Németország vagy Ausztria

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #11851 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Szia Nita!
Nekem ez meg mindig nem tiszta.
Pontosan mennyire tudsz nemetül, menyire tudnal nemet nyelven dolgozni....
Az, amit csinalsz,keresett-e Nemetorszagban? Egyetertek a többiekkel abban, hogy tulajdonkeppen semmit sem tudunk arrol, mit tudnatok csinalni nemet nyelvterületen.
Pl a vendeglatos - iseleg tag fogalom, te is tudod.
Es az a nemi megtakaritas eleg-e? Ne erts felre,semmi közöm a penzügyeidhez, de a nemi megtakaritas barmennyi is lehet. Elegendö-e nehany havi kiadasaitokra ha szükseges?
Es korabban irtad, hogy 3 ember sorsa felett fogsz dönteni. Te döntesz, vagy a paroddal közösen? Ö mit szol a terveidhez?
Mint mar olvashattad, itt kemeny munkaval, altalaban jobban meg lehet elni, mint otthon. De nyelvtudas - szakmai is! es termeszetesen munka kell hozza.
Nem a kedved akarom elvenni, ezek tenyek.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11854 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Nita írta: Száraz tényekre lennék kíváncsi,nem szavazatokra.Leoltásra pedig végképp nincs szükségem.Pesszimistákból van itthon elég Ők is csak húznak lefelé,de nekem itt van két gyönyörű ,okos gyermekem,nem adhatom fel és nem is fogom feladni.

Oké! Értem! Szóval nem az igazat és a tényeket akarod hallani, hanem valami mást:
Kedves Nita! Azonnal pakoljatok! Ausztria és Németország rátok vár! Szinte minden városban dögivel van olyan munka, ami a szakmátok! Akár gyakorlat nélküli is, de dolgozni akaró munkavállalónak is van munka! (Azt a 100 ezret aki most van itt, azt majd miattatok elbocsájtjuk!) A legtöbb helyen szolgálati lakást, 1x ingyenes étekzést és havi 1 alkalommal cégköltségen hazautazás van! Tolmács minden cégnél van. A kezdeti fizetés kb 1600-1800€ nettó. Az iskola és ovoda ingyenes!
Kedves Nita, remélem tudtam igy segiteni! Bocs' hogy elözöleg, olyan negativan néztem a dolgot! Nem tudtam ugyanis, hogy nem a valóságot akarod hallani, hanem álmokat kergetsz! Távol állt tölem, hogy lehúzzalak, s elvegyem a kedved a kivándorlástól!
:angry: :( :sick:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11855 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Nita írta: Száraz tényekre lennék kíváncsi,nem szavazatokra.Leoltásra pedig végképp nincs szükségem.Pesszimistákból van itthon elég Ők is csak húznak lefelé,de nekem itt van két gyönyörű ,okos gyermekem,nem adhatom fel és nem is fogom feladni.

Ezek pontosan a száraz, és szépités nélküli tények! Németországban igy nem sok esélytek van! 50%-ban nyelvtudás (ha neked folyékonyan megy), s két használhatatlan szakma, gyakorlat nélkül, s két kisgyermek, akik akadályozzák a fexibilitásotokat!!
Nagyon sajnálom, ha mást akartál hallani! :S

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11857 Írta: Szugya
Szugya válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Teljesen egyetértek Evával! Felelőtlenség elindulni csak úgy a vakvilágba 2 kicsi gyerekkel, hogy majd lesz valahogy, de ez csak az én véleményem!
Egyikőtöknek előre kellene menni, célszerű annak, aki beszéli a nyelvet és pár hónap után mehet a család többi része.
Mi is így csináljuk, én utazom most pénteken, amikor a 9 éves lányomnak nyáron vége a sulinak, akkor jönnek ők is. És igen vérzik a szívem, hogy itt kell hagyjam őket, de még mindig biztosabbnak látjuk így, mint kimenni mindenkinek de csak nekem van munkám. Nyelv nélkül nem megy sajnos, a férjed addig tanulhatja itthon, a gyerekek nagyobb biztonságban vannak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11862 Írta: Nita
Nita válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Köszönöm a sok választ,arra gondoltam,hogy ha itthonról bármilyen munkát találunk a férjemnek akkor ő megy előre,ha nem akkor én megyek ,mert folyékonyan beszélek németül.Én is úgy tervezem,hogy suli végeztével jönnek a gyerekek.Van elég tartalékunk,ha kell akár több hónapra.Itthon egyre kevesebb a munkalehetőség és amúgy sem lehet 300 eurót beosztani egy teljes hónapra.Nem tartozunk azok közé akik segélyekből akarnak élni.Amikor volt lehetőségünk felváltva dolgoztunk,mert a gyerekek itthon is " akadályozzák a flexibilitásunkat" :sick: .Egyszer borultam ki,amikor 60 órán keresztül voltam fenn,mert éjszaka dolgoztam,nappal a gyerekekre vigyáztam. Tehát a munka az utolsó amitől megijednénk.Talán 300 eurónál csak többet adnak kint.Igaz DCT? B)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11869 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Kedves Nita !
Szavazok: Ausztria.
Méghozzá Tirol, Voralberg, Salzburg tartományok.
A vendéglátós szakmák keresettek, ha szerencsétek van ( miért ne lenne, csak idő és türelem kérdése ) párban el tudtok helyezkedni. A mosogatáshoz és az egyébb ház körüli munkákhoz elég a férjednek a minimális német, utána tanulható. A megélhetés megfelelő, nincsenek elrugaszkodott árak.Bérelhető ház/lakás/apartman rengeteg van, ha nem a belvárosba mész, hanem pár kilóméterrel kijebb, még az áruk is jó.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!