Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 11 hónapja #3919 Írta: hoxand
hoxand válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Mindenki!

Egy hónappal ezelőtt voltam bent a familienkassenél ahol megkaptam a nyomtatványt E411 ahol a német lepecsételte és aláírta az ő részét. Mondta hogy ezt kitöltve vigyem be otthon az államkincstárhoz. Ez megtörtént ahol még írtam egy lemondó nyilatkozatot , hogy otthon nem kérem a családi pótlékot attól a naptól. Pár napja kaptam is egy levelet a MÁK-tól, hogy meg szüntették a folyósítást. Ennek ellenére megkaptam ebben a hónapban a 12200Ft. Tegnap a férjem munkatársát vittük be a familienkassehoz ugyan ez miatt, elmondta hogy magyar és hogy mit szeretne és a kezébe nyomtak kettő darab német nyomtatványt hogy azt kitöltve menjen vissza a családdal adja le és folyósítják nevére a családi pótlékot. Na akkor most hogy van ez? Vagy itt sem olyan felkészültek az irodában? Mert otthona MÁK-nál biztos nem azok, mert mikor töltöttem ki a E411-et és volt pár kérdésem hozzá sem tudtak szólni. Így most azt sem tudom hogy hogy fogjuk megkapni vissza menöleg is a pénzt. Mert a férjem tavaly júniusától van kint mi meg novembertől de ezt nem kérdezte senki. Vagy ha a két hivatal felveszi egymással a kapcsolatot ők azt valahol látni fogják? Hát nagyon remélem. Most várunk. Remélve hogy nem sokáig kell.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #3933 Írta: Kati
Kati válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!
Köszönjük a fontos infót!
Én is ebben a cipőben járok, a gyermekem betöltötte 2009 augusztusban a 18. életévét és 2011 augusztusban már itt Németországban éltünk és nem akarja a Familien kasse kifizetni a 2010-es augusztusi pénzt csak 2011. szeptembertől, mivel akkortól van igazolása a suliból. Lehetséges, hogy akkor a magyarországi iskola igazolása kellene nekik csak és kifizetnék?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #3948 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Ahogyan Beatrix is írta én is arra gondoltam előző hozzászólásomban, hogy biztosítási jogviszonytól vagy a szülő tartozkodási helyétől függ, hogy melyik a kifizető állam.
Teljesen független a gyermek tartózkodási helyétől.
A baj az ügyintézésnél az, hogy a német nemzeti szabályozás szerint viszont németben kell a gyermek iskolába járjon. Ilyenkor van az, hogy se németben, se magyarországon nem jár. Ezt viszont az uniós szabályok ebben az esetben felülírják, és szabályozzák azt, hogy ki legyen a kifizető. Ezt idézte Beatrix is.
Egyébként nekem is tavaly szeptember óta ülnek a visszamenőleges pénzemen. Ráadásul Mo-on vissza kellene fizetnem 3 hónapot és hiába hívom őket telefonon, hogy folyamatban van a német igénylés és kértem is küldjék át az anyagot a nemzetközi kapcsolatok osztályra, nem csinálnak semmit csak küldik a felszólítást, hogy behajtásra adják az összeget. Holott eleve úgy adtam be a lemondást, ahogy ők mondták, hogy ilyen esetben mondjam le náluk és jelezzem, hogy németben igényeltem és kérjem át a nemzetk. kapcs. osztályra.
Így tettem és most még csak meg sem tudják mondani telefonban, hogy mért nem került át, ők csak azt tudják, hogy vissza kell fizetnem.
Tudja valaki kit lehet ilyenkor zargatni aki egy kis nyomást is gyakorol rájuk, ugyanis tavaly Júniustól ez év Márciusig senkitől nem kaptam családit a gyerekeim után.

Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja - 12 éve 10 hónapja #4552 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Németországban élő családosok!

Azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy összegszerűen mennyi családi pótlékot kaptok gyerekenként? Lehet, hogy már szerepelt valahol, de én még nem találkoztam vele. Nálunk 2 gyerkőc van.
Olvastam valahol, hogy valamilyen kiegészítés is jár, amennyiben az egy főre eső jövedelem alacsony (ez mégis mit jelent?).
És egyáltalán milyen támogatások vehetők igénybe?
Válaszaitokat előre köszönöm!

Szép napot (ma tényleg az vanB) )!

Márti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4554 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Még egy kérdés:
Nekem még 9 hónapig jár a GYES. Ha viszont kimegyünk hamarosan, vajon továbbra is jogosult vagyok-e rá (alanyi jogon, itthoni címre utalva), vagy vissza kell mondjam?
Volt már valaki hasonló helyzetben?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 10 hónapja #4559 Írta: beatrix0623
beatrix0623 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Márti,

Családipotlék(Kindergeld) gyerekekként 184Eu.Kiegészítöpotlék(Kinderzuschlag)Max.adhato gyerekekként 140Eu.
Üdv.Bea

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!