!

Szeretnék én is kérdezni adóbevallással kapcsolatban.Lehet?Hogyan tudunk privátban beszélni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!