Németország vagy Ausztria

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11873 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Nita írta: Talán 300 eurónál csak többet adnak kint. Igaz DCT? B)

Természetesen, ha van munkátok akkor sokkal többet lehet keresni 300 eurónál és a költségek is sokkal magasabbak! Sok sikert!
:blink:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #11875 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Szia Nita!

Lehet, hogy irtad, de nem emlekszem ra, ha meg nem, akkor hianyzik az info: most dolgoztok? Es megfelelö a jövedelmetek?
Mert ha igen, akkor nyilvan a kevesebb jövedelmünek kellene elöremenni, ha meg nem, akkor talan neked, mert te beszeled a nyelvet. Mit fog csinalni a ferjed egyedül, nyelvtudas nelkül?

szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11879 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Eva10 írta: Mert ha igen, akkor nyilvan a kevesebb jövedelmünek kellene elöremenni, ha meg nem, akkor talan neked, mert te beszeled a nyelvet. Mit fog csinalni a ferjed egyedül, nyelvtudas nelkül?szia:Eva


Én tdom: kimegy, körülnéz, feléli a kivitt tartalékot, majd haza megy.... :whistle:
(Nem szabad ilyet írnom, mert nem akarok senkit a "földre rántani"...) :blush:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #11886 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Szia Decotext!
Igen, en is igy gondolom. Es tudom, milyen nehez meg keves tudassal, segitseggel is meglenni itt es dolgozni, hat meg nyelvtudas es segitseg nelkül....

Es ez nem Nita elkedvenetlenitese akar lenni....
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #11909 Írta: Nita
Nita válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Szia Eva,
a kedvemet ennél jobban már nem lehet elvenni.Én nagyon nehezen találok munkát amióta anya vagyok,de most a férjemnek sincs munkája. :( Minden munkahelyre többszörös túljelentkezés van és a munkaadók vissza is élnek ezzel.
Kedves Miklós köszönöm a tippet,körül nézek ott is,de nem ugyanezeket lehet olvasni németországról is?
DCT: építő jellegűnek veszem a kritikát.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #11911 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németország vagy Ausztria

Nita írta: Szia Eva,a kedvemet ennél jobban már nem lehet elvenni.Én nagyon nehezen találok munkát amióta anya vagyok,de most a férjemnek sincs munkája. :( Minden munkahelyre többszörös túljelentkezés van és a munkaadók vissza is élnek ezzel.Kedves Miklós köszönöm a tippet,körül nézek ott is,de nem ugyanezeket lehet olvasni németországról is?DCT: építő jellegűnek veszem a kritikát.

Nagyon köszönöm megértésedet! Hidd el hogy itt is irgalmatlan nagy a túljelentkezés ilyen hasonló általános szakmákban! (Ilyen posztokat a legtöbbször egyetemisták csinálják 4 órában, de ők már itt vannak, laklnak és beszélnek.)Egy tippem talán lenne. Osztrák vagy Schweizi siparadicsomokban folyamatos a személyzethiány.....
Ha mégis a BRD a célod, gondolj arra, hogy itt is van kb. 3 millió munkanélküli, ebből 2,5 millió anyanyalvű német és 1 millió hasomlóan képzett mint ti de nincs semmi munkájuk! (A maradék az képzetlen szakma nélküli.) Lehet persze szerencsétek, de nem gondolom, hogy egy család új életét, lottónak lehet tekinteni, pláne nem ha kisgyerek is van! Nos, ezért irok szinte mindig (sokaknak keményen és drasztikusan) a valóságról!!. Szerintem azonban jobb a katasztrófát megelőzni!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: pirui

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!