Magyarország, szeretlek!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #25924 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

dreizwanzig írta: Ki ne találd már, hogy az átbaszott vállalkozók mind hülyék. Elindul egy vállalkozás, normál esetben fejlődik, fejleszt, finanszíroztat. A piacon becsukják a kapukat, a cége meg a fél élete ott van meló nélkül....aztán kap melót...ha beépít, felépít, kivitelez...aztán ha kész ,a pénz beragad a fővállalkozónál. Ő meg bármekkora talentum szépen pár hónap alatt tönkremegy.A fővállalkozó urak...ugye melót csak ők adhatnak ki, hisz a tendereket ők nyerik el (érdekes módon)... meg esetenként pár milliárddal lelépnek.

Mondom, ha nem ért hozzá ne csinálja! Ha úgy megy ahogy írod és ezt mindenki tudja akkor magyarázd meg nekem, hogy miért fog bele valaki? Az ilyen vagy nem normális vagy szeret lottózni! Évek óta így meg, mégis van aki belefog akkor meg is érdemli hogy besokalljon!
Ahogy már egyszer itt is írtam, aki hagyja magát átverni, azt át is kell verni! Az emberi butaság határtalan! (S igen, ugyan nem csókos megrendelés volt az ablak, de ő is egy gyártótól rendelete, amit velem már a szerződésnél tudatott. S igen, azt a gyártó céget is előbb ellenőriztem, hogy hogy megy nekik és milyen minőségben szállitanak!) Biztosan sokat is akasztott rajtam az ablakos, de nekem a minőség és a határidő számitott! Ahogy írtam, "olcsó húsnak híg a leve". A jó munkának ára van és azt meg is kell fizetni!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25940 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Akkor mi meg jol vagyunk? Csak 1 mio Euro kintlevösegünk van.
Ebböl 3 ceg mar bejelentette az Insolvenzet.
De Miklos Ecsem ,ha ilyenkor naponta a templomba rohangalsz,
vagy jajveszekelve a falut körbeugralod nem segit
Ha összeszoritott foggal is, de tovabb csinaljuk, mert az elet megy
tovabb es a Russische Roulette nem az en oldalam.
Addig te vagy a nyerö mig ha leütnek es feltudsz allni.
Ha mar nem allsz fel, veszitettel

Deco leírta a választ a kérdésedre ( Akkor mi meg jol vagyunk? ): "Ahogy már egyszer itt is írtam, aki hagyja magát átverni, azt át is kell verni! "
Bocs, ezt nem lehetett kihagyni ;)
A helyzeted nagyjából olyan, mint a cikkben írottak, bárhogy is ellenzi Herr Deco !
Ha nem próbálkozol, nem bukhatsz, ez igaz, viszont nem is nyerhetsz. Ha az ember már belerakott pár évet és nem kevés pénzt a vállalkozásába, persze, hogy próbálkozik. Más esélye nincs is. Jelen gazdasági helyzetben a céget eladni szinte lehetetlen, bezárni veszteséges, tehát az egyetlen előre menekülési lehetőség a munka vállalás, project szerzés.
Hogy melyikből jössz ki buktával és melyikből nyereséggel, csak a végén tudod meg. Ez nem ablak, kedves Deco.
Akinek a vállalkozása gyakorlatilag a megélhetése, azt nehéz megfűzni, hogy inkább lottózzon.
"Russische Roulette nem az en oldalam."
Pedig azt teszed. :whistle:
Az egész élet az. ;)

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 6 hónapja #25980 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Miklós írta: Ha nem próbálkozol, nem bukhatsz, ez igaz, viszont nem is nyerhetsz. Ha az ember már belerakott pár évet és nem kevés pénzt a vállalkozásába, persze, hogy próbálkozik. Más esélye nincs is. Jelen gazdasági helyzetben a céget eladni szinte lehetetlen, bezárni veszteséges, tehát az egyetlen előre menekülési lehetőség a munka vállalás, project szerzés.

