Magyarország visszavár

Több
12 éve 2 hónapja #14987 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

Villamosmérnök a végzettsége (és nem csak hálózatokat bütyköl, nem rendszergazda, rendszermérnök :-)), és mégis... na persze alkalmazott, de akkor se keres annyit, amennyit megérdemelne (mondom, itt egy átlag fizu)... és mit mondtak a cégnél év végén? a szokásos lemez: gazdasági válság van, a cégnek ennyi meg annyi volt a TISZTA bevétele, nincs fizuemelés, mert örüljön MINDENKI, hogy egyáltalán van munkája, az a fizetésemelés meg minden (a következő 5 éves tervben :-P)...
Ezen már sztem mindenki előre nevet, lassan lehetne ezzel is olyasmit játszani, mint anno a dallas-játék, koccintani, amikor ezt halljuk, tuti K.O. :-P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14989 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

Ezen nevetni manapság nagy butaság! A végzettségről eddig szó sem volt csak szerver karbantartásról. Szóval nem értem a dolgot, mit akarsz ebből kihozni? :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14992 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

csak annyit, hogy a "szgépes szakik fizetése" se fogja fellendíteni az országot (by kfz)
A nevetés a nonszenszre vonatkozik, amikor (saját fülemmel hallottam anno, tehát megtörtént eset) a tiszta bevétel x MILLIÁRD (ok, csak egy számjegyes), de ebből még jutalom sem jár a dolgozóknak (egyiknek se!) a cég kis létszámú. A nevetés: így motivál a magyar jó munkavégzésre - és itt az év végi beszéd retorikai felépítésére céloztam...
Szerintem vicces volt, mégha kicsit kínunkban is nevettünk...
Magát a helyzetet nem kell bemutatni, nekem az otthoni stressz = munkahelyi bizonytalanság volt, amikor tudod, ha leépítés van, nem találsz olyan könnyen másik munkát (főleg nem 3 hónap alatt)... na de ez tényleg más tészta, azt hiszem, itt kinn sokkal nyugodtabb a légkör - mégha a válság miatt a munkahelyek itt sem betonbiztosak, de az állam senkit sem hagy fedél és étel nélkül...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14996 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

cintamani írta: , azt hiszem, itt kinn sokkal nyugodtabb a légkör - mégha a válság miatt a munkahelyek itt sem betonbiztosak, de az állam senkit sem hagy fedél és étel nélkül...

Stimmel nyugodtabb a légkör, de mikor nézted utoljára a hireket?? :unsure:
www.sueddeutsche.de/muenchen/obdachlos-i...r-dem-kopf-1.1266346
christian-schultze.suite101.de/obdachlos...z-sozialstaat-a51893

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14999 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

Arrol nem is beszelve hogy egyre tobb szgepes szaki tavozik kulfoldre, nem (csak) a penz miatt, hanem a "tobbi" miatt (is)...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15010 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

Gergoo írta: Programozni megtanulni és abból élni, illetve hálózatot bütykülni, az nem agy! Fogékonyság maximum amit a mai napig meg kell fizetniük az otthoni cégeknek. A mérnök, na az már agy és egy mérnöknek az "átlag tré fizetést" szorozni kell úgy minimum öttel. ;)

Hmm, ezt mernokkent dicseretnek veszem, bar en nem teljesen igy gondolom:) A jo programozashoz azert kell agy:) MIndenesetre Mo.-on egy IT v. mernok fizetes, nem fonokkent is, el tudja erni az 0,8-1mio bruttot, tobb teruleten is.
De a "versenyben maradashoz" egyre jobban kell a nemzetkozi tapasztalat es ez nincs maskepp Nemetorszagban sem. CSak mert pusztan nemet, keves. Nekik is kell a nemzetkozi tapasztalat. Ok is koltoznek. Az eredeti cikk sem arrol szol, hogy Mo. var:), hanem kozep-europai orszagok. Egyebkent erdekes megnezni a nemet statisztikakat, hogy ok is kivandorolnak, fogynak. Talan 2011 ev volt az elso, mikor az elvandoroltak kevesebben voltak, mint az ide vandoroltak. (Nem talalom most ezt a cikket, hol olvastam) A nemetek meg mennek Skandinaviaba, USA, Canada, Ausztralia..
Egyebkent az agyelszivas megallitasahoz egyetlen 1 dolog szukseges. A bizalom. Az meg nincs. Nekem biztosan nem! Mert hiaba keresel jol, hiaba elsz jol es akar nyugodtan, barmikor jon egy kormany es leseprik a padlast. Ettol fuggetlen bizonyos feltetelekkel lehet Mo. is opcio. Vannak ettol sokkal rosszabb helyek a vilagon:) (Az oroszoknal ki mikor jart? :) )

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!