Életképtelen ember

Több
10 éve 8 hónapja #32847 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Életképtelen ember

mahlzeit írta: Arrol meg hogy ki az eletkeptelen, lehetne beszelni :)

Beszeljunk róla. ;) 2 év után aki nem tud elintézni egy albérletet, messze nem az életképes kategória. Mások hátán megint? Állandó segítséggel? Ez az életképes a Te megítélésed szerint? De még egy barátra sem futotta két év alatt, hogy ne vadidegenektől kelljen egy fórumot "megspammelve" segítséget kérni? Gondoljuk ezt át! nem biológiai életképességről beszélünk!
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32848 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Életképtelen ember

Próbálva nyomatékosítani, hogy tényleg nem savaszig szituját szeretném ha kizárólag kitárgyalnánk ebben a topikban mesélném el amitől már néhány hete a falat kaparom.
Fickó elveszti a munkáját és naponta végigmegy cca. 100 csoporton és ahonnan még nem tiltották ki beírja, hogy mekkora szerencsétlen és szóljon neki valaki (privátban) hogyha tud valami :wait: laza sofőr melót (B-s jogsi :clap: )
Életképes szerintetek? Frászt!
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32849 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Életképtelen ember

Gergoo írta: Próbálva nyomatékosítani, hogy tényleg nem savaszig szituját szeretném ha kizárólag kitárgyalnánk ebben a topikban mesélném el amitől már néhány hete a falat kaparom.
Fickó elveszti a munkáját és naponta végigmegy cca. 100 csoporton és ahonnan még nem tiltották ki beírja, hogy mekkora szerencsétlen és szóljon neki valaki (privátban) hogyha tud valami :wait: laza sofőr melót (B-s jogsi :clap: )
Életképes szerintetek? Frászt!

Ez igy mas szitu.. Csak a topic indito nem epp on-topic szerintem:) De ez az en velemenyem.
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32852 Írta: savaszig
savaszig válaszolt a következő témában: Életképtelen ember

Igazad van Mahlzeit. magyar,szlovák,lengyel kollégákkal meg tanulni németül egy kicsit nehéz.
Visszatérve az élhetetlenségre majd ha Gergoo feltud mutatni annyit amit én az életképtelen ember
meg dolgoztam (hitel mentes lakás,kocsik, 3 gyerek kitaníttatása,lakáshoz juttatása). 30éves vállalkozásom ment tönkre ebben a rendszerben. És idős koromra kellett eljönnöm mert nem kaptam otthon munkát.Vagy jobb lett volna a munkanélküliek táborát gyarapítani vagy italba menekülni.
Szerintem nem kellene életképtelennek ítélni valakit akit nem ismersz,senki sem tökéletes.Én sem,de szerintem te nem is leszel.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Juditka, Ilonka
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32854 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Életképtelen ember

Nem mutogatok én semmit :P
Mutatok egy példát inkább! Fél éve járok egy kis kínaihoz, ismer már, olcsó és jó a kaja. A mai napig számlát ad minden vásárlás után. Magyarországon természetesen! Életképes igaz?
Akkor mi volt a Te vállalkozásod? :thinking: Hol lehet a probléma? Életképes volt csak mégse? A kis kínainak miért életképes???
Mint írtam, nem biológiai életképességről és nem is önmagát tönkretévő, eladósító, önmagát felmorzsoló gazdasági alapfogalmakkal köszönőviszonyban sem lévő "túlélő" stratégiáról van szó!
Max. fél év és tudni kéne intézni egy albérletet egy idegen országban! MAXIMUM fél év!
Áruld már el légyszíves, hogy 2 év alatt nem is érlelődött benned a gondolat, hogy miként lesz albérlet a családnak ha egyszer kell majd? Vagy érlelődött de elhesegetted mindig azzal, hogy majd megspammelek amit tudok közösségi oldalakat és telefon+benzinpénzért biztos találsz egy unatkozó vadidegent? Hmmm?
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32855 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Életképtelen ember

savaszig írta: Szerintem nem kellene életképtelennek ítélni valakit akit nem ismersz,senki sem tökéletes.Én sem,de szerintem te nem is leszel.

Szerintem meg miért ne? :P Tök mindegy, hogy ismerlek vagy sem, ha igen mióta és mennyire.
Íme a "tökéletesség" receptje (sacc/kb) :)
Befolyt 100 forintból ha csak 30-at költhetek akkor annyit költök! A többi megy a helyére. Nem pedig mindenféle indokok alapján elköltöm mind a százat és elkezdek adósságot halmozni! Pláne nem veszek fel 30 évre hitelt valutaban ami az első havi részletnél éppen 100Ft. Érted? :hyper:
Téma zárolva.