Magyarország visszavár

Több
12 éve 2 hónapja #15232 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

mahlzeit írta: Probalj meg eladni egy ingatlant lakcimkartya nelkul, vagy barmit intezni a kozmuveknel. De akar csak felvenni egy ajanlott levelet.


Nézd, nem rólam van szó, úgyhogy csak azt mondhatom, amit unokatestvéremnél láttam. 2000 után vett egy magyar ingatlant. Személyi nélkül, útlevéllel. Erre megkötötte az összes közüzemi szerzödést, majd nyitott egy magyar bankszámlát, ahonnan folyamatosan mennek az ezzel kapcsolatos utalások. Mindezt személyi nélkül. Rendörségi igazoláskor is böven elég az útlevél.

A lakcímkártyáddal azt igazolod, hogy hol laksz, nem azt, hogy ki vagy. A fenti ügyekhez viszont csak a személyi azonosság igazolása kell meg lóvé.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15244 Írta: zsuzsibuzsi
zsuzsibuzsi válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

szia
persze egyértelmű h a pénz hajt mindenkit hiszen abbol élünk sajna én is kijöttem Bajorba dolgozni egy retardált intézménybe dolgozni ápolni,egyáltalán nincs jo véleményem és hazamennék én is szives örömest mert nem csinálnám ezt a megalázo nehéz birhatatlan munkát ahol a bajorok állatnak néznek sőt meg is mondják a véleményüket a magyarokrol.összevagyok zárva másodmagammal egy szobába és 3 műszakba járunk és zavarjuk egymást pedig 200 eu fizetünk fejenként és most sincs fűtés a házban mert vasárnap még a fű sem nő itt.de a pénz meg kell és ápolónőként tudom h 30 éve igérgetnek otthon és ennyi szaktudással ami nekem van szart pucolok több kg naponta!el vagyok keseredve!!!!!köszi ha elolvasod!!!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15254 Írta: magyaranyuka
magyaranyuka válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

Azonositashoz kell a szemelyi vagy útlevel vagy kartya formatumu jogositvany és lakcimkártya - de ez lehet "magyar" vagy "kulfoldi" lakcimkartya is, (van amelyik szemelyibe benne van a lakcim).
Ajanlott levelet nem fogsz tudni persze atvenni, mert a posta szabalyai miatt.
Nem rezidens devizabelfoldi leszel de maradsz magyar allampolgar.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15256 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

Julianna írta: Nézd, nem rólam van szó, úgyhogy csak azt mondhatom, amit unokatestvéremnél láttam. 2000 után vett egy magyar ingatlant. Személyi nélkül, útlevéllel. Erre megkötötte az összes közüzemi szerzödést, majd nyitott egy magyar bankszámlát, ahonnan folyamatosan mennek az ezzel kapcsolatos utalások. Mindezt személyi nélkül. Rendörségi igazoláskor is böven elég az útlevél.
A lakcímkártyáddal azt igazolod, hogy hol laksz, nem azt, hogy ki vagy. A fenti ügyekhez viszont csak a személyi azonosság igazolása kell meg lóvé.

Kerdezz ra, hogy milyen statusszal jelentkezett be abba az ingatlanba es, hogy milyen lakcimkartyat kapott.:) Mo.-on nem tudsz nyitni lakcimkartya nelkul bankszamlat. LAkcim kartyaval nem a szemelyedett igazolod, hanem, hogy van 1 hivatalos magyar lakcimed, ahol elerheto vagy a bank fele, kozmunek. Szemelyi igazolvanyt v. utlevelet v. jogositvanyt kernek es lakcimkartyat. De, hogy elhidd nekem itt egy idezet egy altalanos banki tajekoztatobol, szamlanyitas felteteleirol:
"A számlanyitáshoz minden esetben szükség van a személyes iratokra, azaz a személyi igazolványra ennek hiányában útlevélre vagy kártya formátumú vezetői engedélyre (jogosítvány), valamint a lakcímkártyára."
De ugyanez Nemetorszag. Szamlanyitashoz kertek a lakcimigazolasomat. Csak itt nem egy kartyat mutogattam, hanem egy A4-es papirt:)
Ettol fuggetlenul elhiszem, hogy valoszinuleg van vmilyen mod Mo.-i lakcimk. nelkul kezelni az otthoni "vagyont", de ismerve a magyar burokraciat en lehetoleg kihagynam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hónapja #15257 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

Szia Zsuzsi,

csak annyit tudok mondani, hogy menj be a helyi Munkaügyi Központba, és kérdezd meg, hogy tudnak-e rajtad segíteni, egy másik munkahelyet találni.
Ne felejts el már hetekkel előtte "einen Termin vereinbaren", mert mindíg nehéz időpontot kapni.
Vannak helyek(tudom), ahol komplett lakást kap az alkalmazott, aminek a rezsijét igaz fizetni kell, de nem kell mással megosztani a szobát!
Egyébként ezt találtam:
jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stelle...n=e1s1&d_6827794_p=1
200 Arbeitsstelle als Altenbetreuer szerte az országban.
Valamelyikhez biztos szállás is tartozik.
Addig meg bírd ki, míg jobb nem lesz.
Ha meg nagyon eleged lesz belőle, de már lesz elegendő megtakarított pénzed, új életet kezdesz.
Figyelmedbe ajánlom az "ASB" ajánlatát is.
Egy magyar fiatalember is náluk dolgozik, és tudom, hogy jó helye van!
www.asb.de/stellenmarkt.html

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15263 Írta: zsuzsibuzsi
zsuzsibuzsi válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

szia itt semmi nincs ez egy kis falu elzáva mindentől,csak ugy tudok innen elmenni ha lelépek szo nélül mert egy kollnő szolt h beadja a felmondását és őt meg nem fizették ki.ez a nagy német übermench ha lehet ilyet irnom!!!!!nincs félre tett pénzem mert olyan keveset fizetnek ezért a sok munkáért senki nem hiszi el csak aki itt van.sajna perfekt nem tudok még beszélni ezért nehéz a továbblépés is !köszönöm nagyon kedves vagy sok magyar le sem sz....a másik magyart!ez az első helyem és nem is tudom igazán merre induljak!!!kedves vagy!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!