Magyarország, szeretlek!

Több
11 éve 5 hónapja #25854 Írta: Emilio33
Magyarország, szeretlek! téma létrehozva Emilio33 által

Építkezések otthon???????????
Deco, már megint nagyon rosszul vagy informálva.
Konkrétan Baranyában szinte nincs építési engedély az Önkormányzat asztalán. Egy, egészen 2010ig jól működő, építési anyagokkal foglalkozó kereskedő, ebben az évben csak tetőfelújításhoz adott el anyagot!! 4 alkalmazottból 3at elküldött, már csak u. tesvér dolgozik ott, de nem sokáig. Miről beszélünk??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #25863 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Emilio33 írta: Építkezések otthon??Deco, már megint nagyon rosszul vagy informálva.
Konkrétan Baranyában szinte nincs építési engedély az Önkormányzat asztalán. Egy, egészen 2010ig jól működő, építési anyagokkal foglalkozó kereskedő, ebben az évben csak tetőfelújításhoz adott el anyagot!! Melletted valami elment úgy látszik! 4 alkalmazottból 3at elküldött, már csak u. tesvér dolgozik ott, de nem sokáig. Miről beszélünk??

Mo. 92 ezer négyzetkilóméter! Nézz csak körül a Dunántúlon, hogy mi megy. Nézd csak meg a balatoni területeket mekkora és főleg milyen objektumok épültek és épülnek! Kit érdekel Baranya vagy Borsod? Ez egy kis lokális terület! Ha én beállok nyáron a TESCO parkolójába, akkor szégyenkezem a Pick Up-ok a Touaregek és a Tiguánok között a toyota kombimmal! Mindenhol vannak szegényebb területek, de ez messze nem az átlag! Mikor voltál Budapest külső területein? Ott názz körül mi megy. 50-100 milliós paloták sem ritkák!
De tudod mit menj el Rezibe vagy Hévizre! Vagy nézz körül a Balaton északi és déli partján.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25865 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Sokfelé vitt az utam munkámból kifolyólag, kb. tudom mi van otthon. Budapest külső területeit is rendszeresen látogattam. Nem tudom mit szeretnél levonni abból, hogy melletted Touaregek parkíroztak. A dagesztáni Mahacskalában is simán látnál ilyet, ettől még nem minden perfect ott sem.
"Mindenhol vannak szegényebb területek, de ez messze nem az átlag!"
Szerintem itt csak viccelsz, de tényleg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #25869 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Emilio33 írta: Sokfelé vitt az utam munkámból kifolyólag, kb. tudom mi van otthon. Budapest külső területeit is rendszeresen látogattam. Nem tudom mit szeretnél levonni abból, hogy melletted Touaregek parkíroztak. A dagesztáni Mahacskalában is simán látnál ilyet, ettől még nem minden perfect ott sem"Mindenhol vannak szegényebb területek, de ez messze nem az átlag!" Szerintem itt csak viccelsz, de tényleg.

Egyáltalán nem! Csak pár pontot felsorolnék, hogy milyen lazán és pazarlóan élnek Mo.-on az emberek:
1. Nem müködik még mindig a szelektiv szemetgyüjtés (milliárdok vesznek el igy, különösen papir és az energia igényes müanyagoknál) TEHÁT VAN LÓVÉ!
2. Az ország legnagyobb része dohányzik.(Nagyon sokan isznak is!) TEHÁT VAN LÓVÉ!
3. Rengetegen kiköltezkednek (s költekeztek) erön felül pl. ingatlannal, ahelyett, hogy bérlakásban élnének ami havi lebontásban sokkal olcsóbb. TEHÁT VAN LÓVÉ!
4. A házak és lakások állaga (Pl. thermobalakok, fütés, szigetelés) csapnivaló, igy irglamtalan sok energiát pazarolnak el. TEHÁT VAN LÓVÉ!
5. Még mindig ingyen utaztatjuk a nyugdijaoskat. TEHÁT VAN LÓVÉ!
6. Milliárdok folyan el támogatásokra, ezzel megszüntetve a munkakeresési kényszert. TEHÁT VAN LÓVÉ!
7. Irreális, támogatott árfolyamon tartják a forintot, görcsölve azon, hogy az inflációt alacsonyan tartsák**, ezzel egyáltalán nem csökkentik a túlfogyasztást. TEHÁT VAN LÓVÉ!

stb. Nem ragozom, a lista hosszú lenne!


