Németország vagy Ausztria

Több
12 éve 3 hónapja #11832 Írta: Nita
Nita válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Igen.
Németországban tanultam a nyelvet még gyerekkoromban,de nem szeretném szimpátia alapján eldönteni,hogy hova vigyem a családomat,mert rajtam kívül még 3 emberért felelek a döntésemmel.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11834 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Nita írta: Szia,
milyen infóra gondolsz?Általános véleményeket szeretnék.A családom elkövetkező 20 évét tervezgetem és egyenlőre annyit tudok, hogy az országot el akarom hagyni. Én beszélek németül, de a férjem és a gyerekek nem. A férjemnek van vendéglátós végzettsége, nekem pedig kereskedelmim. A gyerekek 5 és 7 évesek.

A férjem 12 éve benzinkúton dolgozik,én kereskedelemben, vendéglátóban és persze benzinkúton is dolgoztam már. Kezdőtőke az van, de minél kevesebbet kellene elkölteni belőle.A férjemnek először is a nyelvet kell elsajátítani.

Szerintem ne induljatok el, vagy ne Némtországba! Sem a "vendéglátós" sem a "kereskedelmi" végzettség nem elég. Mindkettő tág fogalom. Lehet az egyik pincér vagy protás, a másik eladó vagy irodai alkalmazott "Bürokauffrau", esetleg titkárnő! Ezek nem keresett szakmák, a BRD-ben!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11837 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Nekem még annyi ötletem sincs mint DCT-nek. Egy biztos, ezekkel a kondíciókkal szerintem nem a célország kiválasztásán kéne gondolkodni jelenleg. Egyértelmű (számomra), hogy neked kéne elkezdeni gőzerővel keresni, férjednek pedig tanulni a nyelvet. Az úgyis kizárt, hogy mondjuk itt 51% Németországot javasolja, 49% pedig Ausztriát, Te pedig Ausztriában lehetőséget kapsz, hogy borul a terv. Nem? :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11839 Írta: Nita
Nita válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Köszönöm DCT,
Tőled pontosan ezt a mondatot vártam.
A kérdésem csupán az lenne,hogy,ha hosszútávon gondolkodok,van-e különbség a két ország között vagy hagyatkozzam arra,hogy hol kapok először lehetőséget?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11845 Írta: Nita
Nita válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Száraz tényekre lennék kíváncsi,nem szavazatokra.Leoltásra pedig végképp nincs szükségem.Pesszimistákból van itthon elég Ők is csak húznak lefelé,de nekem itt van két gyönyörű ,okos gyermekem,nem adhatom fel és nem is fogom feladni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11847 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Maradjunk a realistáknál szerintem. ;)
2 gyönyörű, okos gyerek, egy gyakorlat nélküli, nyelvet nem beszélő szakács/felszolgáló (?) és egy eladó közepes nyelvtudással, némi megtakarítással. A célt kéne kiválasztani, száraz tények alapján.
Egyértelműen Ausztria mert onnan egyszerűbben és olcsóbban hazajuttok ha a gondos tervezés ellenére mégsem sikerülne.
Remélem érzed, hogy itt valójában nem lehúzás van hanem gyakorlatilag semmi nincs.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!