Családi pótlék Németországban

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3429 Írta: szani966
szani966 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok,
Családipotlek ügyben csak a sajat tapasztalatomat tudom atadni:
Fiammal augusztusban jelentkeztünk be itt Németországban, es mivel itt kezdte a közepiskolat, azonnal a Kincstarnak levelet kellett erröl küldenem, azaz otthon lemondani a csal.potlekot. Itt a Familienkasse-nel a suli igazolassal, a bejelentkezö papirral es az utlevelevel nyilv.tartasba vettek es elinditottak az adatok lekereset hivatalosan is. Igaz most januarban kaptam meg visszamenöleg oktobertöl, ennyi idö alatt sikerült a ket orszag burokraciajat leküzdeni. Amire kell meg figyelni, ha az atfutasi idö alatt, meg MAK küldte Ft-ban a csal.potlekot, mivel EU! a különbözetet itt szinten ki kell fizetniük. Sehol nem voltam bejelentett munkam, a hollandoknal dolgoztam, de ott sem kellett volna mas papir. Talan nekem szerencsem volt, igaz, a különbözetet a mai napig nem kaptam meg.
Sok sikert, remelem tudtam valami kis segitseget nyujtani

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3431 Írta: hoxand
hoxand válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Ma volt bent a férjem a Passaui familienkassenel. Ott a kezébe nyomták az E-s nyomtatványt ami magyar nyelven van és közölték hogy töltsük ki, töltessük ki az államkincstárral és ha ez készen van akkor vigyük vissza. Annyit kérdeztek hogy itt lakik-e az egész család. Kíváncsi leszek hogy ha a kitöltőt papírt vissza visszük onnantól kezdve mennyi idő lesz mire folyósítják.Én még kapom otthonról. Meg arra is kíváncsi hogy visszamenőleg is megkapjuk-e. Ha van valami új fejlemény az ügyben azt megírom. Köszi mindenkinek aki segített.

Szandra

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3435 Írta: Charlie77
Charlie77 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Üdv!Meg szeretném kérdezni tudna-e valaki konkrét összeget mondani,hogy 3 gyermek esetében mennyi pénzre lehet számítani?Köszönöm!Sokan kommentálták már a kérdésemet,de még senki nem tudott konkrét választ adni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3438 Írta: csdani72
csdani72 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Hoxand,
Az az ügyintézés eltart sajnos pár hónapig, de otthon minél előbb le kell mondani a folyósítást. De visszamenőleg is meg fogod kapni a kettő közti különbözetet. A lemondást követően a két intézmény felveszi egymással a kapcsolatot és majd ha mindent lebeszélnek akkor kapni fogod a teljes összeget.

Üdv Dani
A következő felhasználók mondtak köszönetet: hoxand, kenese

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • rimoldi
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja #3445 Írta: rimoldi
rimoldi válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Charlie77!

Itt a válasz a kérdésedre.

Höhe des Kindergeldes
Kindergeld ab 2010
1. Kind 184 Euro
2. Kind 184 Euro
3. Kind 190 Euro
ab dem 4. Kind 215 Euro

Üdv
Rita

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Babu222
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3467 Írta: Babu222
Babu222 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Szeretném ha segítségemre tudna valaki lenni a családi pótlék igénylésével kapcsolatban.
Párom Németországban dolgozik.Onnan szeretnénk igényelni a családi pótlékot.
A kérdéseim a következők lennének.Elnézést kérek ha esetleg értetlenkednék. :)
1.Nem vagyunk házasok.Így is kaphatunk családi pótlékot Németországból?
2.E411-s nyomtatvány: Az első helyre a párom ( az igénylő nevét kell írni?
s van a 4-s pont oda mit kell írni,(párom egyéni vállalkozóként van kint)
5-s pont gondolom ők írják be.
Az E411-es nyomtatványon kívül kell még valami mást küldeni a budapesti címre mert én buta a megyeihez küldtem el.
3.Törvényes vagy törvényesített gyermek?Vér szerinti gyermekünk.Most akkor A vagy B?
4.Mennyi idő alatt bírálják el.
A családi pótlékot itthon nem igényeltem.Kell lemondó nyilatkozat?
Az E401-t már csak az ügyintézőnek kell adni vagy csinálni kell még vele valamit.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!