Magyarország, szeretlek!

Több
11 éve 6 hónapja #26306 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

dreizwanzig írta: Akkor miért megy ki mégis olyan sok ember a jobb megélhetés reményében???

Már kérdésed tartalmazza a választ ;) bővebben pedig azért mert csak legyintenek minden, az elképzeléseikbe bele nem illő figyelmeztetésre. Véleményük szerint azokat csak a rosszindulat szülte.
Lesz majd csodálkozás!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26309 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Gergoo írta:

dreizwanzig írta: Akkor miért megy ki mégis olyan sok ember a jobb megélhetés reményében???

Már kérdésed tartalmazza a választ ;) bővebben pedig azért mert csak legyintenek minden, az elképzeléseikbe bele nem illő figyelmeztetésre. Véleményük szerint azokat csak a rosszindulat szülte.
Lesz majd csodálkozás!

ja értem, tehát akkor szerinted magyarországon is simán van olyan az áltag életszínvonal, mint Németországban?

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26311 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

dreizwanzig írta: Ja értem, tehát akkor szerinted magyarországon is simán van olyan az áltag életszínvonal, mint Németországban?

Ez nem az átlag életszínvonalról szól! Elmondtuk már többen és többször, az nem átlag (még Németországban sem), hogy albérletet fizetek, egy külföldi ingatlan hitel részleteit fizetem és max. havonta külföldre utazom a családomhoz egy hétre! Többség által reális, 1100-1400 EUR/hó fizetésből biztos nem!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26312 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Kanga írta:

mahlzeit írta: MIrol is beszeltem?? Arrol hogy egy novekvo gazdasagban, munkaerohiany eseten, igen lehet "kerni" tobbet. India egy milyen gazdasag? Egy dinamikusan novekvo! Igencsak kulcspiac manapsag. 1 milliard ember. Mo. hozzajuk kepest porsenes a hangya nemi szerven, STAGFLACIOVAL!
Emellett nem fizetnek anniyt egy IT-snek mint az USA-ban, csak annyit amiert meg nem eri meg elmenniuk. Meg folytathatnam..


De pont ez az - miert egy dinamikusan novekvo gazdasag India, es hogyan valt kulcspiacca? Par afrikai orszagban is sok ember van, de megsem kulcspiacok. Nem attol kulcspiac most India mert sokan vannak, hanem mert sokkal tobb az elkoltheto penzuk mint par eve volt, igy minden nemzetkozi ceg oket probalja megcelozni. Es hidd el, hogy nagyon sokat fizetnek jo IT szakembereknek ott; annyit hogy egy kereso konnyen el tudja tartani az egesz csaladjat jo eletszinvonalon. A legjobbak mind dolgoztak mar USA-ban par evet, aztan az indiai cegek megkeresik oket es konyorognek nekik hogy menjenek haza, es nagyon is jo fizeteseket ajanlanak.

Persze hogy ma is nagyon sok szegeny ember van Indiaban, de kevesebb mint par evvel ezelott, es a tendencia az hogy javul az altalanos eletszinvonal. Ezt nem a sajtobol tudom, hanem kozeli ismerosoktol, illetve a sajat szememmel latom, lattam az elmult evek soran. Ezzel szemben Magyarorszagon elszegenyedes tapasztalhato. Es az emberek hozzaallasa kozott eg es fold a kulonbseg. Az indiaiaknak aztan lenne mit hibaztatni; angol gyarmatositas, muszlim uralom, stb. stb. hogy miert minden szar. De nem, azt pobaljak nezni, hogyan lehet ebbol a helyzetbol a legjobbat kihozni, es ez mukodik is nekik.

Mindegy, nem ragozom tovabb a temat, ugysem fogjuk itt megvaltani a vilagot vagy megmenteni a magyar gazdasagot - azt hiszem nekunk mar csak az maradt hogy magunkat mentsuk meg...

Ne matr.. Szerinted miert megy jol Indiai gazdasagnak. Azert mert az IT-sok feltettek a kezuket, hogy tobb penzt kernek? Loturot. Azert mert allambacsi tett valamit a fejlodesert. Eloszor is fejlesztette az oktatast!! 90es evek vegetol ontottek az IT-s szakembereket, majd megteremtettek azokat a felteteleket amiert egy nemzetkozi ceg hajlando betennie a labat egy orszagba. Eloszor is kepeztek, KEPZETT munkaerot, masodszor becsaltak a nagy cegeket es NEM csesztettek oket. MAjd az egesz elkezdett mukodni. NA es utana lehet szajat kinyitni es kerni. Forditva nem megy. Az ugy nem megy, hogy en elobb kerek es majd lesz gazdasag.
Makro szinten megteremteni a felteteleket allami feladat. 10-15eves melo!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26316 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Gergoo írta:

dreizwanzig írta: Ja értem, tehát akkor szerinted magyarországon is simán van olyan az áltag életszínvonal, mint Németországban?

Ez nem az átlag életszínvonalról szól! Elmondtuk már többen és többször, az nem átlag (még Németországban sem), hogy albérletet fizetek, egy külföldi ingatlan hitel részleteit fizetem és max. havonta külföldre utazom a családomhoz egy hétre! Többség által reális, 1100-1400 EUR/hó fizetésből biztos nem!

ja és én hol írtam, hogy számomra ez az átalag???????? írtam valahol, hogy van itthon 100 hitelem és azt akarom fizetgetni, meg még hetente is haza akarok jönni?
ha egyszer kijutnék haza sem akarnék jönni, mert utálok itt élni, utálom ezt az országot.

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #26320 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

dreizwanzig írta: ja értem, tehát akkor szerinted magyarországon is simán van olyan az áltag életszínvonal, mint Németországban?

Ez azért így túlzás, de ha az árak/támogatások, keresetek s főleg a JÖVEDELMEK*** viszonyában nézed nem sokkal alacsonyabb Mo.-on! Most nem térek ki pl. a lakbérekre, vagy, hogy Mo. lakosságának legnagyobb része SAJÁT ingatlanban lakik, míg ez itt a BRD-ben messze nem így van. Nézd meg a legújabb vivmányt: most valamilyen kártyát bevonnak és jövőre minden cég ha frissen végzett munkavállalót foglalkozat akkor TÁMOGATJÁK.... Szóval most lesz még egy a sok mellé!

*** A HVG szerint évi 3 ezer milliárd forint, a be nem fizetett adó, a fekete jövedelemek és a fekete foglalkoztatás miatt! EZ, az ország és azok vesztesége akik becsületesen adóznak! Persze mindenhol van fekete munka (itt is a BRDben) de azért ilyen arányú kizsigertelése a rendszernek magyar specialitás! S ezt elrakja a lakosság nyomtalanul! Ne csak a minimálbéreket nézd!!!

A Magyar Nemzeti Bank tájékoztatása szerint 2010 a negyedik negyedév végére 21 749 milliárd forintot tett ki az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számításba vett, vagyis az uniós elszámolás szerinti úgynevezett maastrichti adóssága.
Ez azt jelenti, hogy ha nem emelkedne ez az összeg akkor 7,5 év alatt kifizethető lenne.
A BRD adósságálománya: 2.110.562.833.096 € (2111 Milliarden) >>> EURÓ s nem FORINT.
SCHULDENUHR BRD

Na, kedveském, akkor számolgass már, hogy hol milyen világ van és hol mennyivel magasabb az életszinvonal!
:woohoo:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!