Magyarország, szeretlek!

Több
11 éve 6 hónapja #26263 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Kanga írta: Most lattam ezt a beszelgetest - szerintem mind Mahlzeit-nek, mind Deconak igaza van. Hadd hozzam fel peldanak Indiat, ahol az elmult kb. tiz evben hihetetlenul sokat fejlodott a gazdasag es az emberek eletszinvonala. Ez roviden osszefoglalva igy tortent: a munkaberek kezdetben nevetsegesen alacsonyak voltak a nyugati berekhez kepest. Rengeteg fiatal elkezdett magas szinten angolul tanulni illetve keresett szakmakban diplomat szerezni, pl. mernok, IT. Igy sok nemzetkozi ceg telepult oda a kepzett munkaero miatt, akik eleinte hajlandoak voltak a nyugati fizetesek toredekeert dolgozni.

Aztan ezek kozul a dolgozok kozul egyre tobben kaptak az USA-ba es europai orszagokba vizumot, mivel olyan szakertelmuk volt, ami kellett az ottani cegeknek. Par ev utan mar nem lehetett eleg jo szakembert talalni Indiaban, mert azok akik tenyleg jok voltak, mar mind az USA-ban dolgoztak amerikai fizetesert. Igy az Indiaban levo cegeknek nem volt mas valasztasuk, kenytelenek voltak fizetest emelni. Ma evente kb. 10-15%-al nonek a fizetesek, es az indiai diplomasok atlagosan annyit keresnek kb. mint a Magyarorszagon ugyanolyan munkakorokben dolgozok. Az igazan jo mernokok, IT szakemberek, orvosok majdnem ugyanannyit keresnek Indiaban mint az USA-ban, mert ha sokkal kevesebbet keresnenek, egyszeruen elmennenek (vagy visszamennenek) az USA-ba / Nyugat-Europaba / Szingapurba stb. tobb fizetesert. Igy Indiaban rohamosan nonek a fizetesek, javul az eletszinvonal evrol-evre (ezt a sajat szememmel latom, mert evente legalabb egyszer ott vagyok).

Szerintem ha Magyarorszagon nem sirankoznanak mindig, meg nem a zsidokat, ciganyokat stb. hibaztatnak, hanem a sajat kezukbe vennek a sorsukat az emberek, megvalosithatnanak (kicsiben) valami hasonlot mint amit az indiaiak csinaltak. Sok fiatal tanulhatna nyelveket es piackepes szakmakat. Aztan, ha Magyarorszagon nincs munka, elmehetnenek Nyugat-Europaba dolgozni, ez nem lenne a vilag vege, sokkal egyszerubb mint egy indiainak az USA-ba menni (utobbi minimum kb. husz ora repulovel). Ha mar nincsenek Magyarorszagon kepzett szakemberek akik parszaz euroert is dolgoznak havonta, kenytelenek lennenek a cegek magasabb fizeteseket ajanlani. Persze nem lehet mindenki mernok stb., de ha csak a tarsadalom viszonylag kis retegenek van jol fizetett allasa, az mar felhuz mindenkit, mert ezek az emberek megengedhetik maguknak, hogy fodraszhoz, etterembe, nyaralni jarjanak, takaritonojuk legyen. Igy a fodraszoknak stb. is tobb a jovedelmuk. Nem ertem miert ne lehetne ezt Magyarorszagon megcsinalni, ahelyett hogy mindenki sirankozik es a Szozatot idezi.

MIrol is beszeltem?? Arrol hogy egy novekvo gazdasagban, munkaerohiany eseten, igen lehet "kerni" tobbet. India egy milyen gazdasag? Egy dinamikusan novekvo! Igencsak kulcspiac manapsag. 1 milliard ember. Mo. hozzajuk kepest porsenes a hangya nemi szerven, STAGFLACIOVAL!
Emellett nem fizetnek anniyt egy IT-snek mint az USA-ban, csak annyit amiert meg nem eri meg elmenniuk. Meg folytathatnam..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26264 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Gergoo írta:

Kanga írta: Nem ertem miert ne lehetne ezt Magyarorszagon megcsinalni, ahelyett hogy mindenki sirankozik es a Szozatot idezi.

Sajnos csak egy köszönetet lehet adni egy hozzászólásért de szívem szerint milliót is adnék! ;)
Amúgy meg lehetne csinálni természetesen de nem akarják! Ez a probléma! Sírni, nyafogni, puffogni egyszerűbb.

