Magyarország visszavár

Több
12 éve 2 hónapja #15073 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

A cikk egy nulla.
Azért van benne egy érdekes hozzászólás.

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15075 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

A szemlelet illetve a hozzaallas ad valaszt hogy Magyarorszag visszavar-e?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15076 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

cintamani írta: És visszatérve a kiinduláshoz, minden "agy" (és itt egy egyszerű embert is érthetünk ezalatt), a jobb élet (=kereset) miatt megy külföldre - ahogy írta mahlzeit, és pl. a németek azért Norvégiába, mert egy pl. kezdő mérnöki fizetés jóval több egy német kezdő mérnöké, államilag támogatott norvég nyelvtanfolyam biztosított, (ha jól tudom) 3 év munka után min. nyugdíjra jogosult az ember, oké, az autó fenntartása "luxus", de amúgy szuperül élnek, pl. Bergenben nincs az a dermesztő hideg, tárt karokkal várják a szakembereket, és ezek ismeretében nem értem pl. azokat, akik ide írnak, hogy csak angolul beszélnek, Decotex visszaír, miért nem Norvégia, és mindenki ki van akadva, pedig a németek meg oda szívódnak a "még" jobb anyagiak miatt :-P

Nem teljesen ezt irtam:) AZt irtam, hogy kell nekik is a nemzetkozi tapasztalat. En sem egyertelmuen csak a penz miatt jottem el Mo.-rol, inkabb a jovokep miatt. Es ugyan Nemetorszagban dolgozom, de nem nemet "piacon".
Norvegia meg nem teljesen igy mukodik, bar ez nem az a topic. Angollal csak IT es mernokkent. Egyeb munkakban a valsag ota csak norveggal v. "rabszolga" leszel. Regen mukodott az angol. Kezdo mernokot ok sem varnak, csak ha esetleg ott tanultal egy kicsit lehetnek lehetosegek. Nemeteknek azert konnyebb Skandinavia, mert kb. fel ev alatt attanuljak a nyelvet. Ugyanez a hollandok. A sved,dan, norveg nyelv meg atjarhato. Norvegiaban batar jol lehet keresni, de a koltsegek az horror. (2-3 fore 1 havi csak(!) kaja ott kezdodik, hogy min. 1000-1300 euro. ) Bergen meg lehet nem "hideg", de az az idojaras csak benszulotteknek valo.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15082 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

Szia, kicsit megvédem mundér becsületét, mi Bergenbe szerettünk volna menni, de aztán a barátom itt (Németo.), az ő otthonában kapott egy jó állást - így legalább neki nem kell nyelvet tanulni :-P Szóval felmértük a terepet, 2x járt kinn, és azóta figyelem az időjárást, a szibériai hideg Bergenben -2 fokig kúszott :-) nem azt mondom, hogy Hawaii, de nem olyan, mint amit az ember elképzel a norvég telekről. Angollal nem is lehet ott maradni, mert a 3 hónap alatt a bejelentkezés után nyelvet (norvég) kell tanulni, és vizsgázni alapszinten. CSak aztán maradhatsz (német, magyar bárki, aki bejelentkezik). (kirívó esetek biztos vannak, ez ált. a szitu)
És kezdő mérnököt is várnak, mert itt a diplomához azért kemény praktikumok vannak, és tudják, hogy egy kiképzett mérnök már nem könnyen pattog :-)
és 2-3 főre ennyi az egy havi, de a min. zsé olyan 3000/fő körül kezdődik, és 2-3 főnél ált. 2 kereső van...
És persze kevesebb korrupció, korrekt munka, picit még élhetőbb, mint itt... ja, rengeteg szabadság, és a félretett pénzből oda mész, ahová nem szégyellsz...
.. De ez tényleg egy másik topic vagy inkább fórum, hiszen mi itt vagyunk :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15083 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

Gergoo írta: Ki kell jelentkezni ;) 2 másodpercnél többet nem szabad foglalkozni ezzel a "hírrel" és max. 5 perc múlva el kell felejteni. Ezt én csak "műsornak" hívom amit folyamatosan biztosítani is kell a "műsorra éhező" millióknak. :laugh:

En pontosan ezt gondoltam, mikor felreppentek a hirek a manyupok lerablasarol vagy a devizahitelek vegtorleszteserol, esatobbi. Most is ezt gondolom amit te, de azert felkeszulok:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15084 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

Persze :) minden megtörténhet, ettől különbb óriás nagy hülyeséget is kinézek bármelyikből otthon de gyanítom, hogy aki lelépett otthonról az már messze nem az a nyájba való fajta, szóval legfeljebb majd jól beintünk az okostojciknak. :laugh: :laugh: :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!