Ha a forint ilyen erös, akkor ez drasztikusan csökkenti az export opciókat, mert
nem vagyunk piacképesek. Egyszóval ha drága a forint >> csökken az export!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25877 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

DECOTEXT írta:

Emilio33 írta: Sokfelé vitt az utam munkámból kifolyólag, kb. tudom mi van otthon. Budapest külső területeit is rendszeresen látogattam. Nem tudom mit szeretnél levonni abból, hogy melletted Touaregek parkíroztak. A dagesztáni Mahacskalában is simán látnál ilyet, ettől még nem minden perfect ott sem"Mindenhol vannak szegényebb területek, de ez messze nem az átlag!" Szerintem itt csak viccelsz, de tényleg.

Egyáltalán nem! Csak pár pontot felsorolnék, hogy milyen lazán és pazarlóan élnek Mo.-on az emberek:
1. Nem müködik még mindig a szelektiv szemetgyüjtés (milliárdok vesznek el igy, különösen papir és az energia igényes müanyagoknál) TEHÁT VAN LÓVÉ!
2. Az ország legnagyobb része dohányzik.(Nagyon sokan isznak is!) TEHÁT VAN LÓVÉ!
3. Rengetegen kiköltezkednek (s költekeztek) erön felül pl. ingatlannal, ahelyett, hogy bérlakásban élnének ami havi lebontásban sokkal olcsóbb. TEHÁT VAN LÓVÉ!
4. A házak és lakások állaga (Pl. thermobalakok, fütés, szigetelés) csapnivaló, igy irglamtalan sok energiát pazarolnak el. TEHÁT VAN LÓVÉ!
5. Még mindig ingyen utaztatjuk a nyugdijaoskat. TEHÁT VAN LÓVÉ!
6. Milliárdok folyan el támogatásokra, ezzel megszüntetve a munkakeresési kényszert. TEHÁT VAN LÓVÉ!
7. Irreális, támogatott árfolyamon tartják a forintot, görcsölve azon, hogy az inflációt alacsonyan tartsák**, ezzel egyáltalán nem csökkentik a túlfogyasztást. TEHÁT VAN LÓVÉ!

stb. Nem ragozom, a lista hosszú lenne!


Ha a forint ilyen erös, akkor ez drasztikusan csökkenti az export opciókat, mert
nem vagyunk piacképesek. Egyszóval ha drága a forint >> csökken az export!


jó meglátások, csak kevered a szezont a fazonnal.

attól, hogy a kormány az ablakon b*ssza ki a pénzünket attól még az nem azt jelenti, h a polgároknak is van lóvéjuk....
az albérlet helyett lakásvásárlás=erőn felüli túlköltekezéshez csak annyit tennék hozzá, hogy még a válság előtt azért nem került sokkal többe egy lakáshitel törlesztője, mint egy albi. Ha mondjuk 80k Ft-ért bérelnél egy lakást, de ki tudnál fizetni havi 110k-t, akkor nem inkább azt választanád, hogy a saját lakásodat fizesd??? Azért itt kicsit mások az ingatlanárak, mint Németországban. Az akkori hitelek mellett mondhatni alig volt létjogosultsága az albinak, mert alig volt olcsóbb. Nyilván sokan bevállalták... Most persze mondhatod, hogy hülyék voltak, de hát nem mindenkinek osztott annyit a teremtő...
kíváncsi vagyok, hogy ha itt lennél nyugdíjas kíváncsi lennék, hogy hogyan élnél meg havi 100ezer forint körüli nyugdíjból??
Szelektív hulladékgyűjtés? Azért vannak hulladékgyűjtő szigetek és sokan odahordják a szemetet, sőt sokszor már nem tudom beledobni a sajátomat, mert tele van. Az ilyen szigeteket kihasználva mondjuk egy társasháznak kevesebb kukát kell fenntartania.
szerinted aki teheti és van esze az nem cseréli le a nyílászáróit??? sok embernek nincs rá pénze. neked lehet hogy az bagó pénz, de itthon nem dobálóznak az 1000eurókkal....
támogatásokról, ellátásról csak annyit tudok mondani, én sosem vettem igénybe támogatást, de már orvosi szolgáltatást se......... ha orvoshoz kell mennem, akkor inkább elmegyek magánorvoshoz, mert az idő pénz, nekem meg nincs időm napokat rohangálni orvosokhoz...
ha 2 évente egyszer megbetegszem és szeretnék valami gyógyszert feliratni akkor közlik velem, hogy jovő hétre van időpont?? De én most vagyok beteg, jövő hétig mit csináljak?? (ha nem dolgozok, kinek az adójából fogják fizetni a dzsipóknak a támogatásokat?? :D )

ne haragudj, de szerintem Te nagyon nem látod át az itthoni állapotokat.....

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nagyberci, zigeuner

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25881 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Tessék egy kis építőipar:
Építőipar

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: nagyberci, dreizwanzig

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!