NE hatulrol nezd a lovat, hanem elolrol.:)
A gazdasagi problemak a folymatos politikai-gazdasagi elcseszesek es az allando lenyulasok kovetkezmenye. Ez egy allapot. Ezen valtoztatva lehetne javitani, de egyelore a rendszer kitermeli az "ostobasagot" az emberek fejeben.
A siras nyafogas mar egy kovetkezmenye, az eletkeptelen oktatasi rendszernek, politikai manipulacioknak etc. Eloszor is szavazni kene felelosen, bar nem nagyon van mire, rendbe kene tenni az oktatast, meg kiszamithatova a gazdasagi donteseket es akkor 10 ev mulva talan jobb lesz. Ennek egyelore nyoma sincs..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Emilio33

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • nyaki
  • nyaki profilkép
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!!!
Több
11 éve 6 hónapja #26265 Írta: nyaki
nyaki válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Hmmm!
Úgy látom, hogy szűk egy kis közösség ez, kialakult saját erkölccsel és értékítélettel.
Nincs ezzel baj, bár nem érzem azt, hogy itt minden a magyaroknak szólna, inkább csak magyar nyelven beszélnek, mert magyarul itt senki nem ért, vagy nem is akar érteni.
Sajnálom, hogy ide jutott Magyarország. Az aknamunkák meghozták a várt eredményt. Lám, megosztott lett a magyar társadalom és ez a fórum egy igen jó példája ennek. :(
Szép napot!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #26268 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

nyaki írta: Te összekevered az igazi magyar embereket a zsivány, idegen identitású országbitorlókkal, akik ránk tették a gyalázatot. ...de gondolom, hogy ismered a Nemzeti dalt. A világ változik minden szinten. Az, amit Te most biztosnak gondolsz, holnap már akár szerte is foszolhat és akkor kihez fogsz szaladni, ha megtagadod a gyökereidet(?).
Milyen gyökerek? Én európai állampolgár vagyok és magyar nemzetiségü! Semmivel nem vagyok rosszabb, vagy jobb, mint bármely más nemzet tagja! Minden népél vannak görények és zsiványok. Ez egy átalánositás töled!
***

Ezen gondolkozz el, bár... "kutyából nem lesz szalonna".
"...Csak azt tudnám, hogy miért tartjátok állandóan a markotokat az EU's támogatásokért, ha olyan szuper jól megy nektek!?" Ez a Ti, mint tőled távol eső többesszám azt bizonyítja, hogy már nem vagy magyar identitású és tökéletesen asszimilálódtál ahhoz, ami az emberiséget teljesen megfertőzte, sőt nem is érdekel, hogy a magyarsággal mi lesz.
Ez látod igaz, mert ugyebár mindenki nagyon jól tudja a történelemböl, hogy a túlzott nemzeti öntudat hova vezet....és 60 millió ember halálát okozta! A magyarság nem privilégium, egy nemzet a sok száz közül! S mit gondolsz, a honfoglalás óta mennyi magyar vér folyik az ereidben? Én mindig tilakozni fogok az ellen, hogy egy nemzet többnek kézelje magát mint egy másik nép! Ez a bajuk most a szerbeknek is. Ne lépj ilyen útra.....!!! "Hass, alkoss, gyarapits!", de ne más nemzet kárára!
***

Hogyan tudsz ilyen gondolkodással és hozzáállással segíteni a volt nemzettársaidnak odakünn, ha bajba keverednek és segítségedet kérik, ha egyáltalán képes vagy rá?...erre azért kíváncsi lennék, mert ez a fórum ugye erről szólna,... vagy mi a fene.!

