Családi pótlék Németországban

Több
13 éve 4 hónapja #2142 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Köszi mindenkinek az infót, akkor januárban megharcolok a MÁK-kal:)

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2143 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Roxa: szerintem mindenképp kérd ki az itteni Familienkasse-tól az E411-es nyomtatványt és infókat a visszamenöleges családipótlékkal kapcsolatban, valamint ha teheted, személyesen intézd a tatabányai ügyfélszolgálattal, különben elöszeretettel ülnek rajta hónapokig, a németek pedig a megadott határidö után stornirozni fogják az ügyét és akkor mindent kezdhettek elölröl. Az, hogy a magyar családit befagyasztották, rutineljárás, e tekintetben mindig gyorsak MÀK-ék!

A EÜ biztosítással kapcsolatban nem történt még elutasítás, de egy-két esetben merült már kérdés az itteni Familienkasse részéröl...

SOk sikert az intézéséhez!

Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Krisztina
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2153 Írta: Krisztina
Krisztina válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok! Mi most Szept. kaptuk meg a gyerekpenzt es a kerelmet beadtuk marciusban,hogy majustol igenyelnem a Kindergeld-et.En romaniai magyar vagyok,de a nemetorszagi ügyintezes egyforma.Nem tudtam,hogy jar kiegeszitö Kindergeld is!Ennek utana nezek,kösz az infot:).Nalunk azert kesett a menet,mert az E411 papirt veletlenül 2 honapig nemetorszag nem küldte el romanianak.Ott akar 3 honapig is eltarthat a gyerekpenz lemondasa.Mi itt megkatuk postan(majusban) az E411,anyanyelven es ezt kitöltve visszaküldtük a nemet hivatalnak es ök kellett volna romaniaba küldjek.Vegül is gyorsan ment,mert romania 30 nap utan lemondta.Ezutan nemetorszagban is 30 nap az ügyintezes.A penzt Szept.elejen kaptuk meg,egeszen majustol.A legjobb mindent szemelyesen intezni (Familienkasse) es nem telefonon;).Otthon edesapam jart utana a dolgoknak:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Athena
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2156 Írta: Athena
Athena válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

A kiegészítö családi pótlék akkor jár visszamenöleg is, ha az egyik szülönek itt, a másiknak egy másik tagállamban van állandó lakcíme. Ebben az estben a CSP az itteni összegnek megfelelöen egészítödik ki. Ha mindkét fél Németországban tartózkodik, akkor innen jár 100%-ban.

Csak a félreértések elkerülése végett...

Üdv. Athena

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2167 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Athena:
Tisztázzuk akkor már le, mert ma festett barna vagyok:)) Most a helyzet ott áll, hogy kitöltve a kindergeld iránti kérelem és beadva a kassehoz. Magyarországon még nem tettem semmit, tekintve, hogy majd csak januárban leszek otthon.
Akkr, ha jól értem, a teendőm, hogy most itt a kassenál igényelek egy E411-es nyomtatványt...ami arra jó, hogy lemondjam vele odahaza a CSP-t?
Magyarországon én Kecskeméthez tartozok, gondolom nekem akkor ott kéne intézkedni..ők adnak nyomtatványt vagy elég, ha írásban lemondom?

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2168 Írta: Roxa
Roxa válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Most közben böngésztem egy hivatalos oldalon, ahol azt írja az E 411-es nyomtatványt itt kell Németben beadni, és elvileg a Német kasse hivatalból el kell küldje a Magyar illetékes hatóságnak. Kérdés, gyakorlatilag is elküldi-e vagy csak elvileg:))

Mondd meg az igazat, úgysem hiszik el!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!