Étterem, kifőzde nyitása Németországban

  • neologizma
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 5 hónapja #34357 Írta: neologizma
Étterem, kifőzde nyitása Németországban téma létrehozva neologizma által

Sziasztok!

Olyan segítségét szeretném kérni, aki ismeri a téma címének folyamatát.
Lehetőségem nyílt egy teljesen felszerelt, étterem-bár bérletére és gondoltam, hogy egy Magyar étkezde, vagy kifőzde lenne, amit szeretnék belőle csinálni(mi mást...).
Ehhez szeretném kérni a segítségeteket, hogy pontosan milyen engedélyekre van szükség?
Melyik szerv(eket)-et kell felkeresnem, lépésről, lépésre?
Milyen cégforma kell, hogy meg tudjam nyitni?
Eddig nem vállalkoztam idekint, beosztottként dolgoztam, tehát a vállalkozói szféra nekem még ismeretlen.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34364 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

Gemeinde- Gewerbeamt. Ha valakik, akkor Ők mindent tudnak.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #34387 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

Szia!

Nem kezdek litániába, inkább olvasd el a mellékelt linket:

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


A cégformát tekintve, ha egyedül csinálod, sok lehetőséged nincsen: Einzelunternehmer (a klasszikus) Mivel még nem voltál vállalkozó, járj utána alaposan, mik a lehetőségeid. Az Arbeitsagentur nyújthat részedre pl. Gründungszuschuss-t, ha előtte munkakereső voltál.
Ha továbbra is lenne mellette munkaviszonyod, akkor Nebengewerbe is lehet mindez statt Hauptgewerbe. Ennek bejelentését a Finanzamt-nál intézheted. Amiket írtam, csak szemezgetések, bővebb információt a Gemeinde/Gewerbeamt/IHK/Finanzamt tudnak adni. Illetve olyan cégek, akik kifejezetten cégalapítással foglalkoznak.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34394 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

Ha jól értesült lennék azt mondanám, hogy abban az esetben, ha egyéni vállalkozóként üzemelsz és csak állóhellyel rendelkezel akkor 6 % átalányadót fizetsz. ülőhelynél már 24 % ugyanez. De nem biztos hogy jók az értesüléseim. =D

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34398 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

Szia Zigeuner!

Amit írsz, arról nekem az Umsatzsteuer jutott eszembe: zum hier essen, oder mitnehmen? Az egyikre ermäßigter Steuersatz 7%, a másik normal 19%. Itt lehet jókat játszani a Vorsteuer/Mehrwertsteuer-ral.:) Ha Stehtisch-eket állít csak fel a Stühle helyett, akkor lehet kiindulni abból, hogy sonstige Leistung helyett Lieferung-ról van szó, 19% helyett csak 7% a befizetendő ÁFA összege a bevétel után. Mondjuk a Finanzbehörde kritikus szemmel nézi, mert lehet kaszálni a 19 és 7 százalék különbségével...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja #34407 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

elsö lepes gewerbeamt, mivel etterem nyitasahoz külön tanacsadasra lesz szükseged a gewerbeamton belül a Gaststättenrecht. A tulajdonosi atvezeteshez pedig ügyvedre lesz szükseged, ö elökeszit majd minden papirt. Tarsasagi formanak nem ajanlom az egyeni vallakozot, mert sajat vagyonoddal felelsz, ha becsödöl a valallkozas. Amennyiben keves a töked en az UG-t ajanlanam ami idövel majd atalakul GmbH-va.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Athena1985

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!