Igen ez itt arról szól! Régebben fizikailag is segitettem (szereztem munkát, elmentem a reptérre értük, szereztem lakást, jártam rendszeresen forditani....stb.) Aztán ezek az emberek megszivattak, mert nem úgy alakult ahogy képzelték! Itt dolgozni is kellett volna! Azóta csak ilyen forumon vagyok hajlandó segiteni, de ha figyelmesen olvasol, sokan veszik itt is zokon, ha a szemükbe mondod az igazságot! (Ezzel én jól elvagyok, s nem érdekel ha nem tetszik!) Mára az a véleményem alakult ki (amit minden otthoni tartózkodásom csak igazol), hogy MINDENKI ÖNMAGA FELEL A SAJÁT NYOMORÁÉRT! A legtöbb esetben az emberek nem is akarnak valójában változtatni a helyzetükön és nem azt keresik, hogy mit hogyan lehetne megtenni, hanem azt, hogy mi, miért nem lehetséges, miért nem megy?! Ebbben és a nacionalista csapkodásban soha nem leszek társ!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26271 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Kanga írta: Hadd hozzam fel peldanak Indiat, ahol az elmult kb. tiz evben hihetetlenul sokat fejlodott a gazdasag es az emberek eletszinvonala. Ez roviden osszefoglalva igy tortent: a munkaberek kezdetben nevetsegesen alacsonyak voltak a nyugati berekhez kepest. Rengeteg fiatal elkezdett magas szinten angolul tanulni illetve keresett szakmakban diplomat szerezni, pl. mernok, IT. Igy sok nemzetkozi ceg telepult oda a kepzett munkaero miatt, akik eleinte hajlandoak voltak a nyugati fizetesek toredekeert dolgozni.

Szerintem ha Magyarorszagon nem sirankoznanak mindig, meg nem a zsidokat, ciganyokat stb. hibaztatnak, hanem a sajat kezukbe vennek a sorsukat az emberek, megvalosithatnanak (kicsiben) valami hasonlot mint amit az indiaiak csinaltak. Sok fiatal tanulhatna nyelveket es piackepes szakmakat.
Nem ertem miert ne lehetne ezt Magyarorszagon megcsinalni, ahelyett hogy mindenki sirankozik es a Szozatot idezi.


Kedves Kanga!

Ez jó amit leírtál, csakhogy.....mielőtt az újságírók által eléd tárt "valóságot" idézed kicsit mélyebbre kellene nézned.
1, India (és Kína) zárt társadalom. Elég nehéz külföldi egyedeknek a politikai és vezető pozíciókba kerülni. Egészen egyszerűen nem úgy néznek ki mint egy indiai. Ezáltal a vezetés nagyrészt a saját fajtája boldogulását nézi....itthon ez másként van!
2, Értelmes, tanult ember nem foglalkozik a nemzettársai rasszával, csak a cselekedetei milyenségével. A szar ember az szar ember ha magyar, ha cigány, ha zsidó.... a jó ember az jó ember ha magyar, ha cigány, ha zsidó. A kettő közti különbséget csak a cselekedeteik határozzák meg. Aki a más kárára gazdagodik, növekszik mint egy paré (gaznövény) az nem más mint parazita.
3, Mi is a nyugati fizetések töredékéért dolgozunk, most kezdünk kivándorolni és ha vezetőink magyar érzelműek, majd Ők tesznek arról, hogy a tanult, értékes hazajöjjön nyugati fizetésekért.....(bár erre nem vennék mérget)
4, azért Indiát (kínát) példának hozni kicsit merész ötlet....ahol jelenleg is a nagyszámok törvénye alapján milliárdok vannak a mélyszegénységben...és lesznek is.
Itt a XII. ker ben is van egy réteg akiknek qrvára bejött az élet.....ahogyan Delhiben is van egy pár millió (nagy számok törvénye)
5, a tatár járás óta....kevés kivétellel....nem tudunk mást csinálni csak sírunk és várjuk, hogy uraink enni adjanak számunkra. Ez így volt és azt hiszem sajnos így is marad.
6, A magyar oktatás az elmult 20 évben szét lett verve. Haszontalan képzések tömege van a piacon. A nyelveket kizárólag nyelvvizsga centrikusan oktatják a beszédcentrikusság helyett. A magyar szakmai és gyakorlati (humán és reál) oktatás egyenlő a nullával. A tananyagok tele vannak felesleges baromsággal és ez addig amíg a tankönyvírók oldalszám szerint kapják a juttatásukat nem is fog változni.

Háborúban is azzal a sebesültel törődnek aki még menthető a többi menthetetlen és a bíbelődés velük elveszi a lehetőséget a megmenthetők elöl.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26275 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

nyaki írta: Az aknamunkák meghozták a várt eredményt.

Nem is tudom mire számítottál! :unsure: Itt különösen nehéz dolgod lesz nemzeti érzelmekkel manipulálni. Nyomasd ezt a facebook-on, csinálj egy csoportot, ott nagyon menő az ilyesmi! ;) :P :laugh:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!