Családi pótlék Németországban

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2121 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Akkor most én sem tudom mi van. :blink:
A MÁK nekem is küldött egy levelet, hogy x hó-tól megszüntették a családit.
Ti melyik MÁK-tól kaptatok levelet?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2122 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia!
A feleségem intézte,de azt hiszem,hogy a Tatabányai kirendeltségről mivel oda tartozik azt hiszem!
Az E411 nyomtatványnélkül nem is fog menni a dolog?Már lassan 2 hónapja megy ez a sztori!Elég ráérősek a friccek v. elég alaposak!:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2124 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

pepe írta: Szia!
A feleségem intézte,de azt hiszem,hogy a Tatabányai kirendeltségről mivel oda tartozik azt hiszem!
Az E411 nyomtatványnélkül nem is fog menni a dolog?Már lassan 2 hónapja megy ez a sztori!Elég ráérősek a friccek v. elég alaposak!:)


Mi is Tatabányához tartoztunk. :laugh:
Fogalmam sincs, hogy megy-e nélküle. :( Csak azt tudom, hogy ezt a nyomtatványt a Budapest-i MÁK-nak kellett küldeni a Nemzetközi Kapcsolatok Osztályára. Nekem több, mint 1 hónap volt ezzel is az ügyintézésem és utána még + az itteni papírok. Talán fél évbe is tellett az egész helyrerázódása. De visszamenőleg kaptunk több, mint 2000 eurot.
Lehet, hogy fel kellene hívni a tatabányaiakat vagy a pestieket, hogy most mi van? Kell-e a papír?
Én már kezdem megszokni, hogy az ügyintézés itt nem megy gyorsan. Volt egy papír, amire 4 hónapot vártam. :unsure:
Elvileg, ha a Krankenkasse-nak valami nyűgje van és kell nekik még valamilyen papír, akkor egyből fognak jelentkezni.
De talán egy telefont megér.;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hónapja #2127 Írta: pepe
pepe válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Nagyon szépen köszönöm Rimoldi!
A következő kérdésemre is megadtad a választ.tehát vissza menőleg is kifizetik!Momentán mi okt-1 től kértük és ha januárba lezárul akkor a köztes honapokat is kifizetik!Nagyon jó!
Valószínű az lessz,hogy felhívjuk MÁK-ot vagy lehet,hogy bemegyünk a Famillienkasse-hez személyesen és megkérdezzük,hogy most akkor mi van!A multkor is nagyon segítőkészek voltak ami a Német hivatalnokokra nem jellemző!
Még egyszer köszönöm!!!:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2129 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szívesen.:)
Itt nem az a kérdés, hogy mikortól kértétek, hanem, hogy a férjed mióta van ide bejelentve. Mert onnantól fogtok kapni pénzt. (kiegészítést) A teljes összeget pedig októbertől (gondolom azóta vagytok itt a gyerkőccel bejelentve) adják meg. (legalábbis így kellene)
Az sem rossz, ha bementek a Krankenkasse-hoz. Hamár ilyen segítőek, akkor biztos most is segítenek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hónapja #2130 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Jaaaaj, Pepe, ne haragudj!
Most látom csak, hogy Te vagy a férj. :woohoo: :blush:
Én meg végig le feleségeztelek.:lol:
Szóval, akkor onnantól kaptok kiegészítés, amióta Te kint vagy , a teljes összeget, amióta a feleséged is kint van a gyermekkel.
Így már tiszta a kép.
Mégegyszer bocs. :blush:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!