Steuerklasse 3

Több
11 éve 3 hónapja #27604 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

zigeuner írta: Hallo, Mahlzeit.
2012-ben jöttem én ki januárban, a család augusztusban utánnam. A kissebbik lány az ugyan bejelentkezett itt, de még otthon van. Idén végez az ELTE-n. Úgyhogy bevallás az most lesz, a 2012-es év után az első. Az asszony még nem dolgozik, úgyhogy reményeim szerint jár majd vissza rendesen. Most keresgélek egy jó Steuerberatert, aztán meglátjuk, mondá a vak. A tapasztnyalatról majd beszámolok dejóhéjban.

Jo konyvelo sokat er!:) Kivancsi vagyok mi lesz az eredmeny.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27608 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

zigeuner írta: Hallo, Mahlzeit.
2012-ben jöttem én ki januárban, a család augusztusban utánnam. A kissebbik lány az ugyan bejelentkezett itt, de még otthon van. Idén végez az ELTE-n. Úgyhogy bevallás az most lesz, a 2012-es év után az első. Az asszony még nem dolgozik, úgyhogy reményeim szerint jár majd vissza rendesen. Most keresgélek egy jó Steuerberatert, aztán meglátjuk, mondá a vak. A tapasztnyalatról majd beszámolok dejóhéjban.


Kedves Zigeuner! Sokat megtakaritasz, ha az Aldinál kapható (7-8€) KONZ programmal magad csinálod és online küldöd el az adóbevallásodat! Mi évek óta ezzel csináljuk. Az install után azonnal egy Update lesz amivel a legújabb törvényekkel kiegészül a program! Nálunk évek óta centre stimmelt minden!
Persze ha sok a lóvéd és nem akarsz ilyennel magad foglalkozni akkor fordulj egy "Steuerberater"-hez aki garantáltan nincs tisztában a legujabb változásokkal! (A program automatikusan tippeket is ad, hogy mit és hogyan..... stb.) Előnye még: következő évben csak ki kell egésziteni az adatokkal ami változott. Mindent átvesz a program. Nálunk az utolsó években 15-20 perc alatt kész szokott lenni! A hecc a dologban hogy a legtöbb "Steuerberater" is ilyennel dolgozik csak drágán!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: AiRLAC, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 3 hónapja #27612 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Sziasztok!

Mayától láthattuk magyarul a különélést mint akadályt gondolom az euvonalról másolta be, én pedig megtaláltam az europa.eu-n németül (és angolul).

Innen vettem az idézetet:
Link
Bocsi, hogy lemaradt!
A választ a kérdésre nem tudom, mert nincs férjem (feleségem meg méginkább nincsen :laugh: )
De ezt már leírtam egyszer ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27613 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

DECOTEXT írta:

zigeuner írta: Hallo, Mahlzeit.
2012-ben jöttem én ki januárban, a család augusztusban utánnam. A kissebbik lány az ugyan bejelentkezett itt, de még otthon van. Idén végez az ELTE-n. Úgyhogy bevallás az most lesz, a 2012-es év után az első. Az asszony még nem dolgozik, úgyhogy reményeim szerint jár majd vissza rendesen. Most keresgélek egy jó Steuerberatert, aztán meglátjuk, mondá a vak. A tapasztnyalatról majd beszámolok dejóhéjban.


Kedves Zigeuner! Sokat megtakaritasz, ha az Aldinál kapható (7-8€) KONZ programmal magad csinálod és online küldöd el az adóbevallásodat! Mi évek óta ezzel csináljuk. Az install után azonnal egy Update lesz amivel a legújabb törvényekkel kiegészül a program! Nálunk évek óta centre stimmelt minden!
Persze ha sok a lóvéd és nem akarsz ilyennel magad foglalkozni akkor fordulj egy "Steuerberater"-hez aki garantáltan nincs tisztában a legujabb változásokkal! (A program automatikusan tippeket is ad, hogy mit és hogyan..... stb.) Előnye még: következő évben csak ki kell egésziteni az adatokkal ami változott. Mindent átvesz a program. Nálunk az utolsó években 15-20 perc alatt kész szokott lenni! A hecc a dologban hogy a legtöbb "Steuerberater" is ilyennel dolgozik csak drágán!

Lehet, hogy a legtobb konyvelo ilyennel dolgozik, de ha az atlagnal bonyisabb a helyzet es esetleg gondolkodni kell, akkor ez a program es mas progi sem fog az ember helyett.
Tipikus ilyenek a kikoltozes eve. A ketlakisag miatti adozas helyenek megallapitasa, a kikoltozes miatti adobol leirhato koltsegek es a sok mas egyeb, amit az ember magatol nem tud.
Vagy ilyen helyzet a kulonbozo orszagokban levo "befektetes", ertem ide akar egy szimpla bankszamlat Mo.-on.
Az ilyen sw-eket csak akkor ha az embernek teljesen komplikacio mentes az adoeve..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 3 hónapja #27620 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

mahlzeit írta: Lehet, hogy a legtobb konyvelo ilyennel dolgozik, de ha az atlagnal bonyisabb a helyzet es esetleg gondolkodni kell, akkor ez a program es mas progi sem fog az ember helyett.
Tipikus ilyenek a kikoltozes eve. A ketlakisag miatti adozas helyenek megallapitasa, a kikoltozes miatti adobol leirhato koltsegek es a sok mas egyeb, amit az ember magatol nem tud. Vagy ilyen helyzet a kulonbozo orszagokban levo "befektetes", ertem ide akar egy szimpla bankszamlat Mo.-on. Az ilyen sw-eket csak akkor ha az embernek teljesen komplikacio mentes az adoeve..

Nos, pontosan azért mertem ezt ajánlani, mert a bonyolultabb helyzetekhez is ad tanácsot a program, MIVEL AKTUÁLIS és benne vannak a legújabb eöirások s változások is, amit egy "Steuerberter" nem tud. Egy ember nem képes mindenböl az aktuális dolgokat megisimerni. Egy programot könnyü egy adatbázisból a legujabb dolgokra "megtanitani". Egy gombnyomás az, ami egy embernek fél év is lehet..... ha egyáltalán!
No, de a Te választásod!

Már egyszer leirtam: az elején amikor kijöttünk mi is "szakemberhez" fordultunk és 150 DM volt az ára. Akkor csak pár márka volt amit visszakptunk -szerinte-. Akkor vettük az elsö ilyen programot és több mint 800 DM-et adott ki nekünk! (A mi adóbevallásunk volt a pontos!) A 150 DM-et kidobtuk sajnos....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 3 hónapja #27625 Írta: AiRLAC
AiRLAC válaszolt a következő témában: Steuerklasse 3

Nekem csak akkor adták meg a 3-ast amikor a feleségem bejelentkezett a németországi címünkre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!