Magyarország, szeretlek!

Több
11 éve 6 hónapja #26121 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

mahlzeit írta: Nem mellesleg az meg BRD-ben se ugy megy, hogy a melos osszefog es kicsit tobbet ker a minimal orabernel:) Ugye? Hanyszor vagjatok ezt mas orra ala?

Összefogásról szó sem volt! :laugh: Csak a többesszám miatt reagálok amúgy, hiszen én is mondom mindig, hogy nem kell olcsón adnod magad. Szóval, ezt továbbra is fentartom, sőt fokozom a vitát azzal, hogy az miért van amikor 1400-1600 bérekre benyögik (visszautasítanak), hogy várnak egy kedvezőbbre? Külföldi kezdésnél tudják mennyit érnek. :woohoo: Nagyon okos! Otthon meg még Pestre sem megy fel mert drága az albérlet! Németországban bezzeg képes idegenekkel egy szobában aludni. Hát, én ezt nem értem! :unsure:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #26122 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

mahlzeit írta: Nem mellesleg az meg BRD-ben se ugy megy, hogy a melos osszefog es kicsit tobbet ker a minimal orabernel Ugye? Hanyszor vagjatok ezt mas orra ala?

Pedig úgy megy. Nézd meg hányszor sztrájkolnak sikeresen béremelésért! (Utoljára a reptereken.) Különben nem figyeltél, mert én nem csoportos offenziváról beszéltem, hanem önértékelésröl! Az otthoni lakhelyemen gyakorlatilag nincs mukahely, mert üdülöváros. Néhány kisebb cég van s jó ha 2 közepes 30-50 alkalmazottal akik termelö munkát végeznek szalagon. Szinte mindenhol minimábér van, és elvárják, hogy túlórázzanak (sokszor ingyen), pár forint zsebböl zsebbe összegért! Ha nem lenne ilyen sok majom, és nem vállalnák, akkor a cég bezárhatna vagy fizetne többet. Ehelyett állandoan azt a marhaságot szajkózzák, hogy "nincs itt a környéken más, kénytelenek vagyunk".....
Ponterre utazik a munkaadó. Erre a megalázkodásra és erre a jobbágyi munkavézökre! NEM IS ÉRDEMELNEK TÖBBET! Ha én lennék a munkaadó ugyan igy csinálnám! Nézd csak meg a nagymultiknál (TESCO, LIDL, INTERSPAR,stb) milyen a munkarend és eltüri a sok barom! Aztán sirnak, hogy nincs nyugdij vagy túl kevés!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: karyka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26134 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Gergoo írta:

mahlzeit írta: Nem mellesleg az meg BRD-ben se ugy megy, hogy a melos osszefog es kicsit tobbet ker a minimal orabernel:) Ugye? Hanyszor vagjatok ezt mas orra ala?

Összefogásról szó sem volt! :laugh: Csak a többesszám miatt reagálok amúgy, hiszen én is mondom mindig, hogy nem kell olcsón adnod magad. Szóval, ezt továbbra is fentartom, sőt fokozom a vitát azzal, hogy az miért van amikor 1400-1600 bérekre benyögik (visszautasítanak), hogy várnak egy kedvezőbbre? Külföldi kezdésnél tudják mennyit érnek. :woohoo: Nagyon okos! Otthon meg még Pestre sem megy fel mert drága az albérlet! Németországban bezzeg képes idegenekkel egy szobában aludni. Hát, én ezt nem értem! :unsure:

Az irrealis munkavallaloi hozzaallas mas teszta. MOst nem errol beszeltunk, hanem DCT fals elkepzeleserol a munkaeropiacrol.