Az ész ahoz kell, higy időben abba tudd hagyni! Mi is vállalunk rizikót, de az exiszteciális biztonságon KIVÜL! Van jó munkahelyünk ahol a nejemnek is és nekem is van egy viszonylag jó keresetünk! Ezen felül pl, rendszeresen veszünk részvényeket. Buktam is már egyszer 5000 DM-et. Az volt a tanulópénz! Szerencsére ez piti összeg, de nekem elég volt ahoz hogy "besokalljak" és ne tegyem másoktól függővé a részvenyes akciókat. (Akkor más tanácsára hallgatva vettünk Deka Telemedien részvényeket és elbktuk!) Mióta magunk és óvatosan csináljuk azóta, amikor felébredünk és kinyitkuk a szemünket máris kerestünk pénzt! Nekünk nem kell milliókat invesztálni hülye fővállalkozók simlis ügyeihez! Igaz, havonta nem keresünk milliókat, de már van bőven annyi, hogy ha a magyar és a német állam egy fillér nyugdijat sem ad, akkor is lazán elélünk még vagy 20 évéig a tartalékainkból!
Ha meg a maszek befürdik valamivel és ahelyett, hogy elmenne valahova alklamazottnak, "előre menekül" és még több hitellel még nagyobb marhaségot csinál, akkor az meg is érdemli!

Mi nem vagyunk telhetetlenek és nem akarunk fél év
alatt meggazdagodni mint sok sok maszek ma Mo.-on!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #25988 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Nu beneztem ide, epp le akartam irni, hogy tenyleg szeretem Mo.-ot:) Most, hogy otthon voltam par napot es tavol vagyok a napi magyar gondoktol, igencsak hianyzik:) Na mondjuk, inkabb a csaladi, rokoni es barati kotelekek..
Erre mit talalok? Megint lealltok dct-vel vitatkozni, aki ahelyett, hogy orulne, hogy Mo.-ot a fotelbol taviranyitoval a kezeben ismeri es nem kell ragodnia hulyesegeken, csak mondja es mondja:)

@dct: ha tenyleg ugy gondolod, hogy edesanyadnak azert magas a fizetese, mert sokat tett be a kozosbe, akkor te tenyleg semmit nem tudsz Mo.-rol:)
NAgymamam 80evesen, kb. 5 ev ovodai kisegito munkaviszonnyal tobb nyugdijjat kap, mint edesapam, aki most ment el nyugdijba kb.45 ev munkaviszonnyal. A tobbit meg felesleges ragozni

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 6 hónapja #26002 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

KölniHajcsi :P

az en anyukam közel 40 evet huzott le egy gyarban(egy helyen),3 müszakban,4 gyereket nevelt,tanittatott egyedül(apa korai halala miatt),es tudod mennyi a nyugdija???Megmondom 76 ezer Ft.Igaz neki is van egy nagy csaladi haza(tehermentes) Magyarorszagon.De az a penz magyarul "lofasz".Es szerintem a 40 ev alatt eleget tett ö abba a bizonyos nagylabosba.

Egen Hajcsi, valamit kifelejtettel. Edesanyad 3 müszakban egy szar berert dolgozott,
ami nem sokat hoz a nyugdijnak. Soha nem az szamit,(majdnem) hogy hany evet
melozott, hanem mennyit keresett a 40 ev alatt havonta es mi ment a nagy
szaros magyar nyugdijpenztarba.
Ne szidd a magyar allamot, mert en szidtam eleget anno, de itt sem
piskota hiddel. Vannak nyugdijasok akik 30 evet lemeloztak es kapnak 280 Euro
nyugdijat havonta. Ez nem sokkal több mint amit Edesanyad kap.
De neki van egy tehermentes haza ami a nemetnek nincsen :angry: :angry: :angry:
Szegenyseg itt is van rendesen, csak te mas uton jarsz kikerülve e környeket.
Lattam eleget hiddel itt is. :angry:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 6 hónapja #26003 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Hey Miklos Ecsem, Te mindig ki vagy pihenve?

"Russische Roulette nem az en oldalam."
Pedig azt teszed.
Az egész élet az.

Ein zu Null für Dich!!
Igazad van...............az elet az ;)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!