Magyarország, szeretlek!

Több
11 éve 5 hónapja #26546 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

DECOTEXT írta:

Ancsi82 írta: Tényleg sok milliót akartál írni és közben Magyarországra gondoltál?
Engem csak zavar az "én mindent jobban tudok" és az "én mindenben okosabb vagyok" hozzáállás!!

Nos, ebben tévedésben vagy! Egyáltalán nem tudom jobban, hanem azok "tudják joban" (?) akik subjektiv, a saját nyomorukon keresztül néznek egy egész országra, ahol bizony sok sok olyan ember van, akik jól élnek! Mi évente 3x-5x vagyunk otthon! Fenntartunk egy 120 négyzetméteres lakást, anyukám otthon él (78) és nyugdijas. Így mindent első kézből tapasztalunk, s nem csak szabira járunk haza a strandokon lődörögni! Látom az árakat, látom a támogatásokat, látom azt hogy, hogy hogyan pazarol az átlagos magyar lakos, miközben 30-50 milliós házakat épitettek és álatlam még itt kint is megfizethetetlen kocsikkal járnak! Ezek engedik velem azt mondatni, amit írtam s nem az hogy "mindent jobban tudok"....

PS: s csak úgy megemlítem, hogy a kormány a hálapénzt legálisnak nyilvánította, s ezzel pl. azok nagyon, nagyon szegény orvosok (most a könnyem is kicsordúlt) milliárdokat tesznek el adómentesen..... amit az állítólagos, szerintetek nagyon szegény és rosszúl élő lakosság nyom a zsebükbe .... miből is?? CSODAORSZÁG >>> MAGYARORSZÁG!

lehetnél a tanácsadóm, ha ennyire vágod ezeket a támogatásokat, mert én pl egy forintot nem kapok, de lehet, hogy kaphatnék és akkor sokkal jobban élnék itt a király magyarországon, mint te ott a csóró Németországban.

jó-jó, én is látom a támogatást; pl milliárdokkal támogatnak olyan multicégeket, amiknek amúgy is lenne pénzük lenne a beruházásra, ellenben nem támogatják a kisvállalkozókat
ja, meg támogatják is a zigeunereket is, adnak nekik lakást, segílyt, mindent... A fiatal dolgozókat persze nem támogatják például kedvezményes lakáshitellel, nem ösztönzik családalapításra.

az tetszik a legjobban, hogy Te évente 3x-5x vagy itthon és sokkal jobban vágod a témát, mint az, aki itt él :D

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja - 11 éve 5 hónapja #26547 Írta: ATI
ATI válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

:( Tisztelt Ancsi!!
Amiket irtal a magyar atlag emberekröl az nem fedi a valosagot...................... Mert nincs miböl költeni az atlag magyarnak,,,,, miböl lenne?????????????? sok ,,sok sok,,,kerdöjel.....Ezt egy " hazalatogato "" embernek tudnia kell hogy """""odahaza""""""" csak nyomor van...........!!!!!!!!!!!.........

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26556 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

dreizwanzig írta: ....az tetszik a legjobban, hogy Te évente 3x-5x vagy itthon és sokkal jobban vágod a témát, mint az, aki itt él....

Nos, ennél két dolgot is el tudok mondani!
1./ Mi már rágen a "parton vagyunk" és onnan nézzük, hogy Mo.on sok elégedtelen merre próbál a habokban úszni! Hiába mondanám, hogy merre ússzon, mert nem értik már régen a nyelvezetet. S noha nyakig vannak a vizben, nem hiszik el, hogy én látom merre kéne úszi....pedig innen sokkal jobban látni!
2./ Tojást sem tudok tojni, mégis meg mondom 100%-os biztonsággal, hogy melyik tojás záp és melyik nem!


Én pontosan azért említettem az anyukámat, s hogy elsőkézből
ismerjük e helyzetet, de neked ez elkerülte a szives figyelmedet!
Egyébként sok ismerősöm is van, aki otthon él és nincs gondjuk!
Na, most mi lesz?! Jelentsem fel őket? Tudod az alapvető baj, ma
Mo.-on, hogy a siekereseknek betesznek, "mert az nem lehet", hogy
ma valaki Mo.-on jól él! Ez bizony egyszerű irígység!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26557 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

DECOTEXT írta:

dreizwanzig írta: ....az tetszik a legjobban, hogy Te évente 3x-5x vagy itthon és sokkal jobban vágod a témát, mint az, aki itt él....

Nos, ennél két dolgot is el tudok mondani!
1./ Mi már rágen a "parton vagyunk" és onnan nézzük, hogy Mo.on sok elégedtelen merre próbál a habokban úszni! Hiába mondanám, hogy merre ússzon, mert nem értik már régen a nyelvezetet. S noha nyakig vannak a vizben, nem hiszik el, hogy én látom merre kéne úszi....pedig innen sokkal jobban látni!
2./ Tojást sem tudok tojni, mégis meg mondom 100%-os biztonsággal, hogy melyik tojás záp és melyik nem!


Én pontosan azért említettem az anyukámat, s hogy elsőkézből
ismerjük e helyzetet, de neked ez elkerülte a szives figyelmedet!
Egyébként sok ismerősöm is van, aki otthon él és nincs gondjuk!
Na, most mi lesz?! Jelentsem fel őket? Tudod az alapvető baj, ma
Mo.-on, hogy a siekereseknek betesznek, "mert az nem lehet", hogy
ma valaki Mo.-on jól él! Ez bizony egyszerű irígység!

En Mo.-on is k. jol eltem(unk) megsem tett keresztbe senki. A legtobb haveromnak sincs problemaja sot.. Ellenben nagyon komolyan gyulekeznek a felhok!
A helyzetertekeleseddel Mo.-rol pont az a problema, mint amivel szoktal ervelni masok "ellen". Kiragadott reszletek alapjan altalanositott.
Abban viszont igazad van, hogy innen mar rovid ido utan is latszik egyfajta attitud, ami sikerre vihet Mo.-on avagy BRD-ben. Eselyek termeszetesen BRD-ben nagyobbak:)
Ettol meg legtobb esetben a magyar helyzetertekelesed feligazsagon alapul. Viszont ezt mar ezerszer atvitatkoztuk.. Megegyszer nem kezdenek bele, de latom mastol is megkasz bizonyos kritikat:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26560 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

mahlzeit írta: En Mo.-on is k. jol eltem(unk) megsem tett keresztbe senki. A legtobb haveromnak sincs problemaja sot.. Ellenben nagyon komolyan gyulekeznek a felhok! A helyzetertekeleseddel Mo.-rol pont az a problema, mint amivel szoktal ervelni masok "ellen". Kiragadott reszletek alapjan altalanositott.


Pontosan! Egyébként én soha nem mondtam, hogy nincsenek gondok, csak azt, hogy nem kell pánikolni! Hozzá kellene fogni és rendet kéne csinálni! Ehelyett pl. most a kormány átvesz egy csomó önkormányzati adósságot, ahelyett hogy dasztikusan arra törekedne, hogy ne legyen illetve ne nöjjön ezek hitelállománya! Az állam "nagy vizfejét" kellene kicsinyiteni ehelyett dotálják a pazarlást! Mondok egy példát: vannak zalában olyen kis települések ahol még 100-an sem élnek de van fizetett polgármesterük....! Miért nem lehet 5-10 ilyen falut összevonni 1 polgármesterrel? Ez biztosan országos jelenség, erre fogadok!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!