Étterem, kifőzde nyitása Németországban

Több
9 éve 3 hónapja #38374 Írta: orobur
orobur válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

Bocs visszaolvastam tudok mindent ami érdekelt. Szép estét mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #38375 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

Nekem csak beugrott, hogy nem is olyan rég hirdettek baráti áron lángos sütős kocsit engedélyekkel és szerződésekkel.
Nézd meg és ha érdekel hívd fel, hátha meg van még:


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38377 Írta: huszita3
huszita3 válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

Sziasztok! Nem lesz egyszerü. Az engedely a legkönnyebb resze. reisegeverbe EÜ papir.biztositas es mehet. De a hely ahol arulni akarsz katasztrofalisan nehez megszerezni, Csak fesztek es bevasarlohelyeken tud esetleg eredmenyt elerni. Közterületre nem adnak ki engedelyt. Januar 5-ig lehetett palyazni a helyi piacokra. Csak környezö kisvarosokban talasz esetleg helyet. Es privat helyet vehetsz magadnak. Elegge kihalasos alapon tudsz bekerülni a körbe. En beszivtam ezt a bulit,a helyszerzes miatt.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38378 Írta: huszita3
huszita3 válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

Meg egy aprosag... Nehogy magyar büfet vegyel! Nemet engedely, nemet rendszam, Az erintesvedelem az aramhoz csak nemet tüv-öt fogadnak el. A gazhoz ugyszinten. Ha meg is magyart veszel 600-1000 euro pluszt jelent majd .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #38381 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

Én mondtam! :(
Előbb mindenhez az engedély, de itteni! Ahogy viszont huszita3 írta akkor jobb, ha előbb semmit nem kezdesz, hanem előbb az árusítóhelyet szerzed meg. Kisebb lesz a bukás, mert így csak az utánajárás a tét. Ha beinvesztálsz kütyükre, papirokra, vizsgákra (TÜV) meg mit tudom én még mi kell, s csak utána keresel helyet, magadnak fogsz sütögetni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38410 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

DECOTEXT írta:

orobur írta: Sziasztok.
Münchenben mozgó büfét szeretnék indítani ,/Grill csirke,sült csülök,üdítő ,kávét gondoltam/ milyen
anyagi és egyébb feltételei vannak engedélyek stb.?
Münchenben van Gewerbém ,Fliesenleger szakmával ,de úgy tudom hogy átirható
Másik szakmára is ,amihez nem kell mester vizsga.
Úgy olvastam hogy ehhez a szakmához nem kell mester vizsga , mármint a büfé üzemeltetéshez.
Kőszőnőm a segitségeket!


Én nem értem, hogy itt mit vársz tőlünk? Ez egy fórum, s nem hatóság. Nagyon meglepne, ha itt valaki tudna erről pontosat írni és segíteni, miben is? Amit leírtál az eléggé szélessávú árulási terület. Ehhez már nem kis lakókocsi kell, mint "mozgó büfé". Mindenesetre szerezd be az összes szükséges egészségügyi papírt (élelmiszer árusítás) s csak utána gondolkoz valami járgányon. Ja és a bayoroknál ez lehet teljesen más mint a többi tartományban, ezért jobb ha helyben (München) érdeklődsz!

Egyébként csak megjegyzem, hogy azzal, hogy van egészségügyi papírod ilyenhez, és van egy szuper árusító lakókocsid a lehető legjobban felszerelve, még mindig nem biztos a dolog, mert ahhoz is kell engedély, hogy valahol árusíthass, tehát kell egy hely ahol felkínálod a "portékádat" s ez nem megy mindenhol csak ahol engedik. Ez nem úgy megy ilyennel, hogy "hopp itt egy parkoló, eladok már pár virslit"..... S itt most még nem beszélgettünk az energiaforrásról, aminek (esetedben) nem kis teljesítményt kell nyujtania a grillhez és egyéb sütéshez, amit mindig frissen kell (és szabad) árulni!


En most inteztem hasonlot egy ügyfelemnek. Mivel alkoholt nem arult ezert a következöt kerte a Gewerbeamt: az igazgatotol egy erkölcsit kategoria nulla es EU-st, mert külföldi volt es kevesebb mint egy eve el itt. majd egy nullas igazolast a landeshaupstadtol, aki bevizsgalt meg hozza egy-ket dolgot...amikor ezek megvoltak akkor kapott egy reisegewerbekartet ez ezzel mar arusithatot. Az arusito hely ahol ezt akarja csinalni, ha öffentlich akkor a helyi önkormanyzat-tol kell engedelyt kernie, ha privat telek pl. epitkezes akkor a tulajtol, de oda nem engedtek be biztonsagi okobol, igy maradt a parkolo..az pedig öffentlic....de ez Stuttgart, es lehet, hogy bayern ettöl elter egy-ket dologban...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!