Magyarország, szeretlek!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #25884 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

dreizwanzig írta: 1 az albérlet helyett lakásvásárlás=erőn felüli túlköltekezéshez csak annyit tennék hozzá, hogy még a válság előtt azért nem került sokkal többe egy lakáshitel törlesztője, mint egy albi. Ha mondjuk 80k Ft-ért bérelnél egy lakást, de ki tudnál fizetni havi 110k-t, akkor nem inkább azt választanád, hogy a saját lakásodat fizesd?

2 Azért itt kicsit mások az ingatlanárak, mint Németországban. Az akkori hitelek mellett mondhatni alig volt létjogosultsága az albinak, mert alig volt olcsóbb. Nyilván sokan bevállalták... ......kíváncsi vagyok, hogy ha itt lennél nyugdíjas kíváncsi lennék, hogy hogyan élnél meg havi 100 ezer forint körüli nyugdíjból??
3 ne haragudj, de szerintem Te nagyon nem látod át az itthoni állapotokat.....


1./ Természetesen a bérlakást választom, mert ha fennáll a veszélye annak, hogy munkanélküli leszek, vagy 300 km-re arrébb kapok állást, esetleg ilyen hitelcsöd jöhet be, akkor okosabb a bérlákás, mert nem kell eladással vagy elárverezéssel foglalkozni! (Itt a BRD-ben 23 éve van bérlakásunk pedig vehettünk volna) Mo.-on csak akkor vettünk ingatlant amikor KP ki tudtuk fizetni! Most van is!
2./ Miért van valakinek csak 100 ezer ft. nyugdija? Megmondom: mert hosszú évtizedekig nem fizetet eleget a nagylábosba és nem is képzett magának semmilyen tartalékot! Mindezt azért mert bagórét elment dolgozni! Anyukámnak 145 ezer a nyugdija és van egy tehermentes szép lakása. Nagyon jól megél ebböl!
3./ Nem haragszom! Szerintem Ti nem látjátok a partot! Nyakig ültök a nagy hullámzasban és ha valaki a partról szól, hogy merre ússz, akkor azonnal az a válasz, hogy "ne okoskodjak", pedig innen sokkal jobban látjuk, hogy merre kéne úsznod!!!!!


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25885 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

Miklós írta: Tessék egy kis építőipar:
Építőipar

na erre mondjad DECO; VAN LÓVÉ!!!!!!!

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25890 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

dreizwanzig írta:

Miklós írta: Tessék egy kis építőipar:
Építőipar

na erre mondjad DECO; VAN LÓVÉ!!!!!!!


Nyugi....nyakam rá, hogy fogja :P

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #25893 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

dreizwanzig írta:

Miklós írta: Tessék egy kis építőipar:
Építőipar

na erre mondjad DECO; VAN LÓVÉ!!!!!!!


]Nos, megnéztem a linket! Ugyan ilyen (több) otthoni ismerősöm is van, akik éppen hogy csak eleveznek! Nos err csak annyit tudok mondani, hogy aki nem tudja fenntartani a cégét az ne vállalkozzon! Én sem teszem, mert nem értek hozzá! A különbség, hogy én belátom és nem eröltetem! Egyébként van másmilyen cég is. Itt már egyszer betettem a linket, de itt van mégegyszer! Amikor az otthoni kérónknál minden nyilászárót kicseréltettünk akkor ők csinálták! Ennek a cégnek az árajánlata 30%-al volt drágább mint a többié, mégis velük csináltattam. Mit gondolsz miért?
Mert lekadereztem őket. Megkerestem volt kuncsaftokat, kinyomoztam a tulaj műltját és hogy hol miket dolgozott. Kiderült hogy Schweizban is ablakos volt vagy 8 évig! Na ezért! S mit mondjak? Megérte! Precizek voltak, gyorsak, tiszták, és minőségi munkát végeztek! (Ezt mondom én mindig, hogy az olcsó lesz a dráag, hosszútávon!)


VONYARCABLAK <<< Kiválló cég és jól is megy nekik, de ennek meg van az ára!

Ez is építőipar. S bizony van pénz, csak a minőség hiányzik a legtöbbnél és ebbe bele is buknak! Aki meg sajtát zsebbre felvesz milliós anyagmennyiséget (nem kér anyagra előleget) és azt beépiti minden fizetési garancia nélkül, az meg is érdemli a sorsát! Nekem az komplett ablakrendszert előre ki kellett fizetnem, s csak a beépitést fizettem utólag AZ ÁTVÉTEL után!

Nem tudom, hogy Ti miről beszéltek! Nem egy sikeres vállalkozó ismerősöm van Mo.-on és sok aki tengődik vagy már az ötödik cégébe fog bele, mert sorba bebukik. Az ilyen miért nem látja be, hogy béna a dolgokhoz (mint én is)? Pl: ismerős villanyszerelő 85 milliós (Forintban) munkát végzett legálisan a "sógornál". (Közel 300 ezer euró) Hónapokig járt ki, minőséget csinált, s már ott tart hogy le kell néhány munkát mondania mert nem tud 24 órát dolgozni naponta.... Ez hogyan megy akkor? Miért hivják az egyiket állandóan, a másik meg csak bukdácsol és ráfizet?

PS: aki meg az államnak végez munkát (vállalkozóként) az meg is érdemli!
Mindenki tudja, hogy az állam, egy nagyon, de nagyon rosszul fizető szemétdomb!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25896 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

hát hogy Te mindenre tudsz valamit mondani... :D

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25898 Írta: dreizwanzig
dreizwanzig válaszolt a következő témában: Magyarország, szeretlek!

DECOTEXT írta: 2./ Miért van valakinek csak 100 ezer ft. nyugdija? Megmondom: mert hosszú évtizedekig nem fizetet eleget a nagylábosba és nem is képzett magának semmilyen tartalékot! Mindezt azért mert bagórét elment dolgozni!
[/color][/i]

veled mi van, ember??? tudod sok ember van, aki bagóért dolgozik, mert el kell vállalnia.... ha nem vállalja el, akkor nincs mit enni. Majd mit mond a gyereknek, ha éhes? hogy hát ennyiért nem megyek el dolgozni, inkább dögölj éhen?
nálunk itt a gyárban sajnos sok ilyet látok.... nem mindenkinek vannak jó lehetőségei, főleg ha nincs szakmája...

[img]images/O-zapft-is!-T-Shirts.jpg[/img]

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!