Magyarország visszavár

Több
12 éve 2 hónapja #15087 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

cintamani írta: azóta figyelem az időjárást, a szibériai hideg Bergenben -2 fokig kúszott :-) nem azt mondom, hogy Hawaii, de nem olyan, mint amit az ember elképzel a norvég telekről. Angollal nem is lehet ott maradni, mert a 3 hónap alatt a bejelentkezés után nyelvet (norvég) kell tanulni, és vizsgázni alapszinten. CSak aztán maradhatsz (német, magyar bárki, aki bejelentkezik).

Nem is a hideg gaz Bergenben, hanem az eso! Ha te kibirod az ev 300 napjan, hogy esik es szurke minden.. Nyelvtanulasra nem koteleznek, arra koteleznek, hogy adott idon belul ha nem talalsz munkat megerkezesed utan, hagyd el az orszagot. Nemreg voltam Osloban interjun. Munkanyelv:angol. Meselhetnek az interjurol:) Nemetorszaggal osszehasonlitva is csak kaparasztam az allam rendesen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15090 Írta: cintamani
cintamani válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

Oslo a főváros, Bergen egy "kisebb" város, és talán a feltételek mások, cégek (mi környezetvédelem területén érdeklődtünk mérnöki lehetőségekről, a munkanyelv egy dolog, és az is, hogy kötelező ott az angol, de kell a norvég, és letelepedéshez kötik :-)
Vagy az is lehet, hogy azóta begyűrűzött a válság - amit nem hiszek, az én infóim 2009-2010-ből valók, tudatosan nem a fővárost céloztuk...
De tök mindegy, te se ott vagy (vagy még lehetsz, akkor írj, milyen :-P) és én sem, így a téma azt hiszem egyelőre nem is érdekes, de ha mész oda, ajánlom Bergent (bár én csak az élménybeszámolóból, fotóból láttam, de megéri, en block gyönyörű ország)...
Amúgy ismerem a depressziós meséket meg az alkoholszeretetükről szóló írásokat, de a németekre is azt mondják, hidegek, merevek, távolságtartók... Nos, lehet, én vagyok jó helyen, de ez itt egyáltalán nem igaz :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15102 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

Kedves Mahlzeit !

En pontosan ezt gondoltam, mikor felreppentek a hirek a manyupok lerablasarol vagy a devizahitelek vegtorleszteserol, esatobbi. Most is ezt gondolom amit te, de azert felkeszulok:)

A hírekben csak a bulvár ( könnyen eladható. figyelemfelkeltő ) dolgok szerepelnek többnyire, így csak a jéghegy csúcsát látod.A helyzet sokkal rosszabb. :angry:

Gergő:

aki lelépett otthonról az már messze nem az a nyájba való fajta,

Nem a nyájat akarják bővíteni, a pénzedre van szükség. Te maradhatsz, ahol akarsz :evil:
Legalábbis az írás erre utal.
Amúgy, bár nem akar összejönni, én is azt mondom, aki teheti, lépjen le, és csak látogatóként járjon haza.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15103 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

Miklós írta: Nem a nyájat akarják bővíteni, a pénzedre van szükség. Te maradhatsz, ahol akarsz :evil:

Félreértettél, arra céloztam, hogy aki már egy (jó)ideje kint él és dolgozik az nem fog szó nélkül a kasszához fáradni és csengetni egy EU ellenes magyar "rendelkezés" alapján. A várt pénz helyett szerintem óriás hányadban ezt fogják kapni:

:laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #15104 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

:woohoo: :evil: :woohoo: :evil:
Nem értettelek félre, erre gondoltam.
Az eredmény, ha egyáltalán meg merik lépni, ( amit kétlek ) annyi lesz, hogy aki eddig csak a kinti munkavégzésen gondolkozott, most már a letelepedés felé orientálódik.
Ide meg majd jön a sok kici sárga :whistle:

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hónapja #15135 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország visszavár

magyaranyuka írta: Magyarorszag visszavar !!! Magyarorszag visszavar???
www.nyugat.hu/tartalom/cikk/szolidaritas...lfoldi_munkavallalas

Ez tömény hülyeség, s ezt garantálom! Hogyan akarják ezt kivitelezni? Igaz , hogy van egy magyar számlám, de azon csak annyi van, ami pont elég a rezsire és egyéb fontos kiadásra a kéróval kapcsolatban! Hogyan akar a magyar állam a külföldön levő tartalékaimhoz hozzáférni???

:whistle: Erre én hajlandó vagyok fogadást kötni! :whistle:

De tegyük fel, nem érdekli őket a kettős adózásról szóló EU törvény (nem először ignorálják a dolgokat) , és mivel van egy állandó bejelentett, magántuljadonú lakásom (sorházban), mondjuk kivetnek rám egy átlagos X összegő adót amit ők megfelelőnek tartanak.. Még aznap eladok mindent (s egy fillért sem fizetek sehova - illetéket sem-) s mint létező személy örökre eltünök az országból! Aztán szedjék be tőlem az adójukat! Ezzel nem pluszt csinálnak, hanem egy irgalmatlan minuszt, mert sokan vagyunk akik évente nem kevés eurónt költünk el az otthoni "piacon".....
:woohoo:


Ha meg feldühitenek még az állampolgárságomról is lemondok, aztán
szögeljék a térdükre a kétharmados kormány hülye törvényeit!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Miklós

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!