Családi pótlék Németországban

Több
12 éve 11 hónapja #4842 Írta: topp200
topp200 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hali.

Nekünk is volt ilyen, de az intézte a két hivatal egymás között.
A német familienkasse küldött nekik pénzt, ez ezer százalék.

Szerintem nem tudja jobb kéz mit csinál a bal.

Topp.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja - 12 éve 11 hónapja #4843 Írta: Perszike
Perszike válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Nem is tudom mit szóljak, ez őrület :blink:
De egyszer majd csak egy rossz álom lesz ;) (már alig várom :silly:)

Perszike

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Babu222
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4964 Írta: Babu222
Babu222 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

szia! Meg sem igényeltem a családi pótlékot a Magyar Államkincstártól.Azzal számolva ,hogy kintről megigényeljük az ő nevére.
Viszont a MÁK küldött egy papírt a munkahelyemre én most kapnék Passzív gyedet és azt írták a munkahelyemnek,hogy ne folyósítsák nekem a gyedet.És visszamenőleg is kérik a kifizetéseket.Nem tudom,hogy mit értenek/értünk félre mert azt mondta az ügyintéző hölgy,hogy igényeljünk gyest is külföldről:MIről beszél? És mi köze a gyedemnek a családi pótlékhoz amit a férjem igényelne meg külföldről?Tudsz ebben segíteni nekem? Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Babu222
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4967 Írta: Babu222
Babu222 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Szia!Hasonló szinte ugyan az a szitu.Nekem ma azt mondták,hogy nem kaphatom a gyedet.Ugyanis a Mák küldött a munkahelyemre papírt,hogy állítsák le a gyedem folyósítását.Passzív gyed).És igényeljek gyest külföldről.Nekünk is a párom igényelné a családi pótlékot.Nem tudom mi lesz az ügy folytatása.Most fellebbezek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Babu222
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4968 Írta: Babu222
Babu222 válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Hozzáteszem,hogy én itthon vagyok az 5 hónapos kisfiammal.A férjem kint vállalkozó.Ő igényelné a családit és miért veszik el az én gyedemet.És miért mondja azt,hogy igényeljek gyest kintről miközben járna a gyedem.Nagyon felhúzott az ügyintéző.Ők is beszállhatnának ezekbe a fórumokba.Szívesen venném őket.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 11 hónapja #4970 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Családi pótlék Németországban

Fejlemények:

Ismételten felhívtam a Nemzetközi Kapcsolatok osztályt, hogy ugyan meddig tart még egy visszahívás. Ismételt válasz, hogy majd hívnak, de egyébként meg a héten nem fog tudni visszahívni az ügyintéző, mert nem dolgozik.
Na ezekek után megkérdeztem a hölgytől, hogy akkor szeretném tudni, hogy ki a Felügyeleti Szervük, hol tudok panaszt tenni. Hebegve habogva közölte, hogy nem tudja. Mondtam akkor majd én megtudom és letettem.
Nagyon gyorsan megtaláltam a neten, hogy van nekik egy olyan, hogy Belső ellenőrzés. Fel is hívtam, elsírtam bánatom, és azt mondták, hogy nagyon szívesen foglalkoznak a problémával, csak levélben írjam le részletesen. Mondtam rendben.
Erre csodák csodájára másnap reggel csörög a telefon és az az ügyintéző hívott, akihez tartozik az ügy, és előző nap azt az infót kaptam, hogy a héten nem dolgozik, mert balesete volt.

Ami duplán bosszantó, hogy az egész telefonbeszélgetés arról szólt, hogy elkérte a gyerekeim TAJ számát, ami alapján belenézett a gépbe és látta, hogy a volt férjem nem kapott és nem kap ellátást utánuk Magyarországon. Ezek után annyit mondott, hogy neki csak ennyi kelett, kitölti az E411-et és visszaküldi.

Erre vártam 2 és fél hónapot úgy, hogy ez idő alatt én hívogattam őket egyfolytában. Mi lett volna ha én nem keresem őket? És miért kelett ehhez az, hogy én bediktáljam a gyerekek TAJ számát? Hány olyan gyerek van a rendszerben, akinek azonos a neve, születési ideje, helye, és még az anyja apja neve is? Ezt nélkülem is meg tudta volna nézni! Szönyű!

Ja és a lényeg, hogy ő is azt mondta, hogy a salgótarjáni központ hibázott, amiért december óta követeli vissza tőlem a pénzt, amit ők kifizettek 4 hónapot, mert ezt Németország fogja levonni az összegből.

Szóval úgy tűnik 1 év után lassan a végére érek, de még nem kiabálom el!

Szép estét!

Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!