A munkaeropiac pontosan ugyanugy mukodik, mint barmelyik masik. HA a gazdasag allapota olyan, hogy novekszik es kialakul egy "munkaerohiany" akkor tornazhatod fel a beredet es annyit kersz durvan szolva amennyit nem szegyelsz. Ez viszont csak egszseges gazdasagi kornyezetben mukodik. Az osszeg meg fugg fugg attol, hogy milyen a gazdasag szerkezete, azaz mennyire van raallva a magas hozzaadott erteku termelesre. HA ilyen agazdasagi szerkezet, akkor a felulrol "beomlo" penz porgeti a gazdasagot, emeli a bereket es az atlagember szintjere is lecsapodik egy magasabb berezesi szint.
Egy olyan gazdasagban, ahol szerkezeti problemak vannak, gazdasag zsugorodik es meg a magas hozzadaott erteku termeles is hianyzik, ergo csak “kiszolgalo” ipar mukodik, azaz Mo.-on ez k. maskepp mukodik. Jelenleg Mo.-on stagflacio van. Zsugorodo gazdasag, foglalkoztatottsag es rohamosan elszallo inflacio. (Az inflacio egy “altalanos ado” amit mindenki megfizet az egykulcsoson felul ) Ergo ma a munkaeropiacon Mo.-on munkaero tobblet van altalanossagban. Akarmekkora az arcod es jo a kepzettseged, a kapitalista ezt less@rja. A leheto legkevesebbert kell elvegezni egy minimum kovetelmenyu munkat. Termeszetesen ettol fuggetlenul vannak jol fizeto poziciok, ellenben itt is tendencia a fizetes csokkentes (!!) es a tulorak, project penzek nem kifizetese! Ahogy egy komoly vezetoi poziban levo, multinal dolgozo baratom mondta: Ma Mo.-on nem azert maradunk bent hetvegen es ejszaka, hogy project penzunk legyen, hanem, hogy maradjon munkank a jovo heten!! Ez a szituacio!
Ezen kivul a berekre meg 2 hatas lehet, allami minimalber ill. Szakszervezeti osszefogas, berkoveteles! NA ezert irtam az osszefogast. Onmagaban egy munkavallalo semmit nem er ma Mo.-on meg „ONERTEKELESSEL“ sem. De a szakszervezet is csak akkor tud kerni, ha van mibol. Ha nincs akkor mehetsz zabot hegyezni. Nem mellesleg Mo. A szakszervezetek nem mukodnek kiveve az allami szektorban es a jogszabalyi hatter megengedi a fizetescsokkentest es kiszolgaltatotabba teszi a munkavallalot jelenleg.

A masik problema nyilvan a hibas munkavallaloi hozzaallas is. De ha torod magad Mo.-on az k. keves meg onmagaban, de nyilvan elengedhetetlen feltetel.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26136 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Nem mellesleg az meg BRD-ben se ugy megy, hogy a melos osszefog es kicsit tobbet ker a minimal orabernel Ugye? Hanyszor vagjatok ezt mas orra ala?

Pedig úgy megy. Nézd meg hányszor sztrájkolnak sikeresen béremelésért! (Utoljára a reptereken.) Különben nem figyeltél, mert én nem csoportos offenziváról beszéltem, hanem önértékelésröl! Az otthoni lakhelyemen gyakorlatilag nincs mukahely, mert üdülöváros. Néhány kisebb cég van s jó ha 2 közepes 30-50 alkalmazottal akik termelö munkát végeznek szalagon. Szinte mindenhol minimábér van, és elvárják, hogy túlórázzanak (sokszor ingyen), pár forint zsebböl zsebbe összegért! Ha nem lenne ilyen sok majom, és nem vállalnák, akkor a cég bezárhatna vagy fizetne többet. Ehelyett állandoan azt a marhaságot szajkózzák, hogy "nincs itt a környéken más, kénytelenek vagyunk".....
Ponterre utazik a munkaadó. Erre a megalázkodásra és erre a jobbágyi munkavézökre! NEM IS ÉRDEMELNEK TÖBBET! Ha én lennék a munkaadó ugyan igy csinálnám! Nézd csak meg a nagymultiknál (TESCO, LIDL, INTERSPAR,stb) milyen a munkarend és eltüri a sok barom! Aztán sirnak, hogy nincs nyugdij vagy túl kevés!

Tevedsz! Ha nem vallalnak be, akkor vagy a ceg koltozne el vagy tobben jonnenek Borsodbol, Ukrajnabol, Erdelybol.. A helyiek meg ulnenek otthon es meg az "ehber se lenne". A gazdasag igy mukodik.
Hirdethetned te a lakasodat is dupla aron, augy hogy te koltottel ra, termo uvegek etc.. A kutyat nem erdekli, ha kozben van felaron meg epp jo. IGy megy ez amunkaeropiacon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #26154 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

mahlzeit írta: tobben jonnenek Borsodbol, Ukrajnabol, Erdelybol..
A helyiek meg ulnenek otthon es meg az "ehber se lenne". A gazdasag igy mukodik.

