Magyarország, szeretlek!

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #26455 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

DECOTEXT írta:

zitafi írta: Zalavár? Most komolyan? Egy alig 1000 fős településről beszélünk?
Én 30-40ezres városokat néztem, nem tanyákat

Te úgy beszéltél Mo.-ról, hogy ott minden drága! Én kapásból egy csomó dolggal megcáfoltalak! Itt a BRD-ben is lakhatsz München központjában, 2500 euró/hó +rezsiért és lakhatsz 180 euróért pl. egy Zipke nevű, mecklneburgi kis faluban, ráadásul házban, kerttel! Arra akrtam felhíni a szives figyelmedet, hogy messze nem lehet általánosítani, ahogy ezt teszed! S azért mert Te nem tudtál Mo.-on jól megélni, még sok millióan ezt teszik!
;)

Sok millioan?? Mo.-on?? :woohoo: :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26458 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

DECOTEXT írta:

dreizwanzig írta: ja értem, tehát akkor szerinted magyarországon is simán van olyan az áltag életszínvonal, mint Németországban?

Ez azért így túlzás, de ha az árak/támogatások, keresetek s főleg a JÖVEDELMEK*** viszonyában nézed nem sokkal alacsonyabb Mo.-on! Most nem térek ki pl. a lakbérekre, vagy, hogy Mo. lakosságának legnagyobb része SAJÁT ingatlanban lakik, míg ez itt a BRD-ben messze nem így van. Nézd meg a legújabb vivmányt: most valamilyen kártyát bevonnak és jövőre minden cég ha frissen végzett munkavállalót foglalkozat akkor TÁMOGATJÁK.... Szóval most lesz még egy a sok mellé!

*** A HVG szerint évi 3 ezer milliárd forint, a be nem fizetett adó, a fekete jövedelemek és a fekete foglalkoztatás miatt! EZ, az ország és azok vesztesége akik becsületesen adóznak! Persze mindenhol van fekete munka (itt is a BRDben) de azért ilyen arányú kizsigertelése a rendszernek magyar specialitás! S ezt elrakja a lakosság nyomtalanul! Ne csak a minimálbéreket nézd!!!

A Magyar Nemzeti Bank tájékoztatása szerint 2010 a negyedik negyedév végére 21 749 milliárd forintot tett ki az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számításba vett, vagyis az uniós elszámolás szerinti úgynevezett maastrichti adóssága.
Ez azt jelenti, hogy ha nem emelkedne ez az összeg akkor 7,5 év alatt kifizethető lenne.
A BRD adósságálománya: 2.110.562.833.096 € (2111 Milliarden) >>> EURÓ s nem FORINT.
SCHULDENUHR BRD

Na, kedveském, akkor számolgass már, hogy hol milyen világ van és hol mennyivel magasabb az életszinvonal!
:woohoo:

Deco, csak egyet felejtettél ki a nagy statisztikádból. Mégpedig azt, hogy a német Államkötvényt "NEGATÍV" kamattal is viszik mint a meleg zsemlét, a magyar meg lassan 50%-is fizethet, akkor sem kell a kutyának sem. Na valahol ez is mutatja, hogy hol milyen az életszínvonal. :woohoo: :woohoo:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #26493 Írta: Ancsi82
Ancsi82 válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

DECOTEXT!
Tényleg sok milliót akartál írni és közben Magyarországra gondoltál?
Engem csak zavar az "én mindent jobban tudok" és az "én mindenben okosabb vagyok" hozzáállás!!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26495 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

zigeuner írta:

DECOTEXT írta:

dreizwanzig írta: ja értem, tehát akkor szerinted magyarországon is simán van olyan az áltag életszínvonal, mint Németországban?

Ez azért így túlzás, de ha az árak/támogatások, keresetek s főleg a JÖVEDELMEK*** viszonyában nézed nem sokkal alacsonyabb Mo.-on! Most nem térek ki pl. a lakbérekre, vagy, hogy Mo. lakosságának legnagyobb része SAJÁT ingatlanban lakik, míg ez itt a BRD-ben messze nem így van. Nézd meg a legújabb vivmányt: most valamilyen kártyát bevonnak és jövőre minden cég ha frissen végzett munkavállalót foglalkozat akkor TÁMOGATJÁK.... Szóval most lesz még egy a sok mellé!

*** A HVG szerint évi 3 ezer milliárd forint, a be nem fizetett adó, a fekete jövedelemek és a fekete foglalkoztatás miatt! EZ, az ország és azok vesztesége akik becsületesen adóznak! Persze mindenhol van fekete munka (itt is a BRDben) de azért ilyen arányú kizsigertelése a rendszernek magyar specialitás! S ezt elrakja a lakosság nyomtalanul! Ne csak a minimálbéreket nézd!!!

