Családi pótlék Németországban

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4614 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Kedves Gitta!

Tőlem eleinte sehol nem kérték a fordítást, aztán rájöttem, hogy azért nem, mert ők lefordíttatják. Ez olcsóbb ugyan, de időigényes. Szóval mostmár lefordíttatunk mindent és úgy adom be mindenhová.

Kedves Larabuci!

Mindkettőtök figyelmébe ajánlanám, amit egy másik hozzászólásomban írtam, hogy nekem a volt férjem nem fizet gyermektartást, és az itteni gyámhivataltól kapok 360 Eurot 2 gyerekre.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4628 Írta: wadrienn
wadrienn válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok!

Új vagyok az oldalon és lenne néhány kérdésem.

Férjem Mo-i munkaviszonnyal kinn dolgozik 8 hónapja.Tervezzük, hogy mi is kiköltöznénk(1 és 4 éves gyerekekkel).Jól értelmezem, hogy járna nekünk a családi pótlék? Esetleg már így is, hogy csak ő van kinn? (Van kinti lakcíme)

Mindenféle választ köszönök, vagy bármilyen tanácsot , hozzászólást.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szoszi74
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4637 Írta: szoszi74
szoszi74 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Sziasztok CSP-sek!
Hát ahogy elnézem, ahány ház, annyi variáció! Szerintem itt csak a tapasztalat csere van, mert teljesen egyénre szabott az egész. Mindenkinek más baja van, amit a németek nem igazán hagynak annyiban, mindenre választ akarnak kapni. Leírom én is, hogy miként jártam-járok, mert még sajna nem értem a végére.
Idén februárban kezdtem el intézni a kindergeldet. Bementem a hivatalba (így egyszerűbb volt, mint telefonálni), ott elmondták milyen papírokra van szükség, valamint kaptam egy halom nyomtatványt, amit ki kellett tölteni. Megjegyzem: mindenből van másolatom. Örültem, hogy lám, csak ennyi? Még kellett a gyermekem születési anyakönyvi kivonatának másolata, amit (magyar nyelven, mert még a régi), meg is küldtem nekik. Alig egy hét múlva kaptam levelet, amiben még egy halom nyomtatvány volt, valamint kérdések sorozata. Én jelenleg 400 euros bázison dolgozom, de a párommal bérelünk lakást, ahova csak én voltam bejelentkezve. Na, rögtön ki is szúrták, hogy a kicsi fizetésből én hogyan élek meg, mivel az még a bérleti díjra sem elég. Ezt pár sorban le is kell írnom nekik, hogy miből élek. Mivel a gyermekem Magyarországon van, azt is kérdezik, hogy kivel él a gyerek és hol. Továbbá kérnek egy igazolást a MÁK-tól, hogy csakis én igénylem a családi pótlékot otthon és meddig kapom még. Ezt nagy nehezen be is szereztem, természetesen full magyarul. Le kellett fordíttatnom (potom 13.000,- Ft volt az egy oldal) és most itt tartok egyenlőre. Ezeket elküldtem és várok. Gondolom a következő az lesz, hogy mennyit keres a párom, aki nem a gyermekem apja. De erre már felkészültünk, kértünk munkáltatójától. Közben beszélgettem másokkal is ezügyben. Itt nem az a lényeg (mint otthon), hogy minél kevesebb jövedelmet igazoljon le az ember, hanem az, hogy bizonyítsd be, igenis van miből megélned, nem a családi pótlékra hajtasz. Hát igen! Beszéltem olyan emberkével is, aki itt megkapta a kindergeldet, a gyerek pedig otthon volt. Ez szerintem tévhit, hogy az nem kapja meg, akinek a gyereke otthon van és a szülő meg itt van. A lényege az, hogy otthon kapja a magyar csp-t, itt pedig a különbözetet a német kindergeldhez képest. Van egy kis átfutási idő, amíg a magyar csp-t nem kapja, de utána visszamenőleg azt is fogják adni. Ez tuti, mert más már járt így. Biztos, hogy itt is megadják mindenkinek, de mindenről tudni akarnak. Nekem ez tényleg úgy jön le, nem akarják, hogy pont annak ne jusson a kindergeldből, aki miatt kapja az ember. Hát ennyi! Ha a végére érek, megírom min mentem még keresztül, míg megkaptam. Ja! Az ismerősöm visszamenőleg addig megkapta, mikortól a lakcímbejelentője szólt. Nekem ez 2010. május 16-tól van. A lényeg, hogy az igénylőlapra ezt a dátumot kell ráírni.
Sikeres ügyintézést mindenkinek!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4644 Írta: beatrix0623
beatrix0623 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia Márti,

Kiegészítö potlék az jövedelem függö de nem tudom ,hogy számítják mert mi is igényeltük de nem kaptuk meg pedig csak a férjem dolgozik (kb.1000eu keres de ez mindig változik mert orabérbe van)és a kindergeldet kapjuk és erre nem kaptuk meg.Ide is mindenféle papírt bekellett adni lakásbérletiszerzödést,milyen egyéb költségek vannak és ezek igazolása,lakcím bejelentö papírok,munkáltatoi igazolás és persze amit még ök adtak nyomtatványokat.Ugye 140eu a max adhato támogatás de ez lehet kevesebb is.
Wohngeldhez ugyan ezek a papírok voltak szükségesek de ehhez nem sokat tudok mit szolni mert már 2honapja bent van a papír és semmi választ nem kaptunk még rá.Mi az itteni Rathaus-ba mentünk be és ott igényeltünk és ott segítettek ezeket a papírokat kitölteni.Remélem ez is már hamarosan révbe ér.
Hát nem tudom mennyit tudtam segíteni.
Bea
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gymarti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #4647 Írta: gymarti
gymarti válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Köszi Bea!
Ahogy egyre jobban belemerülök itt a rengeteg hozzászólásba, nagyon úgy tűnik, hogy ezekre a kérdésekre nincs általános válasz. Kinek így-kinek úgy bírálták el. Mindenesetre elég komplikált egy nép, legalábbis hozzánk képest. Tényleg fura, hogy 1000 euróra nem adtak kiegészítést. Pedig az egy családnak nem túl sok, ha csak a lakbért veszed alapul. Azért drukkolok, hogy legalább a lakbértámogatás összejöjjön.
De az már világos, hogy rengeteg mászkálás és papírmunka vár ránk az elején...Remélem megéri;) !

Üdv:
Márti

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Larabuci
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4650 Írta: Larabuci
Larabuci válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

szilagyisz írta: Kedves Larabuci!

Mindkettőtök figyelmébe ajánlanám, amit egy másik hozzászólásomban írtam, hogy nekem a volt férjem nem fizet gyermektartást, és az itteni gyámhivataltól kapok 360 Eurot 2 gyerekre.


Köszönöm.
Nekem most járt le a megelőlegezés mivel nekem se fizet az exem,és mivel nincs min behajtani rajta már nem is kapom tovább.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!