Étterem, kifőzde nyitása Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36903 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

huszita3 írta: Meg 2 honapig esetleg tudom tartani magam es a fizetni valoimat. Addig talpalas...


Ha a meglátásod szerint, csak 2 hónapig tudod magad tartani, akkor már most állj le. Adj el mindent, így lesz a legkevesebb károd! Jobb, ha plusz két honapot megtakarítani! Legalább két éves hosszú lelegzetre van szükséged (mások szerint itt 3-ra!).

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja - 9 éve 9 hónapja #36904 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

Naaaaa! Most leállnia olyan mint a megvett, kitöltött lottószelvényt nem bedobni! (Aztá, hogy nyer vagy sem, az már más kérdés)
Nyilván nem azt mondom, hogy a "hátralévő" 2 hónap utolsó percéig "talpaljon" aztán lesz ami lesz de azért még egy hónapig nyomja, a visszavonulást ráér elkezdeni szervezni majd akkor. Én csak azt nem értem, hogy miért a szerintem "legkönnyebb" résznél van elakadva. :thinking:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36908 Írta: huszita3
huszita3 válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

Sziasztok! Szia Gergoo! En is igy gondolom most leallni örültseg. Ha nem adom meg az eselyt az is ugyan olyan vegzetes es kiserteni fog hogy mi lett volna ha vegig csinalom. Hidd el eddig minden könnyen ment. Ma 4 helyröl kaptam elutasitast. Sajnos itt is erzödik a protekcio hianya. Ismerettseg protekcio jo ha van. Nekem ez a legnehezebb resze....Barmilyen hivatal könnyen megy. De ebben az esetben egy kis nyomozas informacio szerzes is hozza tartozik. Kihez tartozik a terület kivel tudok erdemben targyalni....Sajnos nem igazan segitökeszek az emberek. "fogalmam sincs" a valasz a legtöbb helyen. Persze nem is lehet elvarni hogy valaki utanam kialtson hogy gyere te hulye itt van egy szabad hely. Ezert kertem ha valaki tud ebben segiteni megköszönnem neki,meg akar anyagi juttatas formalyaban is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 9 hónapja #36909 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

1. Miért utasítottak el?
2. Tuti nem kell protekció.
3. Javasoltam már, hogy kezdj közterületen. Azt felismered gondolom? Nyomtatsz egy térképet a megfelelő helyekre raksz piros pöttyöket (írsz pontos címet, ha van gps akkor koordinátákat) és bebattyogsz a megfelelő hivatalba. Tárgyalni sem kell! ;)
Az anyagi juttatást (amire nem tartunk igényt) pedig megbeszélhetjük ha néhány nap alatt lett helyed. ;) :D
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38372 Írta: orobur
orobur válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

Sziasztok.
Münchenben mozgó büfét szeretnék indítani ,/Grill csirke,sült csülök,üdítő ,kávét gondoltam/ milyen
anyagi és egyébb feltételei vannak engedélyek stb.?
Münchenben van Gewerbém ,Fliesenleger szakmával ,de úgy tudom hogy átirható
Másik szakmára is ,amihez nem kell mester vizsga.
Úgy olvastam hogy ehhez a szakmához nem kell mester vizsga , mármint a büfé üzemeltetéshez.
Kőszőnőm a segitségeket!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 3 hónapja - 9 éve 3 hónapja #38373 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Étterem, kifőzde nyitása Németországban

orobur írta: Sziasztok.
Münchenben mozgó büfét szeretnék indítani ,/Grill csirke,sült csülök,üdítő ,kávét gondoltam/ milyen
anyagi és egyébb feltételei vannak engedélyek stb.?
Münchenben van Gewerbém ,Fliesenleger szakmával ,de úgy tudom hogy átirható
Másik szakmára is ,amihez nem kell mester vizsga.
Úgy olvastam hogy ehhez a szakmához nem kell mester vizsga , mármint a büfé üzemeltetéshez.
Kőszőnőm a segitségeket!


Én nem értem, hogy itt mit vársz tőlünk? Ez egy fórum, s nem hatóság. Nagyon meglepne, ha itt valaki tudna erről pontosat írni és segíteni, miben is? Amit leírtál az eléggé szélessávú árulási terület. Ehhez már nem kis lakókocsi kell, mint "mozgó büfé". Mindenesetre szerezd be az összes szükséges egészségügyi papírt (élelmiszer árusítás) s csak utána gondolkoz valami járgányon. Ja és a bayoroknál ez lehet teljesen más mint a többi tartományban, ezért jobb ha helyben (München) érdeklődsz!

Egyébként csak megjegyzem, hogy azzal, hogy van egészségügyi papírod ilyenhez, és van egy szuper árusító lakókocsid a lehető legjobban felszerelve, még mindig nem biztos a dolog, mert ahhoz is kell engedély, hogy valahol árusíthass, tehát kell egy hely ahol felkínálod a "portékádat" s ez nem megy mindenhol csak ahol engedik. Ez nem úgy megy ilyennel, hogy "hopp itt egy parkoló, eladok már pár virslit"..... S itt most még nem beszélgettünk az energiaforrásról, aminek (esetedben) nem kis teljesítményt kell nyujtania a grillhez és egyéb sütéshez, amit mindig frissen kell (és szabad) árulni!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!