Németország vagy Ausztria

Több
12 éve 4 hónapja #12008 Írta: IrányNémetország
IrányNémetország válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Most is elérhető Koch Jobs in Deutschland hírlevelünk de az igény inkább felszolgáló és konyhai kisegítőre ajánlatokra lenne, az pedig egyértelműen Ausztria.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #12019 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Kedves Attila !
Nem egy emberről van szó, hanem egy családról, ahol az egyikük nem, vagy csak nagyon keveset tud németül.
Ausztria azon részein, amiket javasoltam, lényegesen jobb a lehetőség, munka és megélhetés területén is..
Nita: ha már úgy döntesz, hogy egyedül kezded, akkor is a sógorokat javasolnám. Tiroli példa: szobalány türhető ( nem erős, inkább gyenge alap ) némettel, egész éves foglalkoztatás, INGYEN szoba a szállodában, napi 1* étkezés, 1200 eur nettó. Ja, és heti 6 nap, napi 8 óra, szombat külön elszámolás.
Osztrák számlára utalva, minden lepapirozva, minden hivatalos - osztrák munkaviszony.
De, mivel kibicnek könnyű, meg ugye a csalán :laugh: , szóval a döntés úgyis a Tied.
Miklós

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #12028 Írta: Nita
Nita válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Szia Miklós mindenképp megnézem az általad ajánlott területet is.Annyiban módosult a terv,hogy a sógornőm bevállalja a gyerekeket,egy teljes hónapra, így a férjemmel együtt tudnánk indulni és talán ha elrendezek mindent ott hagyhatom a férjemet és hazajöhetek a gyerekekért.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #12031 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Nita írta: Szia Miklós mindenképp megnézem az általad ajánlott területet is.Annyiban módosult a terv,hogy a sógornőm bevállalja a gyerekeket,egy teljes hónapra, így a férjemmel együtt tudnánk indulni és talán ha elrendezek mindent ott hagyhatom a férjemet és hazajöhetek a gyerekekért.

Szerintem rossz opció, ha csak Te tudsz németül! Többe kerül és az esélyetek csökken! Ha férjed nem tud németül, akkor csak veled lehet egész idő alatt!Viszont úgy munkátkeresni hogy "fogod a kezét"...., se neked, se neki nem túl nyerő!!
:( :sick: :blink:
(Miért erölteted ezt igy? Nem hiszel nekünk? :whistle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #12034 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Szia Nita!
Ne haragudj meg, de nekem ugy tünik, mintha a ferjed csak egy babu lenne: te döntesz, aztan, ha ugy akarod, ott hagyod.
Mi az ö velemenye a dolgokrol? Talan erdemes volna megkerdezni.
De egyertek a többiekkel, hogy nyelvtudas nelkül, egyedül nehezen boldogulna.
Ne kövezz meg, csak azt irtam le, amit gondolok, a leveleid alapjan, ha nem igy van, bocs.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #12038 Írta: Nita
Nita válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Szia Eva,nem kezelem bábuként a férjemet,csak a hosszútávú döntésekben mindíg magamra maradok.Ez egyszerűen nekem jutott.Néznem kell azt is, hogy a férjem milyen környezetben élne boldogan, hol lenne biztosítva a gyerekek jövője és hogyan oldjam meg,hogy se rövid se hosszútávon egyikük se szoruljon háttérbe.Ne érts félre nem okostojás vagyok, csak igyekszem kiszámítani,hogy minek mi a következménye.Ez így egy kicsit sok.A férjem szeretne dolgozni és biztonságban élni,de a háttérmunka az enyém.Én pedig nem szoktam fejjel nekirohanni a falnak. :dry:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!