Németország vagy Ausztria

Több
12 éve 4 hónapja #11938 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Szia Nita !

Kedves Miklós köszönöm a tippet,körül nézek ott is,de nem ugyanezeket lehet olvasni németországról is?

Szerintem nem találsz olyat ezen a fórumon, hogy a vendéglátós szakmák keresettek Németországban. ;)
A javasolt osztrák tartományokban jelentős az idegenforgalom, és ismereteim szerint elég sok magyar is kinn él/dolgozik.
Ami nehezebb, hogy teljes évre szóló munkát találj, nem csak szezonálisat, bár sok hirdetést láttam welness szállodáktól is.
A gyerekek már egy picit érdekes, mert van olyan munkáltató (tapasztalat ) aki a motivációs levelemből hiányolta a család kiköltözésének opcióját, de ismerek olyat is, akit pont azért nem vettek fel, mert vinni akarta a gyerekeket.
Ja, a társoldalon kérhetsz hírlevelet.
Próba-cseresznye.
Sok sikert.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11972 Írta: Nita
Nita válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Szia DCT,
számolgattam,hogy ha előre mennék,mivel folyékonyan beszélek,csak felvesznek valahova.Olvastam ,hogy konzervgyárban pl 1400 eurót kaptak fizetést abból durván megmarad 900 euro.lehet igényelni családi pótlékot és lakásfenntartási támogatást ami 368 +500 euro (felmentem a geldsparen.de-re nekem 400 euro jött ki)ha 600-800 euroból kijön a lakás, megmarad kb 900 euro amit ha nem sikerül beosztani,akkor is alig kell hozzányúlni a megtakarított pénzünkhöz.Ez csak a kezdetekre vonatkozik,amíg a férjem is megtanulja a nyelvet.
A Svájciakról azt hallottam,hogy soha nem fognak egyenrangúként kezelni egy bevándorlót, nem szeretném,ha megbélyegzettként kellene a gyerekeknek felnőniük.Azonkívül,mivel letelepedni szeretnénk, az éghajlat sem mindegy.Ami drágább az a lakásfenntartás,ha jól tudom,minden egyéb kevesebből is kihozható.Kérlek javíts ki,ha tévedek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11986 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Nita írta: Ami drágább az a lakásfenntartás, ha jól tudom, minden egyéb kevesebből is kihozható.Kérlek javíts ki,ha tévedek.

Kijavitalak: EZ TÉVEDÉS!

Gyakorlatilag minden drágább (nem csak a lakás), egy-két kivétellel! Igaz, az tény, hogy a keresetek (átlagosan) jobbak, de rengeteg olyan dologra kell költeni ami otthon nincs, vagy sokkal kedvezőbb! Csak példának mondom a gépkocsi fenntartást! Ha mindent egybevetsz, akkor a biztositásokkal , a jvitásokkal (órabérek magasabbak a mühelyekben), s általánosan a tartással (üzemanyag), sokkal több a kiadás mint Mo.-on! A is igaz, hogy nem létszükséglet (?) a kocsi, de akkor a tömegközlekedés marad, ami szintén drágább.....

UI: két átlagos bérből viszont jól meg lehet élni akár egy drágább városban is, mint München vagy Hamburg!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11993 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Itt kiszámithatod mennyi lenne a tarifa szerint a fizetés:

www.lohnspiegel.de/main/LohnundGehaltsCheck

300 szakma van benne.

Az 1500 nettohoz ugy 2500 bruttot kell keresni Németországban.
Az elég ahhoz hogy ne halj éhen. Félretenni nem fogsz belöle egy vasat sem, üdülésre sem.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #12003 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Attila_BRD írta: Az 1500 nettohoz ugy 2500 bruttot kell keresni Németországban.
Az elég ahhoz hogy ne halj éhen. Félretenni nem fogsz belöle egy vasat sem, üdülésre sem.

Sőt, mivel nekem az 5-ös adócsoportom van, még több a bruttóm ehez a nettóhoz.....1570 € nettóm, ma nézetm! Se prémium se túlóra kifizetés, se pótlékok, viszont egy időszámlánk amit ha plusz van le lehet csúsztatni! Ez jó mert a kifizetésnél úgy is elvinné a javát az adó s hát a 30 nap szabihoz jó 13 nap jön össze évenete pluszban.(100 óra nem ritka/év)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #12005 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Miklós írta: Szerintem nem találsz olyat ezen a fórumon, hogy a vendéglátós szakmák keresettek Németországban. ;)

Probáljuk meg:
Freie Jobs für "Gastgewerbe & Tourismus"* für ganz Deutschland
15.932 Stellenanzeigen nach Berufsfeldern
http://jobs.meinestadt.de/deutschland/jk/0-15236

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!