Steuerklasse 3

Több
11 éve 3 hónapja #27628 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Nalunk 5 pengo volt a progi az Aldiban, kivancsian varom mire jutunk vele. Ha nagyon nem ertjuk, meg mindig lehet szakertohoz fordulni (gondolom). Ev kozepen koltoztunk ide, remelem kapunk vissza nemi zsetont :)
Az adoosztalyos kerdest en ugy ertelmeztem a mahlzeit altal felvazolt infok alapjan, hogy tokmindegy h csak fel evvel kesobb jott ki zigeuner felesege, hiszen az is eleg lett volna ha decemberben veszi el, a evvegi allapot szamit, evkozben csak adoeloleget vonnak. Nehezebb ugy akinek meg most ev vegen is masik orszagban van a felesege, mert mindket oldalhoz vannak jo ervek, de ha a feleseg otthon sem dolgozik, akkor szerintem (maganvelemeny) konnyen lehet h mukodik a 3-as adoosztaly a gyakorlatban, meg ha a jogi hatter nem is teljesen tiszta hozza.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27640 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

keeek írta: Nalunk 5 pengo volt a progi az Aldiban, kivancsian varom mire jutunk vele. Ha nagyon nem ertjuk, meg mindig lehet szakertohoz fordulni (gondolom). Ev kozepen koltoztunk ide, remelem kapunk vissza nemi zsetont :)
Az adoosztalyos kerdest en ugy ertelmeztem a mahlzeit altal felvazolt infok alapjan, hogy tokmindegy h csak fel evvel kesobb jott ki zigeuner felesege, hiszen az is eleg lett volna ha decemberben veszi el, a evvegi allapot szamit, evkozben csak adoeloleget vonnak. Nehezebb ugy akinek meg most ev vegen is masik orszagban van a felesege, mert mindket oldalhoz vannak jo ervek, de ha a feleseg otthon sem dolgozik, akkor szerintem (maganvelemeny) konnyen lehet h mukodik a 3-as adoosztaly a gyakorlatban, meg ha a jogi hatter nem is teljesen tiszta hozza.

A programban nem csak segitség van a kitőltéshez, hanem magyarázatot és ötleteket is ad. A jó, hogy egy installált ELSTE "Formular"-al online minden beküldhető mert a programból inditható!! (Az ELSTE cuccok itt letölhetők!)

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: AiRLAC, keeek, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27653 Írta: zsozso636
zsozso636 válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Szia!
Nincs jelentősége, hogy hol él házastársad, mországon kitöltött igazolás bemadása után meg kapod a 3ast.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27659 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Milyen igazolás pontosan?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27664 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Csatlakozom Airlac-hoz: akkor kapta meg a párom a 3-as "osztályt,amikor mi is bejelentkeztünk itt lakcímre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 3 hónapja #27666 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Nem jól sülhetnek el az ilyen félmondatos, forrás nélküli ám nagy köszönethalmazt eredményező okosságok! Nos én megtaláltam a mondat "folytatását" :
Verheiratete, die nicht dauernd getrennt leben und nicht die Steuerklasse IV gewählt haben.
Forrás: europa.eu

Ne idegüjj magad Gergoo batyam :chuckle:
Erröl beszelünk!
Szoval, hogy ezen ne vitazzon senki többet, vagy hülyeseget beszeljen.
° Egy Antragot kell beadni a helyi Finanzamthoz, hogy kerem a Steuerklasse III.-at.!
Ehhez szüksegeltetik a Heiratsurkunde, amennyiben vannak gyerekek azoktol a
Geburtsurkunde.
Kell az aktuelle Wohnanmeldung, amennyiben a magyar rendelkezik mar
az Identifikationsnummerral azt is a nyomtatvanyra beirni.
A nyomtatvanyok kizarolag csakis a Finanzamtol lehet kerni.
Lehetöleg szemelyesen leadni, mert ha esetlegesen hianyozna valami,
vagy nem helyesen van kitöltve, meg a helyszinen lehet korrigalni es nem
a valaszra varni heteket.
Ezert ajanlatom barki aki kijön dolgozni ha hazas hozza magaval ezen anyagokat,
meg szebb es gyorsabb, ha hitelesitett formaban nemetre is forditott.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!