A Magyar Nemzeti Bank tájékoztatása szerint 2010 a negyedik negyedév végére 21 749 milliárd forintot tett ki az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számításba vett, vagyis az uniós elszámolás szerinti úgynevezett maastrichti adóssága.
Ez azt jelenti, hogy ha nem emelkedne ez az összeg akkor 7,5 év alatt kifizethető lenne.
A BRD adósságálománya: 2.110.562.833.096 € (2111 Milliarden) >>> EURÓ s nem FORINT.
SCHULDENUHR BRD

Na, kedveském, akkor számolgass már, hogy hol milyen világ van és hol mennyivel magasabb az életszinvonal!
:woohoo:

Deco, csak egyet felejtettél ki a nagy statisztikádból. Mégpedig azt, hogy a német Államkötvényt "NEGATÍV" kamattal is viszik mint a meleg zsemlét, a magyar meg lassan 50%-is fizethet, akkor sem kell a kutyának sem. Na valahol ez is mutatja, hogy hol milyen az életszínvonal. :woohoo: :woohoo:

persze, nem visszük, mert hülyék vagyunk :D DECO mostmár lexus RX-et vesz a magyar kötvényeiből

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #26536 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

DECOTEXT írta:

dreizwanzig írta: ja értem, tehát akkor szerinted magyarországon is simán van olyan az áltag életszínvonal, mint Németországban?

Ez azért így túlzás, de ha az árak/támogatások, keresetek s főleg a JÖVEDELMEK*** viszonyában nézed nem sokkal alacsonyabb Mo.-on! Most nem térek ki pl. a lakbérekre, vagy, hogy Mo. lakosságának legnagyobb része SAJÁT ingatlanban lakik, míg ez itt a BRD-ben messze nem így van. Nézd meg a legújabb vivmányt: most valamilyen kártyát bevonnak és jövőre minden cég ha frissen végzett munkavállalót foglalkozat akkor TÁMOGATJÁK.... Szóval most lesz még egy a sok mellé!

*** A HVG szerint évi 3 ezer milliárd forint, a be nem fizetett adó, a fekete jövedelemek és a fekete foglalkoztatás miatt! EZ, az ország és azok vesztesége akik becsületesen adóznak! Persze mindenhol van fekete munka (itt is a BRDben) de azért ilyen arányú kizsigertelése a rendszernek magyar specialitás! S ezt elrakja a lakosság nyomtalanul! Ne csak a minimálbéreket nézd!!!

A Magyar Nemzeti Bank tájékoztatása szerint 2010 a negyedik negyedév végére 21 749 milliárd forintot tett ki az államháztartás bruttó, konszolidált, névértéken számításba vett, vagyis az uniós elszámolás szerinti úgynevezett maastrichti adóssága.
Ez azt jelenti, hogy ha nem emelkedne ez az összeg akkor 7,5 év alatt kifizethető lenne.
A BRD adósságálománya: 2.110.562.833.096 € (2111 Milliarden) >>> EURÓ s nem FORINT.
SCHULDENUHR BRD

Na, kedveském, akkor számolgass már, hogy hol milyen világ van és hol mennyivel magasabb az életszinvonal!
:woohoo:


1, Magyarország lakosainak száma nincs 10 millió, míg BRD lakói ennek 8,5 szöröse
2, Magyarország nemzeti összterméke kb 90 milliárd euró per év, míg Németországé kb 2700-2800 milliárd euro
3, persze értem Én, ha nem költene az állam semmire(!!!), még állagmegóvásra sem akkor a statisztika szerint 7,5 év alatt lenullázhatnánk a tartozást....ha a kölcsönadók nem tekergetnék a kamatcsapot össze meg vissza, meg a világ megállna és bevárná, hogy az elaggott infrastruktúránkkal össze brenyáljuk a tartozás összegét.

Aztán, ha mindent kifizetnénk, majd felvennénk újabb hitelt, hogy a 7,5 év lemaradását illetve az okozott kárt helyrehozzuk és kábé eu konform módon tudjunk működni :woohoo:

Azt hiszem a bérekkel és a fekete gazdasággal kapcsolatos agylövésedet is át kellene rágnod még egyszer ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #26541 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Ancsi82 írta: Tényleg sok milliót akartál írni és közben Magyarországra gondoltál?
Engem csak zavar az "én mindent jobban tudok" és az "én mindenben okosabb vagyok" hozzáállás!!

Nos, ebben tévedésben vagy! Egyáltalán nem tudom jobban, hanem azok "tudják joban" (?) akik subjektiv, a saját nyomorukon keresztül néznek egy egész országra, ahol bizony sok sok olyan ember van, akik jól élnek! Mi évente 3x-5x vagyunk otthon! Fenntartunk egy 120 négyzetméteres lakást, anyukám otthon él (78) és nyugdijas. Így mindent első kézből tapasztalunk, s nem csak szabira járunk haza a strandokon lődörögni! Látom az árakat, látom a támogatásokat, látom azt hogy, hogy hogyan pazarol az átlagos magyar lakos, miközben 30-50 milliós házakat épitettek és álatlam még itt kint is megfizethetetlen kocsikkal járnak! Ezek engedik velem azt mondatni, amit írtam s nem az hogy "mindent jobban tudok"....

PS: s csak úgy megemlítem, hogy a kormány a hálapénzt legálisnak nyilvánította, s ezzel pl. azok nagyon, nagyon szegény orvosok (most a könnyem is kicsordúlt) milliárdokat tesznek el adómentesen..... amit az állítólagos, szerintetek nagyon szegény és rosszúl élő lakosság nyom a zsebükbe .... miből is?? CSODAORSZÁG >>> MAGYARORSZÁG!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!