Naugye! Akkor meg el kell vállalni bagóért és kussolni! (nekem az a bajom hogy sírnak, s közben megy a nagy fekete munkavállalás) Az nem megy együtt,, hogy elvállalom minimálbérért, aztán sírok, hogy nem tudok megélni! Te is menj oda ahol jobban fizetnek! Erről szól ez a fórom és WEB lap is! Akinek nem tetszik az pakoljon, de hidd el nem fog Borsodból a Dunántúlra jönni a melós, mert se lakása, se semmilye és el kezd úgy is pityeregni, hogy neki ott maradtak a szülei, a családja, a beteg nagyanyja, a barátok, és a 8-at kölykezett reumás kutyáját sem tudta magával hozni...., itt meg nem kap még étkezési pénzt sem... stb!

S mondok valamit ami megtörtént: haverom villanyszerelő mester. Most, nettó 160 ezret keres a két melósa, fejenként, mert olcsóbban nem kapott munkatársat.(Augusztusi adat!) Ehez még 1x/nap kajatéritést ad, és hozza-viszi a lakásról a munkahelyre a dolgozót, a saját kis mazda buszon! Kérdezem, mi ez a luxus, miért kényezteti így a melóst!? Nevetve mondja, hogy én álmodozom, mert ha ez nincs, nem kap melóst, igaz ő csak legálisan (bejelentve) hajlandó foglalkoztatni valakit!
NO, AKKOR EZ HOGY IS VAN?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #26181 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: tobben jonnenek Borsodbol, Ukrajnabol, Erdelybol..
A helyiek meg ulnenek otthon es meg az "ehber se lenne". A gazdasag igy mukodik.

Naugye! Akkor meg el kell vállalni bagóért és kussolni! (nekem az a bajom hogy sírnak, s közben megy a nagy fekete munkavállalás) Az nem megy együtt,, hogy elvállalom minimálbérért, aztán sírok, hogy nem tudok megélni! Te is menj oda ahol jobban fizetnek! Erről szól ez a fórom és WEB lap is! Akinek nem tetszik az pakoljon, de hidd el nem fog Borsodból a Dunántúlra jönni a melós, mert se lakása, se semmilye és el kezd úgy is pityeregni, hogy neki ott maradtak a szülei, a családja, a beteg nagyanyja, a barátok, és a 8-at kölykezett reumás kutyáját sem tudta magával hozni...., itt meg nem kap még étkezési pénzt sem... stb!

S mondok valamit ami megtörtént: haverom villanyszerelő mester. Most, nettó 160 ezret keres a két melósa, fejenként, mert olcsóbban nem kapott munkatársat.(Augusztusi adat!) Ehez még 1x/nap kajatéritést ad, és hozza-viszi a lakásról a munkahelyre a dolgozót, a saját kis mazda buszon! Kérdezem, mi ez a luxus, miért kényezteti így a melóst!? Nevetve mondja, hogy én álmodozom, mert ha ez nincs, nem kap melóst, igaz ő csak legálisan (bejelentve) hajlandó foglalkoztatni valakit!
NO, AKKOR EZ HOGY IS VAN?

A munkaeropiac es az emberek hozzaallasa 2 kulon tema. Ne keverd bele az elosbe a masodikat, mert az alap tema az elso volt.
A pelda egyszeru. Ny-Mo atlag feletti munkaeropiaccal rendelkezik, Ausztria kozelsege miatt. MIvel ott sokan ingaznak es minimal osztrak keresettel is nagyobb penzt keresnek, ezert cseszik elmenni helyben melozni. De mivel sokan kijarnak ezert magasabbak a keresetek, meg tudjak fizetni a villanyszerelo haverodat, aki tobb penzt tud adni a villanyszereloknek.
Ettol fuggetlenul az atlag nem ez. Nem mellesleg majd kerdezd meg a haverodat jovore, ha beut a stagflacio igazan kellemetlen mellekhatasa..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!