Steuerklasse 3

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hónapja #27564 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Bocsi igazad van!
A forras:focus.de Sajnos en nem tudom megmondani,hogy pontosan hogy van,csak arra utaltam hogy nem kell rögtön azt gondolni hogy ez nem lehet szabalyos!
Ugy nez ki van olyan lehetöseg hogy ha a hazastars masik eu-s orszagban el,3 adoosztalyt igenybe venni!
"Die nicht dauernd getrennt leben"az hogy ez mennyi idöt jelent ahhoz jobban utana kell nezni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #27565 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

koelle írta: :finger:

In die Steuerklasse III reiht das Finanzamt auf Antrag auch den im Inland lebenden Ehepartner ein, der Angehöriger eines Mitgliedsstaates des Europäischen Wirtschaftsraumes (EU-Staaten sowie Island, Liechtenstein oder Norwegen) ist und dessen Ehepartner zwar nicht im Inland, aber in einem dieser Staaten lebt.

Nem érteni magyar úgy látom, ráadásul elszaladt a ló a smiley-val is. :laugh:
Két hét pihenő elég lesz így elsőre, igaz? :finger: :P
Addig megkeresheted mindannyiunk örömére, hogy honnan szedted a fentieket! Előre is köszönjük! ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja - 11 éve 3 hónapja #27566 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

timi2012 írta: Bocsi igazad van!
A forras:focus.de Sajnos en nem tudom megmondani,hogy pontosan hogy van,csak arra utaltam hogy nem kell rögtön azt gondolni hogy ez nem lehet szabalyos!
Ugy nez ki van olyan lehetöseg hogy ha a hazastars masik eu-s orszagban el,3 adoosztalyt igenybe venni!
"Die nicht dauernd getrennt leben"az hogy ez mennyi idöt jelent ahhoz jobban utana kell nezni

Igen. Ennek utána kell nézni. ;)
A helyzet az, hogy én nem találtam egyetlen olyan forrást sem amit konkrétan előhúzhattok és hivatkozhattok rá ha esetleg szükség lenne rá. Amint van ilyen, az használható információ, addig inkább csak nem. :)
Az én szemszögemből a következőképpen áll most a dolog:
Partnerünk már többször említette, hogy akik már kint dolgoznak, kiviszik néhány napra a házastársat a kedvezőbb adókategória miatt, Mayától láthattuk magyarul a különélést mint akadályt gondolom az euvonalról másolta be, én pedig megtaláltam az europa.eu-n németül (és angolul).
Másik verziót alátámasztja egy focus.de cikk és van egy ismeretlen forrásunk is amire, így egyben rákeresve a google nem dob semmit, nem tudom honnan származik, honnan lett összeollózva :unsure: de koelle talán megosztja velünk 2 hét múlva :P esetleg valaki más talál hamarább egy hiteles forrást. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: timi2012

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 3 hónapja #27568 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Probalok en is keresni,mar megfajdult töle a fejem de semmi biztosat nem talaltam !
Amin en meg filozok a "nicht dauern getrennt leben". Lehet azt akarja ez a kitetel kivedeni,hogy mondjuk hivatalosan nem valnak el,de mar külön költöztek,tehat mar nem hazassagkent funkcional megis a penz miatt nem valnak el csak külön elnek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27587 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Csak jozan paraszti esszel.. A 3/5 adokategoria az egy csaladi(!) adozasi forma, ahol a csalad az ev vegen "egyutt" adozik, nem pedig 2 kulon fuggetlen szemelykent. A 3as adokategoria elonybe reszesiti a jobban keresot, mig az 5-os hatranyba a kevesbe keresot. (Nyilvan aranyaiban mashogy, ezert a vegen lehet pozitiv a merleg)
NA most ha csak a csalad egyik fele dolgozik, a masik otthon van, akkor meg eros kepzeloerovel el tudnam kepzelni.. De ha a masik fel egy masik orszagban dolgozik, na akkor, hogy szeretnenek kozos csaladi adobevallast beadni Nemetorszagban?

A PWC adotanacsado ceg informacioja alapjan, az adokategoriak elsodlegesen arra vonatkoznak, hogy meghatarozzak a levonando adoeloleget! A vegen a beadott eves adobevallas szamit!! Ezert van az, hogy ha valakik meghazasodnak ev vegen, hiaba az 1-1 adokategoria, vegul visszakapjak a csaladi adokedvezmenyt. De ha valtozas van a bevetelekben, akkor sem a kezdeti adokategoria szamit, hanem az ev vegi osszesites, adobevallas!
Nekem 2012-ben valtozott a statuszom kikuldottbol allando alkalmazottra, kozben volt egy hzassag:) Az adotanacsadok erre azt mondtak, hogy tok mindegy milyen csaladi adokategoriat valasztunk, a lenyeg az adobevvallas az eves bevetelek osszesitese! A csaladi adobevallas es csaladi adokedvezmeny ervenyesitesere pedig a ferj-feleseg beveteleit egyutt nezik es egyutt adjak be a papirokat. (Nemet adoszam, kozos lakcim!)

Zigeuner: Nalatok megvolt mar az adobevallas arrol az evrol amikor kikoltoztetek? Vagy ez 2012 volt?
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27591 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Hallo, Mahlzeit.
2012-ben jöttem én ki januárban, a család augusztusban utánnam. A kissebbik lány az ugyan bejelentkezett itt, de még otthon van. Idén végez az ELTE-n. Úgyhogy bevallás az most lesz, a 2012-es év után az első. Az asszony még nem dolgozik, úgyhogy reményeim szerint jár majd vissza rendesen. Most keresgélek egy jó Steuerberatert, aztán meglátjuk, mondá a vak. A tapasztnyalatról majd beszámolok dejóhéjban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!